Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is csak drasztikus...

Szerintetek is csak drasztikus módszerekkel lehet elérni, hogy egy gyerek 2 éves kora előtt szobatiszta legyen? És hogy ennek később meglesz a böjtje?

Figyelt kérdés
2013. máj. 21. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:

16hónaposan lett szobatiszta a lányom. Dögmeleg, levette a pelust, látta a tesót bilizni. Megtanulta.

Néha rájön az ötperc akkor állva pisilne(ha a tesójának lehet:) csak ő kukacos), vagy le se ül rohan tovább, ilyenkor van baleset. Amúgy ha kell "hazahozza".

És eszembe se volt macerálni, most kezdeném(2,5éves)

2013. máj. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Kb 21-22 hónaposan kezdte érdekelni a bili,levette a pelust,ráült,most 2 éves sosem erőltettem,szobatiszta,bár még nem ágytiszta.
2013. máj. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem is feltétlenül drasztikusan, de nálunk biztos nagyon kemény meló lett volna. Tavaly nyáron volt másfél éves, szerintem teljesen hiábavaló volt a próbálkozás, hamar fel is adtam. Az tetszett neki, hogy lehúzzuk a vécét, kezet mostunk, de tökre nem tudta összekötni, hogy a pisi TUDATOSAN menjen oda. Most 2,5 éves, ismét tettem egy próbát pár hete, akkor bement pisilni az ágyra... Igyekeztem neki elmagyarázni, hogy ez mekkora butaság és mennyire szomorú vagyok tőle. Visszakapta a pelust. Kimaradt pár hét, közben beszélgettünk, mindig mondta, hogy pisi van a pelenkában. Ezután magyaráztam neki, hogy akkor kell szólni, mielőtt csorog a pisi, hogy legyem időnk leülni a bilire. Pár napja a bilibe pisil nappal, magától szól érte (hacsak nincs nagyon belefeledkezve vmibe velem együtt, és elfelejtődik a dolog :).

Én úgy voltam vele, hogy nem fogom erőltetni, és se időm, se kedvem fél napokig a bili mellett ülni azért, hogy pár hónapot "nyerjünk", és "elmondhassam a klubban". Abban is hiszek, hogy később visszaüt, ha kényszer alatt bilizik.

2013. máj. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
most miért húztatok le,csak nem ettől jobban érzitek magatokat? szánalom
2013. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2 évesen lett szobatiszta és ágytiszta a lányom. Semmit nem csináltam, még csak meg sem említettem a bili-témát, csak látta a tesóját.

A másik gyerekem 2,5 évesen, ott se csináltam semmit, csak néha emlegettem, hogy szóljon, ha pisilni kell.

2013. máj. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én felpontoztalak második. Tuti, hogy megint valami troll garázdálkodott erre...


A szobatisztaság is fejben dől el. Az én fiam márciusban töltötte a kettőt, ismeri a bilit, esténként használja, a wc tök jó szórakozás neki, de még szeleburdi, ma reggel csak kisgatyát kapott, hiába kérdezgettem, hogy kell-e neki pisilni, simán bement. Viszont, hatalmas szókincse van, mondatokban beszél, más gyerek pedig három éves koráig meg sem szólal.

Egyik ismerősömnél alig volt egy éves a kisebbik, amikor tépte le magáról a pelust és napok alatt lett szobatiszta, mert ezt látta a nővérétől.

Az erőltetés sokáig visszavetheti, nem mellesleg komoly problémák forrása is lehet. (Széklet visszatartása, szorulás, szorongás...)

Amelyik gyerek ügyes ebben és korán lesz szobatiszta, örülni kell neki, de jól írták előttem, csak azért erőltetni ezzel a gyereket, hogy elmondhassuk a klubban, nem érdemes.

2013. máj. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Van, aki magától szobatiszta lesz, van, akit a tesó motivál, és vannak, akiket külön szoktatni kell. Szerintem, egyik sem probléma, csak ne akarja a környezet szegény gyereket erőszakkal szobatisztaságra nevelni, mert az erőszakoskodásnak lesz meg a böjtje.
2013. máj. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 6.!

Nem a tárgyhoz tartozik, de errefelé mostanság tényleg gyakori, hogy egy-egy választ (ami még korrekt is) lepontoznak és nem a Kérdező vagy a többi válaszoló teszi...

2013. máj. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy nem számít de annyira frusztrál,hogy olvasom a válaszokat és látom az enyémet lehúzzák..:(
2013. máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Én nem is nagyon értem, a pontozásnak mi az értelme...
2013. máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!