Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisiskolás uzsonna/tízórai!...

Kisiskolás uzsonna/tízórai! Ötletek, anyukák?

Figyelt kérdés
Szóval, arra gondoltam, csinálhatnánk egy ötletbörzét a tanácstalan embereknek. MIVEL TEGYÜK SZÍNESSÉ A GYEREKEK ÉTRENDJÉT? Akik a suliba csomagolnak kaját a gyerkőcnek, mit szoktak? Milyen szendvicset? Ötletek? Gyerünk :)
2013. szept. 11. 20:21
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Természetesen vannak ötleteim!

Egy uzsonnás dobozba kerül: szendvics (vagy egyéb kenyérféle, pékáru), édesség (müzliszelet, csoki, stb) és gyümölcs (alma, körte, banán). És persze az ital, külön (gyümölcslé, tea általában). A kérdés igaziból az lenne, hogy milyen szendvicset (mert a szalámis vajas már unalmas) lehetne csomagolni nekik, illetve mellé még miket (péksütemény, édesség, gyümölcs, ital)? Tápláló, nem romlandó (meleg iskolatáskában) ételek kellenének. Segítsünk egymásnak :)

2013. szept. 11. 20:27
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
Szoktam sütni kelt tésztából kakaós csigát, pizza csigát. Házi mini kifli, emellé pici dobozban gyumolcslekvar, sajtkrem, vagy majkrem. Pongyolas virsli, házi pogácsa,. A sós dolgok melle mindig kap valami zoldsegfelet: reszelt répa, uborka, paradicsom, paprika, petrezselyem.
2013. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Joghurt+valamilyen gyümölcs+salátás,sajtos,sonkás,vagy szalámis szendvics,esetleg héten kétszer szendvics helyett péksüti.
2013. szept. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jó ötletek, köszönöm nektek :) Írjatok még nyugodtan!
2013. szept. 12. 06:37
 5/20 anonim ***** válasza:

Ami olyan gyümölcs,azt lehet rakni szemezve dobozba:pl szőlő

joghurtital vagy tejital bolti vagy(házi turmix:én pl 2 banánhoz teszek 3 kanál cukrot vagy érzéssel mézet és ahhoz majdnem egy liter tej,de csináltam már fagyasztott málnából,eperből)

emellé ha ez van akkor sima vizet tennék még

a szalámis szendvicseket láttam,hogy fel lehet turbózni mindenféle mintát kivágva(facebookon szoktak ilyeneket megosztani)pl hajó alakú,maci alakú

ha 7végéről marad csirkehús azzal tartalmas szendvicset lehet készíteni vaj csirkehús,zöldségek,öntetek,mindenki tudja mit eszik meg a gyerek

4-es csomagolású jó reggelt keksz

Nekem még nem iskolás a kicsim,de tanítottam kisiskolásokat és érdekel ez a téma

2013. szept. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
A sonkás szendvicsbe lehet tenni gyümölcsöt is, angyon feldobja. Mehet bele kemény húsú őszibarack , alma, kivi
2013. szept. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Azta:oo engem is érdekel a dolog,szóval várom minél több anyuka válaszát:) köszönöm nektek is, előzők!
2013. szept. 12. 15:57
 8/20 anonim ***** válasza:
Én szoktam adni franciapirítóst is.Alufóliába csomagolva megy a tízóraidobozba,uzsiszünetben még meleg.Nemcsak a sonka-sajt kombóban,hanem lehet bele sütni rántottát, melegszendvicskrémet, májkrémet sajttal-tormával.Illetve házi pizzaszelet ugyanígy.Reggel forróra melegítem mikróban,tízóraira még meleg.Egy héten egyszer biztos van ilyesmi,változatosabb,az enyémek szeretik.
2013. szept. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok...A lezárható Aventes pohárban is sok minden kibírja,gyümölcsök, reszelt répa almával pici citrommal,almás-fahéjas banán reszelve, összenyomva-mint a babáknak:)(kislányom kedvence)ehhez elég egy jóreggelt,vagy abonett vagy keksz-meleg sulitáskában is kibírja.
2013. szept. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm:) nagyon jó ötleteket adtatok!

a gyümölcsös szendvics nekem kicsit fura,nem is hallottam ilyesmiről :D de lehet ki kéne próbálni. még milyen szendvicset lehetne készíteni (hallottam a tojássalátásról, valakinek tapasztalat)? és esetleg milyen péksütik jöhetnek szóba, amik elsősorban finomak? :)

2013. szept. 12. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!