Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudom mi tévő legyek....

Nem tudom mi tévő legyek. Elég ha supinált szandit veszek neki bentre?

Figyelt kérdés

Nyáron töltötte a 2-őt a lányom. Voltunk az ortopédián mert a dokinő visszarendelt. Most egy férfi orvos rendelt. Ő azt mondta hogy 6 éves korig szerinte felesleges beleavatkozni a láb fejlődésébe. Kontrollra csak 6 évesen kell majd mennünk. Azt is mondta hogy ha tehetjük hordjon supinált cipőt és szandált. De akkor most kell neki vagy nem? Futószalagos rendelés volt, mire észbe kaptam már kiküldtek.

Sajnos nekünk anyagilag nem mindegy hogy most 30 ezer forintért veszem meg neki a kinti benti cipőt vagy 10 ezerből kijövünk. Vagy vegyek neki egy supinált szandit 10-12 ezerért és egy sima csizmát 6-8 ezerért?

Ti mit tennétek?


2013. szept. 24. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvinném maszekba
2013. szept. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A supi szandi is beavatkozás a láb fejlődésébe.

Vidd vissza a nőcihez.

Vegyél egy supis szandit, meg egy sima csizmát.

2013. szept. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De erre sajnos nálunk nincs lehetőség. Nem budapesten élünk, 50 kmes körzetbe a doktornő rendel sztkba és maszekba is, ő meg sem vizsgálja a gyereket, supinált cipőt ír receptre, ami alaphangom 13 ezer ft. Csak most volt a fiatal férfi doki de kiigazodni nem tudok rajta.
2013. szept. 24. 20:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor meg várj tavaszig, és meglátod, mi változik a lábán, és a tavaszi szandi vásárlás előtt negnondja a doki milyet vegyél. Most télre meg vegyél egy átlagosat.
2013. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél neki szupi szandit, ami legalább napi 6 órát a lábán van, meg sima csizmát.

Nekünk az ortopéd orvos azt mondta elég ha az óvodai váltócipője szupis.

Én most vettem 8800ft-ért kívül-belül bőr új szupinált szandált, olcsóbb volt így mint receptre felíratva.

2013. szept. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fiam 4 és fél éves és befele dől a bal lába. Én több kört jártam már, és mindenütt az volt hogy még nem kell beavatkozni.

Minél többet mezítlábazni (na pont vége a szezonnak), olyan szandál, ami tartja a bokát (sose mondták a szupináltat). Illetve most már szoktam őt külső lábélen járatni, illetve belsővel rugatni a labdát.

Most nyáron javult.

2013. szept. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mwnj el egy orvosi segédeszköz boltban és vegyél sarokemelős betétet. 1000 Ft körül van egy pár, minden cipőjébe tudsz ragasztani. De az csak akkor kell, ha befelé dől a bokája. Azt viszont a háziorvos is meg tudja állapítani.
2013. szept. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!