Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túl sok táppénz, csökkenő...

Túl sok táppénz, csökkenő szabadság?

Figyelt kérdés
Sógornőmet felhívta a munkaügyes azzal, hogy túl sokat volt táppénzen az év folyamán (gyerekei betegek voltak), ezért három nappal kevesebb lesz az erre az évre járó szabadsága. Az új Munka törvénykönyvére hivatkozott. Ti tudtok valamit erről?
2013. nov. 1. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
A gyerek életkorának függvényében meghatározott, hogy az anya egy évben a beteg gyerek ápolására hány napot tölthet táppénzen. Gondolom a sógórnőd ezeknek a napoknak a számát hárommal túllépte és, hogy anyagilag ne járjon rosszul ezeket a napokat szabadságnak vették.
2013. nov. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
igen, igen, az elsőnek igaza van...én is így jártam, de ez nem baj, sőt, mert ugye a szabadságra teljes pénzt kap, viszont a táppénz csak a fizu 65% asszem, tehát jóval kevesebb...
2013. nov. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igy van. A gyermekek után járó betegápolási tappenznek meg van szabva a mennyisége, ez nem olyan, mint a saját jogon járó tappenz.
2013. nov. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Azt nem tudjátok véletlenül, hogy melyik törvényben és pontosan hol van ez leírva?
2013. nov. 1. 21:23
 5/6 anonim ***** válasza:
2013. nov. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is kedves utolsó. Én mindenkinek zöld kezecskét nyomtam!
2013. nov. 2. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!