Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is sok a házi feladat?

Másnál is sok a házi feladat?

Figyelt kérdés
Most elsős a kisfiam , napközis fél négyig , de ott elég gyakran nem tudja befejezni a házit és itthon még vagy egy órát másolunk , meg számolunk . Szerintem ez rengeteg , hisz dél elött is tanulnak , a napköziben is tanulnak ,meg még itthon is , hogy másnapra elkészüljön a házi is . Ezen kívül gyakran kapunk olyan feladatot , hogy "gyüjts falevelet " ( folyamatossan eső esőben , ez nem élmény ) .
2009. nov. 11. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Az én lányom is elsős. Az első hónapban nálunk is ilyen gond volt, hogy én túl soknak éreztem a házit. Utána pont jött családlátogatásra a tanítónéni, és kérdezte, hogy hogy érezzük, sok-e a házi. Én mondtam neki, hogy szerintem igen, és azóta csökkentette a mennyiséget. Lehet, hogy neked is szóvá kellene tenni a tanítónéninek. Lehet ezt úgy is csinálni, hogy kevesebb házit ad, aztán ha úgy látja, hogy nem halad előre a gyerek, akkor adjon többet.

Bár nálunk meg úgymond "elvárás", hogy a gyerek pluszba is csináljon otthon feladatokat, gyakoroljon. De ez mégis máshogy esik neki, mert nem kötelező.

2009. nov. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fiam-szintén elsős-iskolaotthonos,1/2 4-ig vannak,és hétközben nem kapnak házit,csak hétvégére.De akkor sem ilyen hatalmas mennyiséget,hál istennek.
2009. nov. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocs, kicsit offolok: amúgy a ti gyerekeitek hol tartanak írásban-olvasásban?
2009. nov. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a,m,o,i,e betüket tanulták , ezeket kell összeolvasni , írni ... Matekból 2-3 számot kell összeadni illetve kivonni , ezt 5-ig gyakorolták . Nincs baj a gyerekemmel , érti és tudjas is csinálni , az írás is megy , csak nekem soknak tűnik . Egy kicsit minket is terhel ezzel a tanítónéni , hisz nekem kell melléülnöm és noszogatnom , hogy na kisfiam még egy sort ebből meg abból . Közben van még két ovis kislányunk is , ha ők is iskolába mennek , nem tudom hogyan lesz a délutánunk .
2009. nov. 11. 19:54
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

A fiam 4. osztályos.

A napköziben nem csinálnak semmit.

Szerencsére jött a kisöcsi, így csak az első 2 évben volt napközis.

Az okos tanárnő kivitte őket homokozni meg tévéztek... A lecke meg otthonra maradt. Nagyon untam.

Szóltunk a tanárnak aki azt mondta, régebben ennél több leckét osztogatott.

Fel lehet készülni, az este 7-ig tartó tanulásra, és a szülőknek adott házikra.

JA a poén, lecke, figyelj! Nézd meg az interneten!!

Gondoljátok, majd egy 2. 3. oszt. gyerek a neten keresgél. Döbbenet az iskola.

Nagyon utálom. Régen is utáltam, de most valahogy még jobban.

2009. nov. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, mindenképpen jelezd ezt a tanítónéninek. Azért van a napközi, hogy ott noszogassák a gyerekeket és a lecke legyen ott befejezve. Igazság szerint a napközis tanítónak kellene szólni a délelőttösnek, hogy a napközi ideje kevés a leckeíráshoz és a gyerekek azt hazaviszik sajnos. Tanítónéni lehet, nem is tud erről, abban a tudatban van, hogy otthon már mindenki pihen. Feltétlenül szóljatok, biztosan változtatnak a helyzeten, ez így tényleg nem jó. A napközis tanítónéni kijavítja a délután írottakat? Láttamozza, kéri a hiba javítását? Mert ha nem, az sajna azt is jelentheti, hogy ő nem figyel oda eléggé, és ezt is jelezni kell.

Üdv:

Egy tanítónéni és anya :)

2009. nov. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is elsős, de nekik nincsen sok házijuk, és megcsinálják a napköziben, igy itthol csak egy picit gyakorol, amit épp tanultak aznap, abból.

Én meg keveslem :)

2009. nov. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!