Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rácsaptam a kezére, bepirosodo...

Rácsaptam a kezére, bepirosodott,10 perc múlva elmúlt. Nem bírom feldolgozni, hogy tehettem ilyet. Pszichológushoz kéne fordulnom, vagy mit kéne tennem, hogy máskor eszembe se jusson ilyen?

Figyelt kérdés
Csaptam már a kezére korábban, mert volt sajnos, hogy nem értett a szóból. Nem rendszeres, néhányszor fordult elő, de mindig figyeltem, hogy ne legyen komolyabb. Ez ma erősre sikerült, annyira dühös voltam (zuhanyfülke üvegajtaját többször is becsapta, amikor rászóltam, folytatta). Egész nap az idegeimen táncolt, ma bármit kértünk, nem fogadott szót. Most viszont úgy érzem magam, nem szabadna a gyerekem közelébe engedni engem.
2013. máj. 26. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja, ha rá csapsz a kezére. Én is rácsaptam már kisfiamra fenekére, vagy a kezére, ha már többször szóltam, vagy olyat csinált amit nem tűrök. Köszöni szépen ettől függetlenül egy boldog, kiegyensúlyozott 4 éves kisfiú.
2013. máj. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Biztos sokan utálni fognak, de nem az a bajom, hogy rá kellett csapnom a kezére, én úgy vagyok vele, inkább mint mondjuk jelen esetben betörjön az üvegajtó és összeszabdalja. Attól borultam ki, hogy ez most erősebb volt. :(
2013. máj. 26. 20:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne spirázd túl a dolgot.Nyugodtan mehetsz a gyermeked közelébe :-)

Megesik,tedd magad túl rajta!

2013. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell magyarázkodnod, az hogy rácsapsz a kezére még nem egyenlő azzal, hogy vered mondjuk. Akinek van gyereke nagyon jól tudja, hogy vannak olyan extrém esetek, mikor bizony muszáj rácsapni, mert különben valami sokkal rosszabb történne vele. Azért ütöttél erősebbet, mert dühös voltál és meg is ijedtél gondolom, hogy kárt tehet magában, ilyenkor az ember egy kicsit elveszti a fejét, emiatt ne érezd rosszul magad. Más ennél rosszabb dolgokat is megtesz a gyerekével minden bántudat nélkül és lehet, hogy annak még az eszét sem kell elvesztenie hozzá. Már az, hogy emiatt ilyen bűntudatot érzel, mutatja, hogy jóságos vagy és lelkiismeretes. Ne érezd magad rosszul amiatt, mert egyszer egy kicsit jobban kijöttél a sodrodból. Minden szülővel előfordul ilyen.
2013. máj. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
minden anyuka túlméretezi legalább egyszer. ettől még nem vagy rossz anya és nem vagy veszélyes a gyerekre. csak meber vagy te is. egy átlagos ajtóhukodó kisgyerekkel :)
2013. máj. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hú, megnyugodtam, hogy mással is történt ilyen.
2013. máj. 26. 21:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem aggódj,nem lesz semmi baja,ha néha rácsapsz a kezére,vagy a fenekére,a gyerekek nagyrészénél elkerülhetetlen,nem egyenlő azzal,mintha egy gyereket zöldre,kékre vernek.
2013. máj. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!