Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt itt valakinek fitymaszűkü...

Volt itt valakinek fitymaszűkületes kisfia?

Figyelt kérdés
Csak orvosi "behatással" sikerült rendbe hozni, vagy van rá valamilyen természetesebb mód? Az orvos konkrétan mit csinált a kicsivel? A fiam 3 éves, és sajnos fitymaszűkülete van.
2013. okt. 1. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2x vittem el az urológiára a fiamat,nem segített a krém,amit kaptunk.

Utána elvittem a sebészetre,lefertőtlenítették,érzéstelenítették a kukiját,egy szikével felvágta az orvos,azóta működik.

2013. okt. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kicsiverga válasza:

Szia!

Két fiam van a nagynál késön foglalkoztunk a kérdésel de a gyerekorvosunk egy szondát vezetett a bőr alá levegőt fújt be és szépen levált a bőr,itt már 4,5 éves volt és lelkileg jobban megviselte mint a fjdalom és az utánna következő macera.A kicsivel is ez volt a helyzet, kentük neki krémmel 2hétig majd ugyanezt megcsinálta a dokink ,a műveletet nem nagyon vette fel de utánna nagyon fájt neki minden pisilés 2-3 napig visított minden alkalommal de mára már minden rendben ő itt 21 hónapos volt.Házilag csak fájdalmat tudtam nekik okozni így az orvosra bíztam.

2013. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Anyámnak volt egykor ilyen kisfia. ;)


Lebeszéllek a (teljes) metélésről. Nekem csak feloldotta a doki, 2 éves koromban a fitymaletapadásomat, de a nemi életemre ez is kihat mindmáig, negatívan. Nem vészes, csak érzéketlen a makkom, soha nem is volt érzékeny. És minden jel szerint emiatt.


De a letapadást muszáj feloldani. De akinek metélik, még több gondja van a nemi életben, legalábbis sokuknak több panasza van ,mint nekem.

2013. okt. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Még valami: orvosok javasolják 4 éves korig várni. Ugyanis az egyik gyermeknek akár már 2 évesen magától leoldódik a fitymaletapadás -ugyebár fiú csecsemők mind letapadással születnek, ez természetes állapot!-, de van, akinek csak 3-4 évesen oldódik fel spontán. De ha 4 és fél évesen is tapad még, akkor javasolt a tapadást orvossal leoldatni.
2013. okt. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

És még egy dolog:

egyeseknél még a fitymaszűkület is természetes állapot, 3 évesen! Várj evvel 4 éves koráig, javaslom. Kivéve, ha túl vékony a vizeletsugár, emiatt. Persze a szmegma is gyűlik a fityma alatt, de ez az egész folyamat természetes dolog, 3-4 éves korig! (Ritkábban csak 2 éves korig tart.)

2013. okt. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Most kaptunk egy krémet, amit 1 hónapig kell használni, aztán meglátjuk, hogyan tovább. De a krémet nem lehet rendesen felkenni, mert hát nem lehet hátrahúzni a fitymát. Azt találtam ki, hogy veszek fecskendőt és azzal próbálom bejuttatni a krémet (persze tű nélkül!!) a bőr alá. Szerintetek?
2013. okt. 3. 12:02
 7/11 A kérdező kommentje:
Első válaszolótól kérdezném, hogy a kisfia utána hogyan és meddig lábadozott? Meddig kellett otthon maradni vele? Meddig fáj neki?
2013. okt. 3. 12:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, melyik krémet használjátok? Nekünk a Ftorocortot ajánlották, még nem kezdtük el.
2013. okt. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom megmondani, tegnap kezdtük el használni, nem figyeltem a nevét.
2013. okt. 3. 15:11
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


10 nap krém használat után a fiam fitymája hátrahúzható! Pici letapadás van csak, de az is a makk hátsó részénél. Nagyon boldog vagyok, és alig hittem benne, hogy a krém segíteni fog, de ez tényleg hatásos!

2013. okt. 14. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!