Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor szoktatatok le gyekocoto...

Mikor szoktatatok le gyekocotoket a cumirol es hogyan? Meddig normalis ha hasznalja?

Figyelt kérdés
2009. okt. 4. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
3 éves koráig még elmegy a játszócumi a rendes cumi cumi az 1,5 éves korig. Ez csak az én véleményem, de amúgy valaki nem is szereti azt a kis játszó vagy altató cumit!
2009. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi a különbség a járszócumi és a rendes cumi között?
2009. okt. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ez jo kerdes:D
2009. okt. 5. 06:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom most lesz 2,5 éves és alváshoz még kell neki a cumi. Napközben, játék közben soha nem is volt rá szüksége. Régebben úgy terveztem, hogy ilyen idős korára majd leszoktatom róla, de mivel hamarosan jön a kistesó, ezért nem akarom még ezzel is terhelni. De ha majd feldolgozta a kistesó érkezését, akkor remélem magától elhagyja. Addig én nem is foglalkozok vele.
2009. okt. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is 3 éves és még cumizik,már leakartuk rakni de nekem is azt tanácsolták,hogy mivel jön a kis tesó ne vegyük el még tőle,nehogy ujjszopás legyen a vége ami még rosszabb úgy-e,mert elnyomhatja vele az egész szájpadlását.
2009. okt. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindkét lányom majdnem két éves volt, amikor este a tejet már nem cumiból kapta fürdés után, hanem csak vacsinál volt tej, pohárból. Ezzel nem volt gond, könnyen, gyorsan elfogadták.

Az alváshoz használt cumit a nagyobbik 3 és fél évesen, a kicsi 3 éves kora előtt nemsokkal dobta ki. Minkettőnek úton volt a tesó, de ezzel nem törődtünk. Illetve annyiban igen, hogy a kissebbik kitalálta, hogy Ő már azért nem cumizik tovább, mert a babának kell majd a cumi. Így lett belőle "nagytesó". Egyébként, amint késznek mutatkoztak rá, elmeséltem nekik, hogy már olyan nagyok, hogy nem vehetek nekik több cumit. Amit most használnak az az utolsó. Ha tönkremegy, akkor ki kell dobni és nem lesz helyette másik. Erről aztán többször beszéltünk még. Mindketten maguktól dobták ki a cumit, amikor észrevették rajta az első szakadást. Én jobban meg voltam ijedve mint ők. Nem is volt különösebb gond később sem. Még pár napig, ha hiányzott a cumi, akkor emondtuk nekik, hogy már nagylányok és, ez milyen klassz dolog, ez elég is volt. Egyik sem kezdte szopni az úját.

Egyébként a rendes cumi az etető cumi, a játszócumi, pedig az, amelyikből nem lehet enni, szóval csak játék. (Akkor is, ha csak alváshoz használja.)

2009. okt. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!