Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit, es mennyit eszik a 2 ev...

Mit, es mennyit eszik a 2 ev koruli gyermeked?

Figyelt kérdés

2 eves lanyom alig akar enni. Minden nap megyunk a boltba, atlagban teli a huto zoldseggel, gyumolccsel, felvagottal, stb., de egyszeruen semmit sem akar enni, inni is kevesebbet, mint kellene. Barack, joghurt-ezt ette ma eddig, se vajas, se felvagottas, se majas kenyeret nem eszik, ha fozok, (szerette a foztom) abbol sem, max. 5 falat es mondja, hogy mesz. Probaltam neki a sult, rantott dolgokat, a halat, szinte mar mindent. Az ido miatt lehetseges? 1 eves kora ota nem issza a tapszert, a tejitalt kionti, igaz, soha nem volt nagy evo, de most plane nem. Valogatos sem volt...

Probaltam mar viccesre keszuteni a reggelit, pl tukortojas + virsli, hogy egy mosolygo poenos reggeli legyen, akkor a majas kenyerre tettem 2szelet paradicsomot, hogy az a szeme, de semmi. Nem ertem, hogy lehet ez. 11kg csak, az orvos kevesli de nem tudok mar mit kitalalni. :(

A ti gyerkoceitek mit esznek szivesen? Hatha tudnek meg otleteket meriteni toletek. Koszonom:)


2013. júl. 30. 12:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnezest a hibakert, telefonrol irtam
2013. júl. 30. 12:03
 2/10 anyács ***** válasza:

Én nem izgulnék a helyedben. Az én lányom 20hónapos, igaz, mindent megeszik, de szerintem elég keveset. Bár hízik, nem egy vékony alkat,(13kg)-.

A meleg miatt nem izgulok emiatt, én is alig eszem. Szerintem tudják ők, hogy mennyi kell nekik.

2013. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is aggódtam sokáig, hogy keveset eszik a gyerek. De a védőnő megnyugtatott, hogy nem fog éhen halni, ennyi az igénye és pont. 21 hónaposan nincs 9,5kg. :)
2013. júl. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom, mentek a zold kezek :)
2013. júl. 30. 13:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Fiamnak is vannak szakaszai,bölcsiben mindent megeszik,itthon szinte semmit ami nem sütemény,vagy édesség vagy gyümölcs,vagy joghurt.Mondjuk a tésztát nagyon szereti,pláne a pizzát és a spagettit de a carbonara is ízlik neki.Viszont húst nem egyátalán nem, sonkát sem,csak virslit,sajtot,kenyeret.Meg persze kakaót inna egésznap,gyümölcslével. 2 éves 3 hónapos és 13 kiló,tegnap azt mondták jó húsban van,háj az abszolút nincs rajta csak nagyon izmos.
2013. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az orvos kerdezte is, hogy adok neki enni? Mondtam, hogy nem, minek? Olyan aranyos, amig ilyen kicsi, meg veletlenul megno :)... elnevettem persze, csak azert aggasztott. Koszonom a megnyugtato valaszokat!
2013. júl. 30. 13:22
 7/10 anonim ***** válasza:
az én lányom 25hónapos. Reggel egy fél szelet kenyér felvágottal felkatonázva,fogpiszkálóval felbökdösve. Ebéd ami van,van,hogy csak 1-2 kanállal eszik. Uzsi krémtúró,joghurt,gyümi vacsi vagy ebéd maradék vagy valami gyors pl.virsli,sült tojás. 13 kg.
2013. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 éves és 11 kg, 85 cm, én egyáltalán nem látom soványnak, szerintem nálatok sincs gond. Néha ő is válogat, de nem izgatom rajta magam, nem akarom, hogy az evése körül forogjon a világ, ahogy szüleimnél az én étvágyam körül forgott annak idején, mert nagyon nem tesz jót.
2013. júl. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Reggeli tapszer, tizorai fel alma vagy ennek megfelelo ma gyumi de melegben semmit se evett, ebed 5 kanal leves, 4 kis kocka hus 2 nagy savanyuuborka, vagy teszta, abboleleg jol eszik, kb. 1 mareknyit. Uzsi vagy 1 nagyobb alma vagy ennek megfelelo gyumi, vagy egy joghurt. Vacsora sajt, tojas virsli. A mennyiseg itt nagyon valtozo, neha ket tojas neha meg csak ket kocka sajt. Szinte egyaltalan nem eszik pekarut, kenyeret, kiflit, krumplit. Ha vajaskiflit adok lenyalja a vajat es visszaadja a kiflit. Alvas elott meg kap tapot. 21 hos kb 11 kg. Senki nem akarja elhinni, hogy rossz evo, nem latni rajta. Egyaltalan nem szereti az edeset, kekszet is ritkan eszik, joghurtbol is csak a feheret eszi, de a citrom levet kanalazza. Szenhidratot csak teszta formaban eszik, otletem sincs mitol hizik, talan a tapszer segit. Engem a doki mindig nyugtat, hogy amig fejlodik, addig nincs gond es lehet szerencses alkat mert kesobb nem lesz sulyproblemaja
2013. júl. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!:)
2013. júl. 31. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!