Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig szoktak a gyerekek...

Meddig szoktak a gyerekek egyes szám második személyben beszélni magukról?

Figyelt kérdés
Pl. nem azt mondja olvasom a könyvet, hanem olvasod a könyvet, pedig saját magára érti.
2013. máj. 28. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert ezt hallja születése óta a szüleitől. Még mindig jobb, mint ha többes szám egybe beszélne, ugyebár a nagyon okos szülők miatt (fogzunk, bekakiltunk, kúsztunk..). Majd helyreáll, bár életkortól is függ.
2013. máj. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az okát értem, az érdekel ez mennyi idős korig áll fenn, meddig normális?
2013. máj. 28. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Hm. enyém soha nem beszélt így magáról, de Esz 3. személyben beszélt. Pl: Marci baba sétál.
2013. máj. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam másfél éves kora óta beszél mondatokban, és ő is mindig azt mondta magára, hogy TE. Most nemsokára 3 éves lesz, és még mindig így beszél, de már sokat magyarázom neki, hogy nem így kell mondani, és már kb. az esetek felében jól használja a személyes névmásokat és ragozást. Azt hiszem, jobb lett volna, ha már régebb óta kijavítgatom, amit mond, de úgy gondoltam, az segíti elő legjobban a beszédfejlődését, ha nem javítom ki, nehogy elbizonytalanítsam (amúgy egy kis dumagép).
2013. máj. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kb3 eves korig csinalta, akkor kezdtem javitani es magyarazni, valtott 1/1-re.
2013. máj. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!