Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassuk szobatisztas...

Hogyan szoktassuk szobatisztaságra, ha mindig álmában kakil?

Figyelt kérdés

A kislányunk fejlett, értelmes, 23 hónapos. Szavakban és tőmondatokban beszél, pl. visszaadom, becsukom, gyere ide. Már nagyon rég óta szól, ha van kaki, de az a gond, hogy szinte mindig álmában kakil (ébredéskor tele van a pelus), így a bilizésre esélyt sem nagyon látunk.

Már sokszor elmagyaráztam neki, hogy hogyan kéne, a maga szintjén ő is el szokta mondani, hogy a bilibe kell kakilni, sőt, a játékait ráülteti és mondja, hogy a maci pisil pl.

Ő azonban ráülni sem nagyon hajlandó a bilire, vagy ha rá is ül, 1 perc múlva feláll.

Szinte mindig a délutáni ébredéskor van kaki, amit mond is. De hogy szoktassuk szobatisztaságra így? Érti ő, hogy mit kéne, ez világos, de akkor is teljesen tanácstalan vagyok.



2013. nov. 6. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Még nagyon picike. Ráérsz még a szobatisztaságra szoktatni.


Már az is nagy dolog tőle, hogy tudja, hogy a bilibe kell pisilni kakilni. Ügyes lesz ő, csak adj még időt neki.

2013. nov. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igaz, még nincs gyerkőcöm, most vagyok terhes az elsővel, de rengeteg helyen olvastam, hogy nem szabad erőltetni a szobatisztaságot. Amúgy nem az a baj a bilivel, hogy nem szereti? Próbáljátok ki a wc szűkítőt. Hátha az majd jobban vonzza, hiszen akkor teljesen úgy csinálhatja, mint a nagyok. Tudom, sablonos tanácsok, de mégiscsak valami.
2013. nov. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell ilyenkor tenni.

Ez azt jelenti, hogy még nem érett a szobatisztaságra.

Egy gyerek akkor lesz szobatiszta, ha idegrendszerileg megérik rá. És ha a szülő látja ezt az érettséget, akkor kell elkezdeni szoktatni. Előbb nem. Mert nincs értelme.

Az nem elég, hogy tudja, hogy a bilibe kell pisilni és kakilni. Ahhoz előbb fel kell ismernie az ingert, tudnia kell időben felismerni és ha úgy van, akkor tudni kell visszatartani. Ezek alapján, amiket itt leírtál, nem érett a szobatisztaságra a kislányod.

Az én fiam is baromi értelmes kisgyerek, 22 hónapos kora óta beszél összetett mondatokba, és? Attól még 3 éves kora előtt lett szobatiszta egyik napról a másikra.

Hagyd még. 23 hónapos csak. Nem kell még tudnia.

3 éves korra kell kialakulnia a nappali szobatisztaságnak egyébként is.

2013. nov. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!