Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4-5 éves gyereketeknek már...

3-4-5 éves gyereketeknek már van konkrét kívánsága karácsonyra/születésnapjára, vagy ti választotok még ajándékot?

Figyelt kérdés
Ha igen, mit szeretne? :)
2013. okt. 13. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

4,5 éves volt, amikor először mondta, hogy mit vár/szeretne karácsonyra. Előtte nem nagyon voltak ilyen meghatározott kívánságai. Most, egy évvel később már azt is mondta, hogy majd írunk levelet, mert "az a biztos".

Szerintem sokat számít az ovi, a barátok már ebben az életkorban, így természetesen vannak vágyaik, van ami épp divatos játék, és persze van a tv-reklám hatása...

2013. okt. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tavaly télen a fiam(3évesen) egy csillagdíszes fát kért karácsonyra.

Nálunk ha kap valamit legyen az egy 100ft-s kisautó vagy egy hatalmas legó ugyan úgy örül. Idén kívánsága egy transformers, ami egyfajta első kívánság, hogy azt szeretne, de nem hisztizne ha csak egy lapátot kapna.

2013. okt. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

enyém karácsonykor lesz 4 éves, konkrét kívánsága van mindkét ünnepre :D

kinézett valamit, mondta, hogy azt nagyon szeretné, mondtam, hogy majd akkor ha már nagyon hideg lesz, írunk a jézuskának, hogy azt hozzon.

azóta is 2-3 naponta mondja, hogy ne felejtsünk el majd írni, mert azt szeretne :)

2013. okt. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tavaly 3,5 évesen és idén 4,5 évesen is tudja már, hogy mit szeretne.

Tavaly kukabúvár, rendőrállomás volt a menő és gyurma szett, idén transformers és pókemberes cuccok, távirányítós autó.

2013. okt. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

kislányunk 3év 2 hós, és épp ma "írt" levelet a Mikulásnak...hihihi, annyira édes volt, alig bírtuk ki apjával, hogy komolyak legyünk...:-))


a következőket kérte:

-új színes ceruzák,

-rózsaszín szobafal:-DDD

-és hólány ruha(????)


amúgy nem igazán tudja még, de ez után a levélírás után, sztem tuti, hogy minden nap lesz vmi új dolog...:-))


amúgy még a Duplo-zás közben jönnek még ötletei, amiket gyűjtök agyban:

-anya, nincs ajtó/ló/fa/kocka, stb. a házunkhoz,

illetve sláger még most a tündérszárny+varázsvessző+fejdísz+szoknya, mesekönyvek, színezők, filctollak, gyurma, festék, matricák, pónik, mindenféle apróság...


ja, hogy válaszoljak is a kérdésre..:-):

Még én választok neki ajándékot, nem is kérdem meg, hisz akkor elvész a meglepi öröme, de természetesen észben tartom, mikor valahol valami megtetszik neki..:-))

2013. okt. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3 éves fiamnak vannak konkrét kivánságai, de általában minden nap valami más :) és persze, hogy bármit szeretne, ha megkérdezzük, hogy szeretné-e megkapni (ezért nem érdemes ötletelnünk a füe hallatára...). Az első már több hétig is kitartó kivánsága szülinapjára egy roller volt, de másnap már, hogy gördeszka is legyen meg kisbicikli is legyen... (Mivel már van kismotorja, 3 kerekűje és futóbiciklije, csak a rollerrel bővítettünk).
2013. okt. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én 3 éves lányom kezdte el mostanában mondani hogy szeretne egy interaktív cicát,meg egy világítós sellő barbit.azt látta a minimaxon hogy reklámoztak.ezt fújja hónapok óta.biztos meg fogja őket kapni. :)

de kap még mást is.

2013. okt. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lánykám 4 éves lesz január elején és bár sok kívánsága van,de 1 van,ami mindig felmerül é az nem más,mint a little miss mufin baba.Abból is egy rózsaszín és lila. Jézuska már be is csomagolta neki ;)

Ez az első,amit szeretne. A többi ajándékot én választom ki. A fiamnak pláne,de azért 1 hónapja jobban odafigyelek,hogy mi az ami ámulatba ejti.Így lesz az egyik ajándéka egy nagy munkagép szett.(Becsomagolva)

Mivel évközben nem halmozom el őket játékokkal,így amit veszek,mind praktikus,nekik való,tartós és nem sarokban végzős lesz.

LEsz még a tesóm+anyum+általunk kigondolt rajztábla az ikeából.Imádnak rajzolni,így ennek is örülni fognak.

Egy társast kapnak még (Jézuska ezt is becsomagolta már)

Ezen felül még duploban, bogyó és babóca könyvekben és moon dough gyurmában gondolkozom karácsonyra. S természetesen januári szülinapra aqua beads gyöngykészletre gondoltam a lánykámnak,mert egy két ovis lány alkotását nem 1x megcsodálta.

2013. okt. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

az enyémeknek már 2-2,5 évesen is voltak "tartós" kívánságaik, úgy értem olyanok, amiket heteken-hónapokon át fel hoztak újra és újra hogy na ők azt.

Mindig van ezer ötletük, hogy mire vágynának, szerencsére ezek egy része apró kis dolog, és tulajdonképpen mindig mindennek tudnak örülni. Úgyhogy nincs nehéz dolgom velük. Ha valami drágább kívánságuk van, akkor összebeszélünk a családdal, de ez elvétve fordul elő.

Idén karácsonyra az 5 éves lányom playmobil tündéres-pegazusos-unikornisos témaszetteket fog kapni, mert egy jóideje ebben él és létezik, tudom, hogy oda-meg vissza lesz tőle.

A 3,5 éves fiam szintén playmobilt kap, de ő állatkórházas témában.

Közös ajándékuk lesz még társas, könyvek és kirakók, meg egy nagy lego alapkocka szett, mert kiegészítőnk van már millió, de az építőkockákat bővíteni kell mindenképpen.

ezeket tőlünk+nagyszülőktől összesen kapják majd.

2013. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tavaly 3 éves szülinapjára babát szeretett volna, BabyBorn babát kapott kiegészítőkkel, a család dobta össze rá a pénzt, tehát 1 ajándékot kapott csak.


Karácsonyra Ébredező Napocska pony-t kért, megkapta. :) Érdekes kívánság volt, mert amúgy nincs több pony, nem rajong úgy különösebben értük.


Idén 4 éves szülinapjára szintén babát kért, "fésülhetős nagyot" így Götz babát kapott 47 cm-es, és szerencsére sikerült újat gyűjtőtől vásárolnom (felszámolta a gyűjteményét) nem horror áron eredeti dobozában, igazi ritkaság, mint utóbb kiderült a katalógusból.


Idén feladta a leckét karácsonyra, mert hogy "zenélős, éneklős Ariel babát kér, amivel fürödhet is" hát nyeltem kettőt, hogy most mi a fene. :)Ilyen is létezik? El sem tudtam képzelni...és igen! Van ilyen, de itthon még nem kapni, foglalmam sincs honnan látta, vagy jutott eszébe. Hála égnek az egyik angol webáruházban pont kora ősszel jól le is volt árazva, így már meg is vettem neki. Jelenleg az én ruhásszekrényem felső polcán van elrejtve. :)


Általában hónapokkal előre megmondja mit szeretne, és kitart mellette. Nagyon nagyon szokta várni a karácsonyt, születésnapot, mert már tudja, hogy ha jó kislány akkor megkapja amire vágyik. S a másik ami fontos....nálunk később sem porosodnak a polcon. :)Igaz, sok játéka van (nagy a család és egyetlen kicsi eleve elkényeztetik :( ) de mindegyiket előveszi hetente legalább egyszer. Tegnap este pl. a pony-nak épített házat lego-ból.

2013. okt. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!