Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hany eves koraig kell megtanul...

Hany eves koraig kell megtanulnia a gyereknek teljesen erthetoen beszelni, minden betut kimondani?

Figyelt kérdés

Decemberben lesz 5 eves a lanyom es meg mindig nem mondja ki a V es az F (helyette SZ-t mond)betuket. Ha nagyon eroltetem, akkor kimondja, de magatol nem hasznalja.

Mikor kell logopeduhoz menni?



2013. szept. 27. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Most kell logopédushoz menni. (egy logopédus)
2013. szept. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mire iskolába megy, addigra kell megtanulnia, pont azért is, hogy az olvadástanulásban, írástanulásban is megfelelően tudja alkalmazni, használni. Eppen ezért az ovodaban, nagycsoportban kell logopedusnak foglalkozni a gyermekeddel. amit kimondunk az a HANG, annak írott formája a betű. Bocsi h pont Neked írom ide, de itt annyian nem tudják és nagyon bántotta a szemem.
2013. szept. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Mi nem Magyarországon élünk, ezért van a BETŰ (nem HANG), de sajnos a probléma adott.

Jövőre még nem megy iskolába, majd csak azután, mivel még nem lesz 6 éves szeptemberben, ezért azt hittem még ráérünk, de ezek szerint nem.

Akkor lassan felkeresünk egy szakembert.

2013. szept. 28. 07:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindegy hol éltek!!! Amit leírunk az a betű, amit kimondunk az a hang!!! Ez minden országban,minden nyelvterületen így van. 😉😉😉😉
2013. szept. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
O, koszonom, hogy felvilagositottal!
2013. szept. 28. 14:31
 6/6 anonim válasza:

Azt gondolom, ha eleve más országban éltek, ÉS a gyermek 2 nyelven próbál helyesen megtanulni, az nem olyan egyszerű.


Ezt tapasztalatból mondom, mert én is 5 éves koromig külföldön éltem, miközben édesanyám magyarul tanított.

Időközben letettem a német felsőfokú nyelvvizsgát, és természetesen beszélek magyarul is :)


Szerintem ne aggodj ezen annyira, mondom, régen nekem is voltal ilyen problémáim, de már kinőttem.

2013. okt. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!