Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha elveszem a teát és a...

Ha elveszem a teát és a cumisüveget a 2 éves fiamtól és pohárból iszik, akkor megállítható a fogszuvasodása?

Figyelt kérdés
Sajnos szinte minden fogán már látszik barnás elszíneződés, van amelyiken már elég sötét.. Sokat ivott cumisüvegből de már csak akkor adom neki ha nagyon nyűgös és kéri. Mosom neki ahogy tudom, persze elég nehezen nem is tudom neki olyan alaposan megmosni mint kellene szerintem. Cicizik is még. . . Van még vki ilyen helyzetben a fogakkal, ha igen akkor mit csináltok vele? :( EL vagyok keseredve nagyon. 25 éves anya
2013. nov. 4. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ne a teát és a cumisüveget vedd el, hanem a teából a cukrot!!!!!! az okozza a fogszuvasodást!
2013. nov. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van, a cukrot csökkentsd fokozatosan!
2013. nov. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És megállítható ezzel? Ilyen marad neki vagy romlik tovább?
2013. nov. 4. 15:03
 4/9 anonim ***** válasza:
ez attól is függ, hogy egyébként mit eszik.
2013. nov. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


2 évesen már elég nagy ahhoz, hogy pohárból igyon!

A cumisüveg is okozhat fogszuvasodást, ha sokáig szívja az édes löttyöt belőle. Amúgy tea helyett adj neki vizet, tejet, ihat teát is csak ne mindig azt igyon, mert az is színezi a fogakat, a cukor pedig tönkreteszi!

Ha naponta 2x mosod a fogait az már jó! Ha már barnás elszíneződés van a fogain szerintem nem visszafordítható, de vidd el fogorvoshoz ő ellát tanácsokkal!

2013. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, nem biztos. Ha hajlamos rá, akkor sajnos lehet, hogy tovább fog romlani. De nem olyan mértékben, mintha továbbra is cukros teát inna.
2013. nov. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
megállítható de nem visszafordítható (csak fogorvossal rendbe rakható)! ahogy írták a cukor nagy ellensége a fogaknak. a fogorvos pontosabb tanácsokkal tudna ellátni hogyan tegyétek rendbe a fogait. nézesd is meg mert ha netán egyik másik ki is lyukadt már az érzékenységet, fájdalmat is okozhat neki!
2013. nov. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos mi is így jártunk, pedig ő nem teázott cumisüvegből, viszont naponta tízszer cicizett másfél évesen is még. Én is nagyon elkeseredtem és hibáztattam magamat. Azt tanácsolom, hogy vidd el mielőbb gyermekfogászatra. Mi hat hetente járunk ecsetelésre már egy éve. Utoljára le is lakkozta neki. Megállt a romlás nálunk, igaz, amikor én észrvettem, még nem volt barna neki, csak felázott a fogzománc, tehát matt fehér foltos volt. Nagyrészt visszaépült mostanra. Én azóta xilittel édesítek, ha muszáj, és naponta háromszor fogat mosunk alaposan, pedig nem szereti. Elmex gyerekfogkrémet használok, puha sörtéjű fogkefét (Oral B vagy Aquafresh), amit havonta lecserélek. Inni csak vizet kap napközben, este kakaót (utána fogmosás).

A doktornőnk azt mondja, hogy picit javult a helyzet mostanra, és ha rendszeresen járunk, megelőzhető a súlyos szuvasodás, vannak még dolgok, amit csinálni lehet, ha mégis romlana (barázdazárás pl.). De remélem, nem fog, és kihúzzuk a fogváltásig. De nagyon kell figyelni, az biztos. Vannak romlékonyabb fogú gyerekek. Akik most kioktatnak téged sem biztos, hogy gondosabbak voltak nálad.

Ne keseredj el, érdemes küzdeni!! :)

2013. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A fog elszíneződése lehet a nem megfelelő fogkrémtől is, pl. a felnőtt fogkrémben több a fluorid, és ez barníthatja a tejfogakat (fogász mondta). A tea, pl Pickweek ízesített, színezett fekete tea, főleg cukrozottan a gyerek "ellensége". Rossz hatással van a fogakra, a vesékre és az étvágyára is. Van kimondottan gyerektea, a bölcsiben is azt kapják. És igaza van az előttem szólónak, vidd el gyerekfogászhoz mielőbb.
2014. jan. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!