Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normalis, hogy a gyermek...

Normalis, hogy a gyermek nagyszuloje a keteves szuletesnapra egy dobozt vesz?

Figyelt kérdés

A lanyom el - hal a katicakert. Ma atmentunk a szuleimhez, ahol anyukam megmutatta, hogy het egen mit kap a lanyom.

Minden rokontol olyan dolgot kap, amit szeret vagy mar regota "kinezte" maganak.

pl. triciklirol le se szall a jatszon, igy tolunk azt kap.


Mindenki kert otletet, mondtam is nekik. Igy a szuleimnek is felhoztam par ajandek tippet. Persze nem 18 karatos aranyorarol beszeltem. Mire azt a valaszt kaptam, hogy ok nem vesznek iranyitott ajandekot a gyereknek. Tehat nem fogadjak el azt a tippet/otletet, aminek a gyerek leginkabb orulne.

Inkabb vesznek kerdezes nelkul mast, felesleges dolgot. Pedig megengedhetik maguknak, hogy barmit vegyenek. De ez lenyegtelen.

Tavaly pl. vettek egy konyvet (katicasat), amit a lanyom keresztanyjatol "kertunk" sz.napra. Erre amikor bontottuk ki az ajandekat a szuleimnek ugyanaz a konyv volt. Siri csond lett, a lanyom nem is ertette mi van. Erre apam kozolte, hogy vigye visze a keresztanyja es vegyen o mast.

En meg mondtam anyukamnak, hogy vigyek vissza ok, mivel a keresztanyaval mar hetek ota meg volt beszelve az ajandek.


Mar unom, hogy a telefont a lanyommal kapcsolatban sosem "talaljak". Sosem kerdeznek semmit, csak veszik a hul*esegeket.

mint pl. 5-os pelenka helyett is 3-as pelenkat (kb.200 darabot) es a blokkot se adtak oda, hogy legalabb kicsereltessuk. Igy a szekrenyben pihennek, majd 1 ev mulva jo lesz a tesonak..


Most meg ez a ceruza/toll fatarto, oldalan egy katicaval... kiverte a biztositekot.

Es szo sincs mas ajandekrol, mivel kihangsulyozta az anyukam, hogy ennyit kap.


2013. júl. 12. 20:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Ajándék lónak ne nézd a fogát.
2013. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom a gyerek másoktól így is kap egy csomó ajándékot, és azt mondod szereti a katicákat, akkor mi a baj?Az kicsit durva hogy ennyi kiveri a biztosítékot.
2013. júl. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Talán rájöttek, hogy a lányukat elkényeztetették és nincs normális értékrendje, és az unokájukkal még egyszer nem akarnak ebbe a hibába esni.
2013. júl. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Én örülnék ha anyukám akár egy puszit is adna a lányomnak, de ő már sajnos nem ad semmit, mert a másvilágon van..:(

Tényleg ez a legfontosabb? Szeresd őket amíg lehet!

2013. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Igen. Ez a legfontosabb szamomra jelenleg. Szerencsere nincs mas gondom. Enelkul is szeretem oket, nem ez hatarozza meg az erzelmeket.

Nem, nem kenyeztettek el. Csak kicsit viccesnek talalom, hogy kozlik velem x honapja, hogy jarolapoztassam le a lakas.felet, ok kifizetik. Ez megtortent, majd kozlik par hete, hogy az az unoka ajandeka is?!

Azt megertem, hogy a majd parhonap mulva levo szulinapomra en ezt kapom+ karacsonyra. Raadasul nem is kertem toluk, de hogy egy ket eves gyereknek ez az ajandek?! Azert ez kicsit vicces..


Unokaocsemnek meg vettek egy honapja egy tabla csokit szuletesnapjara. Ott sem volt am dobbenet ..

2013. júl. 12. 20:54
 6/21 A kérdező kommentje:

Arrol nem is beszelve, hogy ebben a csaladban evek ota nem szabad nevnapot tartani, mert apam szerint felesleges. Tavaly meg kijelentette, hogy a szuletesnapot sem kellene tartani, mert csak penzkidobas.

De persze, o azert kozli velu.k az x ezres ajandekok listajat, amit nyilvan meg is vezunk neki.

Ezert cserebe leszolja masok ajandekait?! Azert, mert noveremek fulbevalot vettek a lanyomnak.. apam szerint felesleges penzkidobas.


Gondolom jovore mar karacsony se lesz..

2013. júl. 12. 20:57
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
A szüleid makacs, konok emberek a leírásod alapján (bár biztosan szerethetőek is), a lényeg azonban, hogy megváltoztatni őket már nem tudod. Fogadd el a helyzetet, vagy puffoghatsz reggeltől estig. Ha tetszik a lányodnak az ajándék, jó. Ha nem tetszik, elajándékozzátok, felhasználjátok valahol. Elhiszem, hogy vannak idegesítő dolgok, de inkább ne is számíts tőlük semmire, és ha valami jót adnak, örülj neki. Vedd lazábban. Írom ezt azért, mert változni nem fognak, és nem éri meg ezen megzakkani.
2013. júl. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

Mondhatnám, hogy irigylésre méltóan egyszerű az életed, kedves kérdező, itt sokan a fél karjukat odaadnák, ha mindössze annyi problémájuk lenne, mint neked. De inkább azt mondom, sajnállak. Sajnállak, mert nem ismered az értéket, nincsenek benned valódi érzelmek, üres vagy és felszínes.

Soha de soha nem szóltam még le senki ajándékát, legyen az bármilyen fölösleges vagy hülyeség - nyilván szívből adta, ez a lényeg. És még az is előfordulhat, hogy a lányodnak pont az a katicás dobozka lesz a kedvence, mert ha őt még nem rontottad el, akkor ő a dolgok valódi értékét nézni, aminek semmi köze az adott dolog árához.

Az én kislányom is imádja a katicákat, és hihetetlenül boldog volt, amikor hazaállítottam egy, a bababörzén 100Ft-ért beszerzett katicás kis szütyővel. Azóta is szereti. :-)

Nem hiszem, hogy szabad egy gyereket úgy nevelni, hogy amire kinyitja a száját, azt megkapja, nem csak a szüleitől, hanem az egész rokonságtól, rendelésre. Ha így nő fel, kamaszkorára nagyon bánni fogod.

2013. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%

Gabka77!


Ne haragudj, de ez a mondatod ("Sajnállak, mert nem ismered az értéket, nincsenek benned valódi érzelmek, üres vagy és felszínes.") nagyon eltúlzott. Nem hinném, hogy egy adott szituációban fellépő felháborodás, pár mondatos megnyilvánulás alapján jogod van ilyen szinten megítélni egy embert. Nyilván ez már a sokadik csepp abban a bizonyos pohárban, azért valóban elvárható, hogy néha kérdezzenek ezt-azt, mint pl. pelenkaméret...

Én nem ítélkezem, az a doboz is tényleg lehet nagyon kedves ajándék, ezt a szülő sokszor nem is tudja előre megítélni, de kissé túlzás így minősíteni a kérdezőt.

2013. júl. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%
Én egyet értek a Gabkával! Nem tudom ezt elhinni, hogy hogy lehet egy felnőtt embernek, sőt egy anyának ilyen piszlicsáré dolgokkal foglalkozni. Egy 6 éves gyerektől rendben van ha rosszul esik neki, ha nem azt kapja amire számít, de hogy egy felnőtt ember ennyire beleássa magát ebbe ez nekem új. Lejárólapoztattad a nappalidat a szüleid pénzén.Ők segítettek neked és te még elvártad volna pluszban az ajándékot a lányodnak?? Öcsém, hát van bőr a képeden már ne is haragudj.Te még mindig az ő kicsi lányuknak képzeled magad és elvársz minden segítséget, mert szerinted az neked jár.Te is anya vagy külön élettel, külön családdal. Állj a saját lábadra még most, mert ha ők már nem lesznek nehezebb lesz hirtelen felnőni!
2013. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!