Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évnél idősebb,135cm-nél...

3 évnél idősebb,135cm-nél kisebb gyermek utazhat autóban középen bekötve, gyerekülés nélkül?

Figyelt kérdés
3 év feletti, de 135 cm alatti gyermeket kötelező a hátsó ülésen, gyerekülésben szállítani, kivéve, ha ez a gyári kialakítás miatt nem szerelhető be - például nincs a hátsó üléshez tartozó biztonsági öv.
2013. máj. 31. 16:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt a 3 év és 135cm-t. Egy 8-9 éves 135cm, hogy jön ide egy 3 éves a kresz szerint?
2013. máj. 31. 16:13
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem, hanem 135 cm alatt kötelező. A 3 évnél idősebb az gondolom azért, mert előtte mindenképp gyerekülésben utazhat csak.

A kérdésre a válasz: nem, csak gyerekülésben.

2013. máj. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Polski fiatban utazhat hátul ülés nélkül, egy jobb autóban pedig nem utazhat így??????
2013. máj. 31. 16:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Nos, 3 év alatti gyerek nem szállítható olyan autóban, amelyekbe gyerekülés nem rögzíthető. De, a kérdésben szóban forgó gyerek már elmúlt 3 éves, de nincs 135 cm. Ebben az esetben így szól a rendelkezés:

"3 év feletti, de 135 cm alatti gyermeket kötelező a hátsó ülésen, gyerekülésben szállítani, kivéve, ha ez a gyári kialakítás miatt nem szerelhető be - például nincs a hátsó üléshez tartozó biztonsági öv."

Tehát, a szóban forgó gyermek a Polski Fiat hátsó ülésén sem utazhat, csak az első ülésen, ahol biztonsági öv van, ezáltal gyerekülés rögzíthető. Mivel nincs a gyerek 135 cm, így ülésmagasító sem használható. Tehát egy 3 évnél idősebb, de 135 cm alatti gyerek esetében a 15-36 kg-os gyerekülés már megfelelő, ami a Polski Fiat első ülésén (anyósülés) elhelyezhető és a gyerek így be van kötve a biztonsági övvel. Tehát, a Polski Fiatban sem utazhat hátul a 135 cm alatti 3 évnél idősebb gyerek, mert nincs hátul biztonsági öv.

Ha az autóban van hátul biztonsági öv, akkor a gyerek autósülésben inkább hátul utazzon. Amint túllépi a 135 cm-t, akkor elég az ülésmagasító, de Polski Fiatban csak elöl ülhet, mivel ott van biztonsági öv!

2013. máj. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Konkrétan az lenne a kérdésem, hogy 3 gyerek esetén hogyan lehet őket egy suzuki méretű autóba betenni?

A polski fiatot gúnyosan írtam, mert olvastam, hogy abba beleület gyerekülés nélkül.

Szóval 2 felnőtt és egy féléves, egy 2 éves és egy 4,5 éves gyereket hogyan lehet egy átlagos autóba szállítani?

Hátul semmiképp nem lehet, 3 gyerek?

Méghozzá úgy, hogy a 4,5 éves ülésmagasítón ül bekötve. A két szélén pedig a két kicsi, első ülésen a felnőtt?

2013. máj. 31. 20:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha ülésmagasítót raksz az egyik helyre, úgy elfér a Suzukiban, másképp semmiképp nem fér el benne 3 gyerekülés.
2013. máj. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi is 5-en szoktunk utazni,kicsit kényelmetlen.A legkisebbet berakod előre,a gyerekülést persze úgy kell rakni,h háttal legyen a menetiránynak,én pedig hátul középre bepréselem magam a 2 gyerekülés közé.
2013. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
férjem ülne hátra, ezért is lenne jó, ha hátra 3 ülés beférne. Ülésmagasítót még nem használhat egy 4 éves, 110cm-es gyerek, nem?
2013. jún. 1. 12:26
 9/9 anonim ***** válasza:
De, szerintem igen.
2013. jún. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!