Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha úgy érzem szorong a gyermek...

Ha úgy érzem szorong a gyermekem (5 éves) hova vigyem?

Figyelt kérdés
Gyermekpszichológushoz nem vinném, esetleg kineziológus, vagy természetgyógyász?
2013. nov. 11. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Én az ovis pszichológussal beszéltem, nekünk ő is sokat segített.
2013. nov. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A legjobb hatással te lehetsz rá, te vagy az anyja, elvileg benned bízik. Tölts vele sok időt, kiránduljatok, játsszatok, nevessetek együtt sokat. Ettől oldódik a feszültsége. Közben beszélgess vele. Ne faggasd, bízd rá, mit mond el neked. Legyél vele megértő, támogasd.


Saját tapasztalatból mondom, nekem rossz élmény, hogy anyám elvitt gyerekként pszichológushoz. Úgy éreztem, kiadott egy idegennek, ahelyett, hogy ő támogatott volna érzelmileg.

2013. nov. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Az én gyerekem nem élte meg rosszul az ovis pszichológust, határozottan jól érezte ott magát. Eleve ismerte őt az oviból, és így nem idegenként tekintett rá.

2013. nov. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es, őszintén kívánom, hogy igazad legyen!:)

Bár valószínűleg ha anyukámat kérdeznéd, ő is ezt mondaná:( Sosem mondtam el neki, igyekeztem megfelelni az elvárásainak, mint a legtöbb gyerek, így nem mutattam, hogy rosszul érzem magam.

Ne vedd személyeskedésnek kérlek, de a legtöbb szülő csak feltételezi, hogy a gyerekben mi zajlik. Azt hiszi, amit hinni akar. A gyerek meg nem akar csalódást okozni.

De remélem, nálatok nem ez van:)

2013. nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én ovisom mindig boldogan mesél, hogy ő volt az XY néninél. Nem élte meg rosszul.

De nyilván te nagyobb gyerekként voltál pszichológusnál, ezért élted meg rosszabbul.

2013. nov. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!