Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet, hogy a tejtől székreked...

Lehet, hogy a tejtől székrekedése van egy gyereknek?

Figyelt kérdés
Én azt hallottam, hogy attól inkább hasmenésük van. A kislányom 2 éves és eddig a milumil gyerekitalt itta. Mióta csak tejet kap (napi 7-8 dl-t is megiszik), azóta van ugyan naponta széklete, de kő kemény bogyók. Okozhat ilyet a tej? Gyümölcsöt mindig keveset evett, a zabkorpát nem hajlandó megenni és a gyümölcsjoghurtot se. Natúr joghurt, kefir kizárt. Alig eszik valamit.
2013. jún. 18. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a tejtől lenne, attól tényleg előbb lesz hasmenés...Inkább a kevés folyadékmennyiség szokott ilyet okozni! Iszik eleget?
2013. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a tejallergia egyik tünete a székrekedés volt. Csak mivel a közhiedelemben hasmenésnek kellett volna lennie, elég sokáig húzták, míg jöttek elő egyéb más tünetek is fél év alatt. Ahogy elhagytuk a tejet-mikor rájöttek- lám rendes széklete lett napokon belül.
2013. jún. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon sok folyadékot iszik. Mikor még milumill gyerekitalt ivott, normális széklete volt. Ha kapott egy kis cseresznye befőttet, akkor meg alig bírtam letörölni a kenődős kakit a hátáról. Mióta csak tejet kap, azóta vörös fejjel erőlködve kakil szegény és szó szerint kopog bele a bilibe.
2013. jún. 19. 00:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Okozhat,mi is ezzel küzdünk.most parafin olajat kap napi 1kiskanállal
2013. jún. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most már 100%, hogy a tejtől volt. Nem kap tejet, csak milumil gyerekitalt. Azóta rendben van minden.
2013. jún. 23. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!