Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves a kisfiam. Az R betűt...

4 éves a kisfiam. Az R betűt nem tudja kimondani, hogyan segíthetnénk neki? Nagyon sokat mutogatjuk, mondjuk Neki de nem megy. Ez normális egyébként? Verseket mond, énekel.

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Az oviban nem kezeli logopédus?

Elvileg kéne, hogy foglalkozzon vele. Ha nem, akkor elvihetitek ti is logopédushoz. (Érdemes minél előbb, hogy a megfelelő hangképzést megtanulja, mert minél idősebb, annál nehezebb)

2009. nov. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a gyors választ. Nem jár oviba, mert gyesen vagyok és a betegségével kapcsolatban sem úgy álltak a dolgokhoz. Majdnem hogy kimondták "ne vigyem, mert nekik ne legyen nyűg, én meg úgyis itthon vagyok"

2009. nov. 16. 08:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne helyezzetek nagy hangsúlyt otthon erre, csak rontotok vele. Minél hamarabb logopédus nézze meg, akár magánúton is.
2009. nov. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát, nem írtad, mi a betegsége, de ha lehet, akkor jó lenne neki szerintem, ha járna közösségbe. Ott nagyon sok területen fejlesztik, pl. ezt is hallaná a többi gyerektől. Az óvónők hozzáállásával meg ne foglalkozz, tisztességesen el fogják látni, ha olyan a betegsége, hogy járhat tőle közösségbe. 5 évesen úgyis be kell adnod, szóval nem is igazán értem a dolgot...

Én úgy tudom egyébként, hogy 5 évesen kell tudni mondani a R hangot, az enyém is 4 éves, most tanulta pont meg, büszkén mondogatja és a logopédus miatt tanulta meg szerintem az oviban, mert hazajött, volt a logopédus és mutatta, hogy ő miket tud, milyen ügyes és csak úgy pergett a nyelve!!

2009. nov. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem gáz még 4 éves korba, persze ilyenkor általában már mondják, de szerintem simán elmúlik.

Én sem helyezném neki rá a figyelmét.

2009. nov. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen még egyáltalán nem baj,ha nem mondja az R betűt.Ti ne tanítgassátok otthon,mert ez az egyetlen betű,amit úgy el lehet rontani ha rosszul idegződik be,h nagyon nehezen fogja a logopédus korrigálni.(Ezt logopédus tanácsolta.)Oviban a legtöbb helyen a nagycsoportosokkal foglalkozik a logopédus,tapasztalataim szerint ez elég is,ha jó az óvónéni,akkor tőle is meg tudják a helyes betűket tanulni.
2009. nov. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.
2009. nov. 16. 09:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenhez én is azt mondanám még hogy vidd közösségbe. Lehet ha más kisgyerektől hallja megtetszik neki.

Meg ti is lassabban, tisztábban beszéljetek otthon, de nem szabad nagy hansúlyt fektetni rá. Nagyon észrevétlenül.

2009. nov. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyagi a hogom se tudja még kimondani vagy 5 betűt. Ez teljesen normális minden gyerek másképp érik!! Logopédus 4 évesen??? Ez hülyeség. Teljesen felesleges. Majd mielőtt megy suliba és még akkor se tudja kimondani na akkor jöhet a logopédus. Pl. ha a hugom menne logopédushoz akkor nem is csinálna semmit mivel elég szégyenlős! Egyébként is csak én meg anya értjük meg, hogy mit mond, de ettől nem kell pénikolni!
2009. nov. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!