Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig kell a bokafogós,...

Meddig kell a bokafogós, bokatartós cipő egy kisgyereknek?

Figyelt kérdés

3 lesz télen a lányom, eddig csak ilyen cipket kapott,viszont most őszre már kell majd a 25ös, és abból már nem igazán találtam ilyet.

Tehát akkor jól gondolom,hogy ha nincs godn a lábával, akkor 3 éves kortól tulajdonképpen jöhet nem bokafogós is?


2013. aug. 6. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Kb. 3 éves koráig vettem kisfiamnak az igazi bokafogós cipőket. Utána a Deichmannba vásároltam/vásárolom neki a cipőket. Jó cipők vannak, olcsók, de minőségi cipők.
2013. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A lányaim még mindig azt hordják, most lesznek 6 évesek. Nagyobb méretben is árulnak: [link]
2013. aug. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


szerintem attól is függ, hogy van-e valamilyen bokaproblémája (nem kell súlyosra gondolni, sőt nagoyn sokszor számunkra, laikus szőlők számára nem is látszik).

Ilyenre gondolok, hogy bokasüllyedés vagy befelé dőlő boka stb.

Ilyen esetekben nagyonis ajánlott.

Az én kisfiam is 3 éves, 26-os cipőt hord és van sok olyan modell, amiből van bokafogós is.


Én most augusztus végére kértem időpontot a kerületi orthopédiára, hogy nézze meg szakorvos is a bokáját, lábát, hogy biztosan minden rendben van-e vele (1,5 évesen szupináltat javasoltak neki, bár én bevallom, akkor sem láttam bedőlőnek, pedig az eredmények ezt mutatták).

Én ettől vagyok nyugodt- így biztos lehetek abban, hogy ne siklok el valami felett, ami esetleg később lesz problmás, ha sportolni, futni, kosarazni fog vagy épp a térde, csípője fog fájni.


Ha esetleg nektek is belefér időben, akkor menjetek el ortophaediára, vagy legalább a gyerekorvosotokhoz (úgyis nemsokára státusz lesz :)) és kérdezd meg a szakemberek véleményét is.


Természetesen nem ijeszgetni szeretnélek, tényleg távol áll tőlem- csak a környezetemben, a játszótéren stb. annyi sok csámpás kisgyereket, rossz gumipapcsokban, lábujjbedugós szandálkákban futkározó-kacsázó kicsit látok, hogy rossz nézni sajnos egyik-másik tartását.


Szép napot:

2013. aug. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én úgy látom picit befelé dől a bokája, gyermekorvosunk szerint, nem vészes, holnap kérek időpontot ortopédiára, először magánra próbálok,mert a körzetibe már csak szeptember végére van :(
2013. aug. 6. 14:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az ortopédián mindenképpen.

Az egyik lányomnak mindegy milyen cipőt veszek (4,5éves), a másiknak kell a szupinált (majdnem 3 éves).

2013. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25 méretböl én még kaptam kislányomra tavaszal bokafogos szandált ekora méretben most is volt rengeteg ,az igazi gond 26 bokafogos szandált találni ,olyatt csak 1 helyen tudtam veni neki ép esszü áron ,mert 7-8-10 ezeér lehet kapni minden méretben ,de kinek van annyi pénze hogy ezt kifizese,bokafofogos cipöt viszont mindenhol lehet kapni .
2013. aug. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én is elvittem ortopédiára,csináltattam neki gyógycipőt,3500 ft volt!Egy picit dől be a bokája vagyis a doki azt mondta a sarka!


3 éves múlt!

2013. aug. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!