Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha "ilyen" nasikat adok a...

Baj ha "ilyen" nasikat adok a lanyomnak?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek sütni, de mindig probalok egeszsegeseket összeütni... Kulonfele lisztekbol (nem feherlisztbol!), liszt nelkul, xilittel vagy eritrittel, sok gyümölcscsel , dioval, mandulaval stb... Terhes vagyok es nagyon probalok odafigyelni hogy egeszsegesen etkezzunk,,

A 4 eves kislanyom neha estenkent vagy ovi után valami "nasit" ker. Akkor szoktam adni ilyen sutikbol vagy forro csokit banannal, narancsosan vagy csak siman valami gyumolcsot, natur joghurtot gyumivel, ilyeneket.

Ugye nem teszek neki ezekkel rosszat??!!! Nem alakulhat ki ebbol nala valami rossz szokas?

Marmint hogy jok ezek a nasik egy ekkora gyereknek?


2013. nov. 13. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ti ilyen nasikat szoktatok enni és ezeket szereti egye nyugodtan, annyit változtatnék, hogy este vacsi után már nincs nasi, de uzsira, tízóraira abszolút ehet ilyeneket, nem lesz tőle semmi baja. (nálunk a nasi a csoki és túrórúdi, bár én is ilyen nasikat adnék mint te, szóval nálunk nasi csak hétvégén van)
2013. nov. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tök jó, hogy odafigyelsz, mit adsz neki. Szerintem ezek teljesen jó nasik, ennyi kell egy ekkora gyereknek.
2013. nov. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
En mar annyira raallt ezekre a "cuccokra", hogy ha elem tesznek rendes sutit, ra sem birok nezni, ha megerzem a cukrot, kepes lennek kihanyni... :( naggggyon nehezn tudok fogyni, most terhesen is gyorsan felugrottak ram a kilok, aztan visszafogtam magam es 2 honap alatt 2 kilot hiztam es mar a 34. hetben vagyok... es ha mar en nem birom abbahagyni a "nasizast", kenytelen vagyok ilyenekkel kiserletezgetni... Hal'istennek a kiscsaladom is szereti ezeket....
2013. nov. 13. 14:56
 4/6 A kérdező kommentje:
Felek hogy raszokik a "nasizasra" ... Kesobb nem lehet ebbol baja?
2013. nov. 13. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:
ha félsz, akkor minek adsz neki?? de, lehet baja, elhízhat.
2013. nov. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát én egész életemben vagy picit túlsúlyos voltam, vagy fogyókúráztam. Aztán megszületett a lányom és életmódot váltottunk, én is ilyeneket sütök, főzök, és teljesen jól megvan az egészséges életmód mellett. Nekem az az elvem, hogy ha csak egészséges alapanyagból van, akkor mehet, nyilván mértékkel. Az én lányom még 2 éves sincsen, de ő is kap pici reform sütit, ha csinálok, bár nálunk ez nem olyan gyakori azért (még le akarok adni 5 kg-ot :D )


Ha nem tömi tele magát vele, szerintem teljesen rendben van, sőt! Érdekes, hogy mennyien tömik a gyereket bolti vackokkal, Dörmi kismackó, agyoncukrozott "pötidanon", nekik meg eszükbe sem jut, hogy rosszat tesznek-e vele...


Egyébként szerintem a rossz beidegződés abból alakul inkább ki, soha nem kap édességet, és amikor már lehetősége van rá, hogy megkapja, zsebpénz, stb...akkor azt mind édességre költi, mert végre... A másik véglet, ha minden nyekkenésre édességgel vígasztalja az ember a gyereket, minden nap kap valamit a boltból, stb... Akkor megszokássá válik, és a stresszt is édességgel kezeli...én is ilyen vagyok/voltam.


Szóval én ezt el szeretném kerülni a lányomnál, és ezt kiegyensúlyozott táplálkozással lehet szerintem megoldani legkönnyebben...és ebbe bele tartozik a lehetőleg egészséges összetevőkből készülő édesség...


Még egy recept tipp, ha nem ismernéd, jelenleg a kedvencünk :)

"bababarát golyók" a mindmegette.hu-n...linkelni most sajnos nem tudtam, mert karbantartás van az oldalon..

2013. nov. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!