Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves a kisfiam, hallásvizsgá...

Amiz kérdése:

4 éves a kisfiam, hallásvizsgálatra kell mennem vele, megkésett beszédfejlődés miatt! 4 évesnek milyen formában csinálják a hallásvizsgálatot?

Figyelt kérdés

2013. máj. 15. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Fülest raknak a fejére, és sípoló hangot kapcsolnak bele, hol a jobb, hol a bal fülbe, erősebben, vagy halkabban. Neki pedig meg kell mutatnia, melyik fülében hallotta.
2013. máj. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Na hát akkor ez nem fog menni! :-)

Voltunk már mikor kisebb volt,akkor valami cső alakú valamit raktak a füléhez,és a sz.gép rajzolta a görbét!

2013. máj. 15. 10:07
 3/7 anonim ***** válasza:

nem, amit az első az a státuszon van, amit a védőnő csinál!

audiológián teljesen más vizsgálatok vannak, ott nem kell a gyereknek emelgetni a kezét.

azt hiszem 4 félét csinálnak, erre már pontosan nem emlékszem.

elsőnél egy fülest raknak rá és a gép méri, hogy mit ver vissza a dobhártyája, tehát teljesen pontos eredményt ad, nem úgy mint a védőnős vizsgálat.

második az amit írsz, be kell fogni az orrát és teljesen némán ülnie fél percig, ezt is gép méri :)

harmadik a szabadhallásos, egy szobában több helyről jön a hang és figyelik, hogy néz-e a hang irányában.

még azt hiszem van egy, de nem emlékszem mi volt az, mi már rég voltunk...

ja meg persze ehhez hozzá tartozik, hogy átküldenek fül-orr-gégészetre és ott is belenéznek a fülébe nincs-e gyulladás :)

2013. máj. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg ezt a gépit csinálják majd nektek (BERA a neve azt hiszem) amit írt a második válaszoló mert ez a kéz emelgetős jelzős az én beszédkésett fiamnak se ment egész egyszerűen azért mert beszédértési gondja is volt, másrészt mert figyelemzavara is van, így totálisan értékelhetetlen lett a vizsgálat mivel hallotta a hangot (tudom hogy hallotta, nem süket) de nem jelzett, meg összevissza jelzett.
2013. máj. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt füles.

Leültünk egy székre, az ölembe vettem, és asszisztens hölgy beledugott a fülébe egy kis szerkentyűt, és közben néztük közösen "mit rajzol a füle", utánna a másik füllel is így.

Nagyon aggódtam, mert a fiam lehetetlen kisördög ilyen helyzetekben, itthon egy régi fülhallgatóval úgy játszottunk, hogy felvette, és apa a háta mögé ment, és azt a kezét kellett felemelni, amerről apa hangját hallotta. Kellemeset csalódtam a fülészeten mikor nem ezt a sípolós módszert alkalmazták nála, biztos nem is sikerült volna.

2013. máj. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kicsi korában nálunk is az volt hogy a fülébe dugtak valamit,és a számítógép rajzolta a görbéket! Csak akkor az egyik fülére kevesebbet hallott mint a másikra! Remélem most is ezt a modszert fogják alkalmazni,mert az én fiam sem fogja tudni a kézfelemelgetőset!
2013. máj. 20. 20:39
 7/7 anonim válasza:
szia, az én kisfiam 2,5 éves koráig alig mondott néhány szót, de mindent megértett, hallásvizsgálat is rendben volt, már fejlesztésre akartam vinni, amikor olvastam a net-en egy gyerekeknek készített -frutti ízesítésű- halolajról, ami egy-két hét után beindította a beszédet. Nálunk szinte biztos, hogy az elhúzódó nehéz szülés miatt lehetett ez... Nem azt mondom, hogy egyből elkezdett érthetően szavakat mondani, vagy beszélni, de a korábbi állapothoz képest látványosan beindult a hajlandósága a beszédre.
2013. máj. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!