Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet az "r" hangot...

Hogyan lehet az "r" hangot megtanítani a gyereknek?

Figyelt kérdés

Lányom bő 2 hónap múlva lesz 4éves. Még mindig nem beszél tökéletesen, az "l" hangot nem mindig mondja, j-nek ejti. Megmutattam már neki hogy kell kiejteni, és le tudta utánozni. Azóta ezt legalább már ki tudja mondani, csak nem mindig használja még a beszédben. De egyre gyakrabban, szerintem lassan megszokja, és l-nek fogja mondani, amit l-nek kell mondani.

Viszont az "r" hangot nem tudja még, szintén j-nek mondja. Mutattam már neki többször, hogy hogyan kell ejteni, de nem tudja utánam csinálni azt a berregést, az "r" hangot. Hogyan lehetne megtanítani neki? Ti hogyan csináltátok? És meddig nem késő megtanulnia?


Köszönöm a válaszokat.


2013. aug. 30. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem anyu kicsinek ceruzát rakott a számba és úgy gyakoroltatta velem.
2013. aug. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Óvodában lesz logopediai felmérés. Ott, ha ugy ítélik meg, hogy nem a korának megfelelő az ejtese, logopediai gondozásra küldik es ott tanítanak neki gyakorlatokat, amik segítik.
2013. aug. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Logopédus az oviban nagycsoporttól foglalkozik a gyerekekkel. Sok gyerek nem beszél tisztán még ennyi idősen. Én nem 'piszkálnék' bele a helyedben. Bőven van még ideje, majd ráérez. Nekem az egyik gyerek 4, a másik 5 évesen kezdte kiejteni.
2013. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam novemberben lesz 4, és most nyáron kezdett el "normálisan" beszélni. Az R betű nála sem megy, és még sok más sem, de egy gyógypedagógus azt tanácsolta hagyjuk még,majd behozza, ha nem, akkor 5éves korában lehet kezdeni a fejlesztéseket.
2013. aug. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyobbik fiam 7 évesen tanulta meg az "r" hangot a logopédus segítségével.A kisebbik 6,5 évesen egyedül.Az óvodai logopédus nagycsoportig nem fejleszti őket ha csak 1-2 hangot mondanak rosszul.Egyébként az "r" hangot a logopédus szerint 10 éves korig megtanulhatja a gyerek :)Addig nincs gond ha nem tudja kimondani.
2013. aug. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!