Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olyan nehéz azt megérteni,...

Olyan nehéz azt megérteni, hogy egy gyerek tojás allergiás?

Figyelt kérdés

Sajnos a 20 hónapos kisfiam annyira allergiás a tojásra,hogy csírke hust sem ehet. Sőt ha delikátot vagy magikockát tszek a levesbe még az is kicsapódik a börén. Egyébként ekcémás is. Ugyhogy különösen od kell figyelnem az étkézésére.

És ezeket anyósom nem bírja megérteni. Már százszor legalább elmagyaráztam neki. és akkor is megakarja etetni tyukhuslevessel. Meg sütivel, amiben persze van tojás.

Nem anyóst akarom itt szidalmazni, mert egyébként jol meglennénk. De annyira felidegesitett, hogy tegnap már kiabáltam vele. Egyszerüen nem akarja elfogadni, hogy az egyszem unokája allergiás. Amit persze valószinüleg ki is fog nőni. Persze ha betrtjuk a diétát.

Elnézéseteket kérem de olyan dühös vagyok, hogy miért nem lehet ezt megérteni!

És itt azért gondolom van pár anyuka akinek a gyerek allergiás valamire.



2013. nov. 16. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm kisfia tejallergiás, de elég durván. Ők már ott tartanak, hogy lassan már nem is viszik a gyereket a nagyszülőhöz, mert az állandóan tömi a tejalapú édességekkel.

Komolyan, mint aki direkt csinálja... Aztán megy a csodálkozás, hogy miért van utána napokig rosszul szerencsétlen gyerek...

2013. nov. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Látta mar, hogy mi történik, ha allergizalo ételt kap? Lehet hogy nem hiszi el, hogy allergiás.
2013. nov. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Meg fogom mutatni neki a labor papírt. De nem venné a fáradságot, hogy utána nézzen. Ja nem látta mikor szegénynek szinte lángolt a teste meg bedagadt , meg a bört akarta lemarni magárol.
2013. nov. 16. 16:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hivatkozz orvosi tiltásra!

Azt az idősek jobban megfogadják, mint amit a menyük mond...

2013. nov. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A papírnak se fog hinni. Az a baj, hogy nem látta, hogy valoban nem tesz jót a gyereknek. Azt hiszi, csak kotozkodes.
2013. nov. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez a helyzet,csak a kislányom lisztérzékeny.

De anyós,mintha muszáj lenne,úgy tömködi tele sütikkel.

Engem már nem érdekel anyós véleménye,mióta visszahallottam a szomszédomtól,hogy anyós neki szid engem,hogy én agyonféltem a lányunkat. Persze,agyonféltem,a nagy frászt.. Ő se látta tele kiütéssel. De nem érdekel már. Anyós csak úgy láthatja a lányunkat,ha én is ott vagyok. Persze mindig megjegyzi,hogy nyugodtan elmehetek haza,de azért madárnak ne nézzen....

2013. nov. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek. Én fiam tejallergiás, egész pici korától (tápszerből jöttünk rá). Egy darabig állandóan kérdezték, hogy kinőtte már? Volt orvosnál, mit mondott, mikor növi ki? Ezt is utáltam. Meg azt is, hogy megkértem, mikor megyünk, senki ne vegyen semmit, majd én elmegyek bevásárolni neki, ha ott vagyunk. Hát persze, hogy rögtön kínálták laktózmentes joghurttal, ami tök más, szintén nem eheti. Én mindent megnéztem a hűtőben előre, és mondtam, hogy ezt sem, azt sem, stb. Ez nálatok nehezebb, mert tojás származék húú, tényleg nagyon nehéz lehet. Nem tudnál vele alkut kötni, hogy az lesz a legjobb, ha mentek, előre egyeztetitek, mit miből főzhet? Vagy nektek nincs 1-2 ilyen backup kajátok, aminek a hozzávalóiban tuti nincs tojás, nem rak hozzá tutira vegetát meg ilyeneket? Én anyósom szerencsére hamar belenyugodott utána.
2013. nov. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Emlitettem neki, hogy esetleg nem-e venne ő is olyan delikátot amit én használok a bio boltbol. Nem is drágább és még finomabb is. Szerintem süket fülekre találtam! Én egyébként szoktam vinni neki kaját. Sőt még kenyeret is. Főleg ha meszebbre megyünk. A tesója anyósomnak sokkal értelmesebb ilyan téren mert előre mondta , hogy vesz ki a gulyáslevesböl mielőtt beleteszi a nokedlit.

2013. nov. 19. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!