Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minimax, magyar népmesék...

Minimax, magyar népmesék miért nem nézheti 6 év alatti?

Figyelt kérdés
Ezt szeretik a gyerekeim a nagyobbam 5.5 a kisebb 4 nagyon szeretik értik. Mesélni is ilyesmiket szoktunk szóban is (persze sok minden mást is) de miért nem való 6 év alattiaknak?
2013. júl. 24. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:

MErt pl vannak benn olyan részek ami simán horrornak is jó lenne. Folyik a vér a sárkányból és egyebek, vagy mikor a királylány lábaközét mutogatják, igaz letakarva :))

Gondolom ezért. Amúgy meg ki tartja be ezeket? Szerintem senki. A kisvakondból a születés pl tuti 18+ lenne :D

2013. júl. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elég érdekes,mert pl mást sem hallok,mint hogy a Disney rajzfilmek milyen károsak,inkább nézzenek magyar népmeséket a kicsik vagy a régebbi gyerekmeséket.

Én személy szerint a Disney meséken nőttem fel és semmi személyiségkárosodást nem szenvedtem el tőle!Sőt!Az egyik kedvenceim a Disney-k.

Elég sok az olyan rész a magyar népmesék között,amit nem nézetnék a gyerekeimmel,mert véres jelenetek vannak benne.Abban is vannak jók és gonoszak,de a vége happy end.


Minimaxot szoktak nézni vagy JimJam-at,Velem meg a disneyt.Lányom kedvence a ló és persze,hoogy a Szilajért van oda...

Én ezen már nem filózok. És a 6 éves korhatározásba simán belefér a Magyar népmesék...

2013. júl. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát szerintem is főleg mert én pont úgy tudom hogy a népmesékben ősi problémák vetődnek fel (gonosz, jó, küzdelem, végén happy end) és az óvódás korú gyerek teljesen fel tudja dolgozni ezeket hogy igen van benne sárkány de megküzdünk vele és a végén győz a jó tehát nem céltalan oktalan "öldöklés" stb. van benne. Soha egyik gyerekemen se látom tapasztalom hogy bármiféle sokkot vagy törést okozna nekik a népmese...

Egy másik féle mesében pl. már volt olyan mikor napokig emlegette az egyik jelenetet a fiam (azt a kisebb nem látta) és sokszor el kellett neki magyarázni hogy mi is van meg hogy tehát az megviselte kicsit valóban. Pedig az is mese volt.

2013. júl. 24. 12:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez is egy baromi nagy túlzás. Minden szülőnek szíve joga eldönteni mit nézhet a gyermeke.

Szerintem a szülő felelőssége korhatározni a meséket, filmeket, hiszen minden gyerek lelkivilága más.

Az én keresztlányom olyan kis ne bánts virág, hogy azon is elszomorodik ha az eperkében sír valaki. Pedig az nem egy horrorisztikus mese. Más gyerek meg így 4 évesen simán megnézi a Harry Pottert is akár.


Szerintem ez egy nagyon nagy túlzás. A 7. mennyország 12-es karikás volt, pedig egy tiszteletes családjáról szólt, még csók sem volt benne szerintem.


Számomra is érthetetlen.

A szülő felelőssége megértetni a gyerekével a megfelelő korban a valóság és a tv közötti különbséget.

2013. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert a pszichológusok szerint a 6 év alatti gyerek egyáltalán ne tévézzen, pláne ne egyedül. Nincs lehetősége kérdezni, ha valamit nem ért vagy valamitől fél. Mert lehet, hogy ott vagy a konyhában, de te nem láttad azt, amire rákérdez.
2013. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem a konyhában vagyok mialatt mesét néznek egyébként. de köszi lehet ez van mögötte hogy egyáltalán ne tévézzenek 6 év alatt. Bár szerintem ez szinte kivitelezhetetlen:)
2013. júl. 25. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!