Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom mellett tanulok (éretts...

Lányom mellett tanulok (érettségi). Mindenből megszereztem már, csak a magyar van hátra hogy a bizonyítványt is megkapassam. Van aki gyerek mellett tanul? Hogy oldjátok meg? Nem visz rá a lélek hogy elővegyem, nem ragad meg semmi.

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Egyáltalán semmi nem ragad meg? Koncentrálni tudsz? Én ősszel kezdem a sulit, de félek, időm nem sok lesz elővenni, csak jövő ősztől, ha elmegy oviba. Semmi nem marad meg, mindent elfelejtek... :( Nagyon nehéz a kicsi mellett?
2013. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

enyém mondjuk oviba jár, de megoldom a tanulást is és a munkát is. nekem a tanulás a kikapcsolás :D

hétvégén apa besegít, akkor tanulok, hétköznap ugye dolgozom és háztartást vezetek a gyerek mellett. elég fárasztó, de nem panaszkodom, én akartam tanulni :)

mondjuk teljesen más, én plusz szakmát végzek az eddigiek mellé, tehát érdekel is.

magyar szerintem nem lehet olyan vészes, olvasd hangosan a gyereknek a verseket, talán őt is érdekelni fogja, így szórakozás lesz nektek

2013. júl. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Apuka, nagymamák befogása, ha még alszik délután, akkor azt az időt tanulásra fordítani+este is tanulni fektetés után. Máshogy nem lehet. Én is így csinálom, most már kettő mellett, úgy, hogy a nagy már nem is alszik délután, hát nem egy sétagalopp. Kapd össze magad, manapság már alap egy érettségi, és milyen büszke leszel magadra, amikor a kezedben lesz a bizonyítvány. A lányodnak is jó példát fogsz mutatni, ha sikerül.
2013. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Olvasom és azt se tudom 2 másodperc múlva hogy mit is olvastam. Második éve tanulok mellette és nehéz. Jó amúgyse vagyok túl szorgalmas, bármi mást csinálok csak ne kelljen tanulni. Másfél éves a lányom de nem lehet másra koncentrálni csak rá. Mellette tényleg lehetetlen tanulni így segítség nélkül. :(
2013. júl. 3. 13:05
 5/6 anonim ***** válasza:
főiskolás vagyok,decemberben államvizsgázom,mindig utazás közben tanulok,ha kocsival megyek akkor előtte este,sose szerettem tanulni,de muszáj,dolgozom is na azt jobban szeretem
2013. júl. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én az ikreim mellett főiskolás vagyok. Itthon vannak, nem bölcsiben. (2,5 évesek)

Én régen képes voltam este tanulni, már nem. Úgy lefáradok agyilag estére, hogy csak fölösleges aggódás és stressz. Na meg végre amikor már a férjem is itthon van, nincs is kedvem elvenni a családtól azt az időt, amit együtt lehetünk. (így sem sok, mert sokáig dolgozik)

Amikor a fiúk alszanak ebéd után, akkor is van ezer egyéb dolgom, de vizsgaidőszakban megpróbálok olyankor lehetőleg inkább tanulni. Amikor ébren vannak, akkor nehéz, olyankor inkább csak olvasgatok-jegyzetelgetek...nekem ez amúgy is a tanulás része, mármint hogy le kell írjam magamnak a dolgokat.

Most lett vége a vizsgaidőszakomnak, egy kicsit pihenek, de már a szakdolgozatomra is készülnöm kell, mert ha már suli lesz, nem sok időm lesz még arra is, hiába lesznek már bölcsiben a gyerekek. (én meg dolgozni is fogok)

Magadhoz mérten próbáld meg kialakítani a tanulási módszered, mert nekem is hiába mondták, hogy este tanulnak, amikor a gyerek már alszik, nekem ez nem jön be, már írtam az okot. Neked kell tudnod mikor fog az agyad. Én pl. felkelek vizsgaidőszakban ill. vizsgák előtt akár 4-kor is, hogy tanuljak, olyankor megy a dolog.

Sok sikert:)

2013. júl. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!