Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyermekednek adsz D...

4 éves gyermekednek adsz D vitamint? Milyet, mennyit?

Figyelt kérdés
2013. okt. 26. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Naponta 1-2 cseppet a Vigantolból.
2013. okt. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
még nem, nem írattam még ki. Majd a jövőhéten.
2013. okt. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

igen,vigantolt

nem jut minden nap az eszembe,általában heti kétszer adok 4-4 cseppet

2013. okt. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5,5 éves kislányomnak háttérbetegsége miatt napi 5 csepp Vigantolt szeptembertől májusig.
2013. okt. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2,5 évesemnek napi 2x1 csepp Vigantolt adok. A védőnő szerint elég a napi 1x1 csepp, ennél többet állítólag csak a felszívódási zavarokkal küzdőknek írnak fel. A gyerekorvos szerint napi 3x1 a javasolt mennyiség. Így maradtam a középútnál. Mivel sok a D-vitamin hiányos kisgyerek (nyáron a szülők érthető okokból nem viszik őket napra, vagy ha mégis, akkor napvédő krémmel bekenik a bőrüket, vagy védő ruházatot adnak rájuk), már nem elegendő szeptembertől májusig adni, hanem a nyári hónapokban is javasolt, és nemcsak 3 éves korig, hanem 5 évesen is. Sőt, már felnőtteknek is javasolják a rendszeres D-vitamin szedést.
2013. okt. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha már tartósan nem süt a nap, akkor fogok adni, egyenlőre nem. Nyáron rengeteget voltunk a napon, többet is a kelleténél, így azt gondolom, hogy még van "tartaléka". Ilyen szép napsütésnél kint vagyunk 1-2 órát, szerintem az elég.

Amúgy a doktornőnk azt mondta, hogy általában szeptembertől májusig adjam, napi 1 cseppet.

2013. okt. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én adom a Vigantolt mindkét gyerekemnek (3 ill 7 évesek). Nekem sem jut eszembe minden nap, heti 1-2-szer adom neki, alkalmanként kb 10 cseppet.
2013. okt. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
D vitamin tablettát kap mind a két fiam,a mi orvosunk azt mondta a felnőtteknek is kell szedni,így mi is azt szedjük.
2013. okt. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem, de ha lenne 4 éves gyerekem, akkor naponta kb 800 - 1000 egység D3 vitamint adnék neki.
2013. okt. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9-es válaszoló teljesen korrekt választ ad, bár nincs gyermeke. Az általa javasolt mennyiség Vigantolra átfordítva 2 csepp [1000 egység].

A legújabb kutatások szerint mi magyarok főleg télen krónikus D vitamin hiányban szenvedünk. Azok a fehér bőrű gyerekek, akiket nyáron is faktoros napvédő készítményekkel kennek a napégés ellen, még nyáron is javasolt a D3 vitamin pótlás.

Nem tudom egészen pontosan, hogy hány éves korig írhatja fel a gyermekorvos, de az októbertől májusig tartó hónapokban bármilyen korú gyermeknek adnék D3 vitamin pótlást. [Nyilván testsúly kilogrammtól függő dózisban, de 1000 NE-et mindenképpen...]

2013. okt. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!