Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől hullhat a haja 5 éves...

Mitől hullhat a haja 5 éves egyébként is vékony szálú hajú kislányomnak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Avonos "kigubancosítót" használunk, lehet ez az oka? Amúgy vashiányos is, állítólag ettől is lehet. Leginkább hajmosáskor érzékelhető.
2013. okt. 13. 20:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%

Ha "kigubancolosítót" kell használi, akkor gondolom, hosszú a haja. A hosszú haj nagyon megterheli a szervezete, és nem csoda, ha hullik a haja.


Kislányként inkább legyen rövid(ebb), max. fülig érö haja, akkor rendesen meg tud erösödni a hajhagyma és nahylány/felnöttként szép haja lesz. Ha megtartjátok a hosszú hajat, akkor jó esély van rá, hogy felnöttként teljesen tönkrement haja lesz, amivel többé nem lehet semmit sem kezdeni. (Egy-két kivétel létezik ,de nem ez az általános)

2013. okt. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Gyereknek gyereksampont használj, lehetőleg olyat, amiben csak természetes anyagok vannak!!! Nincs szükség kigubancosítóra és egyéb vegyszerekre!!!


Ettől eltekintve is, nekem az egyik Avonos samponttól szintén iszonyatosan hullani kezdett. Nem azonnal, 1-2 év után. Mióta nem használom, rendbe jött. Azóta sok rosszat hallottam általánban az Avon kozmetikumokról, az összetételüket illetően.


Ha hosszú a haja, rendszeresen vágatni kell belőle, kerülni kell az összegumizást (attól is hullhat). Meg persze tudni kell, hogy a hosszú hajból ugyanaz a napi normális 100 szál egy marék, rövidből meg nem is látszik, hogy hullik.


A vashiány is baj.

2013. okt. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök válaszát. Azt hiszem, abbahagyjuk a kifésüléskönnyítőt és levágatom a lehető legrövidebbre a haját, hátha erősödik. Azért zavaró, mert egyébként is kevés, vékony szálú a haja :( Vashiányra kaptunk maltofert.
2013. okt. 13. 20:50
 4/15 A kérdező kommentje:
Amúgy baba gyereksampont használunk régóta.
2013. okt. 13. 20:51
 5/15 anonim ***** válasza:

Első, azért ez így nem igaz. Kislánykoromban állandóan rövidre vágták a hajam, ugyanezen tévhit miatt, hogy akkor majd megerősödik. Jelentem, 22 éves vagyok, ugyanolyan vékony szálú, "hulló" hajjal, egy cseppet sem lett erősebb...


Kérdező, egyrészt a vashiány miatt tényleg hullhat, jó lenne neki egy kis vaspótlást adni. Másrészt hosszú hajnál a hullás sokkal jobban látszik, hiszen a hosszú szálak összeadódása miatt többnek tűnik a végeredmény. Ugyanakkor nem szerencsés mindenféle vegyszert használni ilyen fiatal korban, a legjobb lenne természetes sampont vagy legalább gyereksampont, és a hosszúság miatt egy kis balzsamot (csak a végére!, a könnyebb kifésülés miatt)!

2013. okt. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Avont dobd ki, picit vágasd neki rövidebbre (max vállig) és vegyél disznószőrös hajkefét :)
2013. okt. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Azt eldöntöttem, hogy az avon repül és megpróbálom kis fiúsra levágatni, hátha megerősödik a haja...
2013. okt. 13. 21:21
 8/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem fog megerősödni a haja! Átmenetileg lehet, hogy sűrűbbnek TŰNIK majd (mert ha ugyanolyan hosszúak a szálak, tömörebbnek látszik), de ugyanolyan vékony szálú marad majd, sajnos ez genetika! Ráadásul már 5 éves, én semmiképpen sem vágatnám fiúsra, maximum vállig, ilyenkor már nagyon utálni tudják a fiús hajat!
2013. okt. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%
ma 20:55-ös: az elsö vagyok, és attól, hogy neked nem lett erösebb a hajd, még másnak segíthet. Éppen azt írtam, hoyg kivételek mindkét esetben, amiröl írtam, az az átlagos.
2013. okt. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Sajnos a környezetemben nem én voltam az egyetlen, aki így járt, rengeteg barátnőmnek vágták rövidre a haját, de sajnos ugyanolyan vékony maradt felnőtten is... Attól még, hogy valakinek rövid a haja, nem lesz erősebb!
2013. okt. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!