Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha pisiléskor fújódik a bőr a...

Ha pisiléskor fújódik a bőr a fütyi végén, az egyértelműen fitymaszűkület?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam fitymáját egy millimétert sem lehet hátrahúzni. Viszont mostanában észrevettem, hogy egyre nagyobb területen fújódik pisi közben. Egyenes sugárban pisil, nem váladékozik. Az érdekel, hogy ha ez fitymaszűkület, és nem letapadás, hogy lehet kezelni? Tapasztalatok?

2013. júl. 30. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van, bocsi, érdemben nem tudok válaszolni csak szeretném követni a kérdést.
2013. júl. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy fitymaszűkület, de biztosat csak orvos tudna mondani.
2013. júl. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Választ én sem tudok adni, de az én kisfiam is 2 éves, neki sem lehet egyáltalán hátrahúzni és ma reggel nála is ezt vettem észre, neki a kukija vége fújódik fel.

Gyerekorvosunk javaslatára nem húzigáltuk, nemrég szobatiszta lett, akkor megnézte a gyerekorvos, azt mondta, nyaralás után menjünk majd el sebészetre, hogy megnézzék, feljöhet-e vagy be kell avatkozni.

Ti most hová viszitek, sebészetre, urológiára?

2013. júl. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Azért látod, hogy fújódik, mert a makk és a fityma közti rész telik meg először pisivel. Nem jó, egyáltalán nem jó!

Nekem is azt mondták, hogy ne huzigáljam és ezzel meg is lett a probléma. Folyamatosan begyulladt, fájlalta, nem mert pisilni, duzzadt volt és vörös. Egy fertőzést is elkapott. Borzasztó! Gondolj bele, mennyi minden lapulhat ott meg, ha nincs tisztán tartva? A lényeg: Átkerültünk egy másik dokihoz aki kiakadt, hogy hogy mondhatta az előző dokink ezt?!Kenőcsöt kaptunk. Kenegettem és az új orvos tanácsára mindig felhúztam (bár eleinte nehéz volt, csak amíg engedte magát) Sok idő volt a gyógyulás. Fél éve van rendben a kukija a fiamnak. Most 4 és fél éves.. Évekig elhúzódott, mert tapasztalatlanul hallgattam egy (kiemelem EGY) orvosra..


Egyébként meg kamillás meleg ülőfürdő jó sokáig, hogy meglazuljon a bőr. Ott víz alatt kérd meg, hogy próbálja magának felhúzni. Vagy próbáld te. Sokszor, lehetőleg minden nap. Kezdetnek szerintem ez jó lenne.


Azt tanácsolom, legjobb, ha megnézeted mással is!

2013. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A gyerekorvosunk eddig nem foglalkozott ezzel, mondta, hogy húzogassam fürdésnél, de soha nem jött fel. Most aggódom, főleg a fújódás miatt. Szeptemberben megyünk, kíváncsi vagyok, mit fog mondani. A krémmel nem lenne bajom, viszont abban biztos vagyok, hogy nincs az az isten, hogy sebész kezei közé adjam a gyereket.
2013. júl. 31. 12:42
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

És vársz szeptemberig az orvoshoz menetellel?

Mi is mennénk nyaralni nemsokára, nem tudom, addig ráér-e vagy mennyire lehet probléma ebből a lufiból.

Holnap mondjuk leviszem az itteni orvoshoz, - aki nem a miénk - kíváncsi leszek, mit mond. Lehet, hogy kapok tőle, mert ő meg húzógálós-párti.

2013. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A doki azt mondta, hogy amíg nem szoba tiszta, ne nagyon foglalkozzak ezzel a kérdéssel. Szeptemberben úgyis jelenésünk van, akkor rá fogok kérdezni határozottabban. Egyelőre nem látom, hogy gond lenne vele, talán ráér szeptemberig.
2013. júl. 31. 16:25
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

az enyém már 4 éves, és ugyanez van, semmit nem megy fel, és felfújódik pisi előtt

ha nem teljesen szobatiszta (éjjelre is) addig nem csinálnak vele semmit a fertőzésveszély miatt

mi tavasszal voltunk orvosnál, azt mondta nincs más megoldás csak a körülmetélés, totál szűkület, és ezt húzogatással nem lehet helyrehozni

2013. aug. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az orvosok között mi ez a nagy vélemény különbség. Hát nem ugyanazt tanulták?

Ha lesz még egy fiam, tuti, hogy nem hagyom úgy, és amint lehet, már fogom neki húzni.


Maradok a korábbi ajánlásomnál, kamillás ülőfürdő. Eseteleg utána körömvirág krémmel bekenve is lehet próbálni "nyújtani" a bőrt.

2013. aug. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én is attól félek, hogy egyszercsak benyögik, hogy akkor körülmetélés. Azt viszont nem fogom engedni. Azért tettem fel a kérdést is, mert olvastam mindenféle - többek között szteroidos krémekről is, amikkel lehet kenegetni, hátha használ. De el nem hiszem, hogy a teljes körülmetélésen kívül nincs más megoldás.
2013. aug. 2. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!