Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen formában bünteti a...

Milyen formában bünteti a törvény (ha bünteti) a kisgyerekek mentális bántalmazását?

Figyelt kérdés
Ma láttam a játszótéren egy hölgyet, aki ide-oda ráncigálta a gyermekét, majd úgy üvöltözött vele mint egy nem normális. Szegényke csak ott állt és befogta a füleit.. Ja, és mindezt azért mert levette a sapkáját, ahogy elnéztem szerintem csak azért hogy megvakarja a fejét. Eléggé felidegesített ahogy bánt azzal a szerencsétlen kisgyerekkel....
2013. okt. 14. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem (sajnos) nincs ilyen törvény, de napi szinten látni ilyet, boltban, utcán. Türelmetlen anyák türelmetlen beszólásait, vagy ahogy rángatják a saját gyereküket. Egyszer a liftben szidalmazott egy óvodást a saját anyja, én is ott álltam, a szerencsétlen semmit nem csinált, csak állt nézett ki a fejéből, de az anyja csak mondta a magáét, hogy mennyire elege van belőle, a viselkedéséből, és a többi és a többi... Foglalkoztam gyerekekkel, nekem is van, mégis azt gondolom, nem való mindenki szülőnek. Akinek nincs türelme hozzá, többet árt, mint használ a gyerek lelkének.
2013. okt. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért elég nehéz lenne szankcionálni. Mert mit büntessen, az üvöltést? A ráncigálást? És akkor büntesse meg azt a szülőt, aki ráüvölt a gyerekére, és elrántja onnan, ha épp ki akar rohanni az úttestre?

Persze, nagyon nem szép dolog idegbetegen viselkedni a gyerekkel, (sőt, szerintem ez még sokkal rosszabb, mint olykor a fenekére csapni, bár tudom, ezzel nem mindenki ért egyet), a fenti példámmal csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy elég nehéz lenne meghúzni a határvonalat.

2013. okt. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Engem már rég lecsukhattak volna ilyenekért, rosszabb napjaimon én se vagyok egy hibátlen jellem, igaz, jobb napjaimon se vagyok tökéletes. Ettől még nincs jogod feljelenteni valakit, mert igazságtalanul ordibált a gyerekével, azonkívül nem ismered az előzményeket. Sajnos egy gyerek időnként nagyon kidja hozni az embert a sodrából, ami még ha nem is mentség, de segít megérteni az okokat. Reméljük, neki is csak rosszabb napja van, és máskülönben relatíve normális szülő.


Kérlek, ne vedd támadásnak, de nagyon érdekelne, hogy neked van-e gyereked és ha igen, mekkora? Te még sosem bántál vele úgy, hogy utána nem voltál büszke magadra?

2013. okt. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem, nekem nincs gyerekem. Egy 2 éves keresztfiam van és egy 4 éves öcsém. Imádom a gyerekeket, talán túlságosan is. Tudom hogy nem szabadna, de mivel én nagyjából mindent megengedek nekik még soha nem bántam "szigorúan" velük. De persze biztos ha 0-24 ben leszek a sajátommal biztosan fegyelmezni fogom, de én a kiabálás és a rángatás helyett leszoktam hozzájuk gugolni és úgy beszélem meg velük a dolgokat. De mondjuk az is igaz hogy minden embernek más az idegrendszere. Az enyém pl. kötélből van ha gyerekekről van szó :-))
2013. okt. 15. 12:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Anyukám pedagógus. Erre a pályára termett, a tanítványai imádják, úgy tudott mindig rendet és fegyelmet tartani, hogy soha egyetlen intőt nem írt be, soha nem emelte fel a hangját az óráink. És ő, aki mindig a nyugalmáról volt híres a 30 éves pályafutása alatt, időnként úgy üvöltött a kamasz öcsémmel, hogy zengett tőle a ház. Nem egyszer sopánkodott is, hogy egyetlen 40 fős osztály sem tudja úgy kiborítani, mint a saját gyereke egymagában.

Tudod, miért volt mindez? Mert a sajátja az ő felelőssége egyes egyedül. Ha ő hülye, nem tudja egy vállrándítással elintézni. Te sem tudhatod, hogy miért akadt ki annyira az anyuka azon, hogy a gyerek levette a sapjáját. Lehet, hogy megfázásból lábadozik, lehet, hogy fülfájós. A liftnél lejátszódott jelenetnek sem tudjuk, mi volt az előzménye, simán lehet, hogy a gyerek tényleg botrányosan viselkedett, az ovisok képesek már rá.

Egyébként én is megfogadtam, hogy soha nem fogok úgy beszélni a gyerekkel, ennek ellenére sajnos előfordult már. A most már felnőtt öcsém pedig nemrég megköszönte anyukánknak, hogy olyan szigorúan fogta, mert véleménye szerint ennek köszönheti, hogy egyáltalán lett belőle valaki.

2013. okt. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Persze, abban amit te mondasz, abban is van valami igazság. Csak nekem gyerekbolond létemre nem esett jól ilyesmit végignézni.
2013. okt. 15. 12:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltam. Mentsd el ezt az oldalt a kedvencek közé és térj vissza rá, ha saját gyereked lesz! Nekem is nagy elveim voltak, amíg nem volt gyerekem - és most is vannak, csak már be kellett látnom, hogy nem mindig sikerül tökéletesen tartanom magam hozzájuk. A reggel óta tartó nyafogás, a "semmisejónekem", a fejfájós napok és főleg a tehetetlenség-érzés sokszor ilyen mellékutcákon tör ki az emberből. Sajnos sokszor az ember nem azt teszi, ami helyes. Így volt ez mindig is és így is marad. Csak törekedhetünk a jóra.
2013. okt. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben! :-) köszönöm a válaszodat.
2013. okt. 15. 12:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Pont az ilyenekért van annyi udvariatlan,neveletlen kölyök akik az szülők fejére nőnek.A nem szabad a gyerekre rászólni,vagy rálegyinteni,vagy büntetni,vagy leszidni mert lelkibeteg lesz,agyament kitaláció miatt.nem kell rángatni nyílván,de nem tudhatod,hogy előtte miket csinált,2,5 éves fiam van,hogy ha otthon vagyunk hétvégén reggeltől estig csinálja a hülyeségeket és elszakad a cérna egy idő után,az addig nagy nehezen türelmes énem eltűnik pillanatok alatt,vonszoltam már végig a járdán ő meg üvöltött,mindenki engem nézett de nem érdekelt éppen az volt a szórakozása,hogy nem tud sétálni csak kirohanni az útra.
2013. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az,aki még soha nem kiabált a gyerekével nyilvános helyen és még soha nem borult ki nála a bili,az vagy hazudik vagy istentelen csoda gyereke van!NÁLAM pont tegnap szakadt el a cérna a játszótéren és még egy nagyobb seggre verés is volt,annyira borzalmas dolgot-dolgokat csinált a gyerek,azt nem lehetett már hozzá leguggolva szépen elmagyarázni,bizony kell néha jó alaposan is megszidni,ha már a szép szó nem segít!Az,hogy ettől lelki sérült lesz,az egy nagy baromság.Párom gyerekét nem igen szidták meg,mindent ráhagytak és most 8 évesen úgy beszél mindenkivel,mintha ő rángatott volna ki a seggéből!MÁR ELNÉZÉST a kifejezésekért,de ez az igazság...
2013. okt. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!