Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszik a 2 év körüli gyermeke...

Játszik a 2 év körüli gyermeketek játékokkal, valamivel elfoglalja magát, érdekli valami?

Figyelt kérdés

Az enyémet születése óta semmilyen játék nem érdekli, ha énekelek, akkor ordít, hogy NEM-NEM!, unatkozik folyton. Beszélgetni, kommunikálni nem hajlandó, harapófogóval sem tudok belőle kiszedni semmit, bármivel próbálom szórakoztatni, nem sikerül. Szopja az ujját, bambul, a nyusziját szorongatja. Vagy bámulja a tévét, de az is fárasztja már.

Csak az esti altató mese, vagy a strandolás köti le - na ott tud viháncolni:-) Néha a közös hülyéskedés, hancúrozás. Aggódom érte, hogy túl érdektelen, magába fordulós, depressziós tipus lesz.

Ez normális? Másnak is van ilyen gyereke?


2013. jún. 30. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem egy szakembert kérdezz meg róla.
2013. jún. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Disi ***** válasza:
Ez szerintem személyiség-függő. Az egyik gyerek szerer hintázni, a másik nem. Az én kislányom nem ilyen, de ez nem jelenti azt, hogy a te gyerkőcöddel bármi baj lenne. Gyerektársaságban hogy viselkedik? Csak azért kérdezem, mert néha én is érzem, hogy kevès vagyok neki, ha nem tudunk összejönni senkivel bandázni, olyan az idő és nem tudunk menni sehov, nem győzöm szórakoztatni (mert lenne mellette más dolgom is). De ő jön mindig és kérdezi: akarsz játszani? De ahogy írtam ő nem egy nyugis gyerek :)
2013. jún. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2 es fel eves. Nyitott, boldog kisember egy jo adag onzessel. Amiota megszuletett keptelen vagyok barmit is csinalni tole. Pedig mar eleg nagy! Mostanaban kezdett el vegre beszelni - mar en is kezdtem aggodni mert masok kisgyermekei mar egy evvel ezelott beszeltek amig az enyem csak kussolt meg rohant allandoan. Azzal vigasztaltam magam, hogy egyebkent is ket nyelvet tanul - es valoban! Manapsag vonatozik. Thomas es baratai a nagy kedvenc. Szereti a zenet, a mozgast, a frisslevegot.

Nem lehet, hogy a kisfiad szupererzekeny? Lehet azert nem birja a ha enekelsz neki? Szoktatok rajzolni, festeni? Van lehetoseg homokozasra es pacsalasra egy idoben? A viz es a mese is relaxalos dolog. Lehet ot ez teszi boldogga. A zajos komplikalt dolgok egyenlore nem vonzzak.

Ha ugy erzed problemaja van, miert nem beszelsz a gyerekorvossal? O el tudja mondani hova vidd felmeretni, hogy minden ok-e?

Azert is irom ezt mert egy kozeli kisbaratunk akin mindenki latta pici koratol, hogy valami nem ok csak az anyukaja nem, mindenfele csunya rohamokat produkalt par honapja. Kiderultek rola dolgok es anyuka is eljutott odaig, hogy elvitte a gyermeket felmeretni. A kisfiu 3 es fel eves most. Egy csomo mindent tud. Olvas, ir stb...de nem kepes szolni ha pisilni kell. Agressziv, ha fele nyulunk - pl. elesett fel akartam segiteni majdnem megmart...

Szoval erdeklodj, hogyan tovabb ha ugy erezed nem stimmel valami. Sokkal jobb korabban mint kesobb.

Oh meg valami. Kisfiamat beirattam oviba. Fel napra. Elege van belolem. Kell neki a tarsasag.

2013. júl. 1. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!