Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a gyereke 3 évesen nem járt még oviba?

Figyelt kérdés

A múlt héten kaptuk meg az elutasító határozatot, nem vették fel oviba a kisfiamat. Nem lepődtem meg, erre számítottunk, nálunk senkit nem vesznek fel, akinek az anyukája otthon van a kicsivel.

A kérdésem azokhoz szól, akiknek akár ezért, akár másért későn kezdte a gyerekük az ovit. Mik a tapasztalataitok? Érte emiatt bármi hátrány később? Hogyan foglalkoztatok vele otthon? Egy ennyi időst érdemes már valamilyen foglalkozásra járatni, hogy mégis legyen társaságban, vagy ehhez még kicsi? Van pár kis barátja a környékről, de ez nem hasonlítható egy szervezett közösséghez.

Magánovi sajnos nem jöhet szóba, nincs rá keret.


2013. máj. 21. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Off: Undorító, hogy az a család aki ebbe a pudvás országba második gyereket vállal, hogy majd legyen kinek dolgozni hogy a segélyeket meg a nyugdíjakat ki tudják fizetni, azt kapja, hogy "te csak otthon henyélsz Nem vesszük fel a nagyot az oviba."

Mióta a kislányom ovis rengeteget tanult, fejlődött, szocializálódott. Ezt otthon egy pici babával soha nem tudtam volna neki megadni. Sajnálom, hogy így jártatok.

2013. máj. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi is így jártunk. Novemberben lesz 3 éves a kislányom, már a beiratkozásnál közölték, hogy nem fog beférni, mert 2x annyi gyerek van, mint amennyi hely. A kistesó alig múlt 1 éves, a még kisebb tesó szeptemberben érkezik. A szívem szakad meg, mert ő már most igényelné a gyerektársaságot. Elgondolni sem merem, hogy mi lesz, ha a legkisebb is meglesz. Az óriási ötletük az volt, hogy adjuk bölcsibe... Persze vihetnénk magánoviba is :).
2013. máj. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én lányomat sem vették fel tavaly, 4 éves lesz mikor kezdi majd az ovit. Akkor sem vették volna fel, ha nincs kistesó, mert nem volt hely. Mikor 3 volt még annyira nem láttam rajta, hogy kellene neki a közösség, viszont most már látom, főleg ha még valaki rá is kérdez, hogy miért nme ovis.Amúgy szerintem tudásban nem fog lemaradni a többi gyerektől, mert pl. egy óvónő kb 25 gyerekkel foglalkozik. A közösség szempontjából viszont szerintem hátrányt jelent, hogy nem kerülnek be oviba.

Esetleg nézz körbe más óvodákba, hátha...

2013. máj. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az egész városban ez van. Felhúztak tíz éven belül három lakóparkot, de nem építettek hozzá se bölcsit, se ovit. Hallom, hogy idén már az iskolába íratással is bajok vannak, úgy kellett könyörögni a szomszéd településeknek, hogy fogadjanak be pár iskolást, mert itt már sem férnek el.

Köszönöm az együttérzéseket, igaz, én nem élem meg egyelőre ilyen tragikusan. A kérdéseimre esetleg tud valaki válaszolni? :)

2013. máj. 21. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!