Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Első csizmának újat vettünk...

Első csizmának újat vettünk tavaly, de idén is szükséges az új vagy lehet használtat is venni?

Figyelt kérdés
2 éves múlt a kislányom, tavaly télen még megvettük neki az új csizmát, mert mindenkitől azt hallottam, hogy első cipőnek ne vegyek használtat...most (azonkívül, hogy természetesen az új esztétikusabb és kétségkívül higiénikusabb, mint a használt) már vehetem lazábban a dolgot és használtat is vehetek vagy azért még ilyen korban kell az új? Azért kérdezem, mert egy jobb márkát, mint pl. az Elefanten vagy Superfit nem igazán tudunk most újonnan megfizetni, viszont használtan igen. Vélemény?
2013. nov. 19. 00:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Én 2 dolgot nem veszek semmiképp használtan, az a fehérnemű és a cipő. Az a baj, hogy a kisgyerekeknek még nagyon könnyen "eldeformálódik" a lábuk tartása, ha véletlenül a cipő előző tulajdonosa kitapossa valamelyik irányba. Én úgy szoktam egyébként, hogy megveszem a drágábbat és aztán eladom, ha kinövi. Abból mindig bejön valamennyi pénz, amit bepótolok az újba, így már nem olyan gáz. (Általában Assot vagy Salus-t veszek. Szerintem ezek jobbak és picit olcsóbbak is, mint az általad említett márkák.) Itt meg tudod nézni: www.lurkocipo.hu
2013. nov. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kerdes az is, hogy mennyit fogja hordani azt a csizmat? Ugy ertem, az lesz amit minden nap felvesz? En pl. tavaly (akkor volt 2 eves a fiam) vettem neki melegebb cipot (Geox) es a hotaposot, meg a bakancsot kaptuk hozza - nagyon megkimelt allapotban. A cipot minden nap hordta. En ugyan nem vettem meg neki hasznalt cipot. Minden cipot ismerostol kaptuk. Szerintem, hogyha nagyon de igazan jo allapotban van, csak akkor vedd meg. En iden vettem lazabbra a dolgot nyaron, mert elkezdett rollerezni es eloszor vettem neki nem betetes "olcso" cipot - annak amortizalja le az orrat....
2013. nov. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Használt, és használt között is van különbség.

Egy téli cipőt egy két éves nem nagyon tud tönkretenni.

A lányom 5 éves, tavaly újonnan vettem neki egy hótaposót, alig volt a lábán, teljesen újszerű. Idén az öccse fogja hordani. Volt a lányomnak tavaly is bakancsa is, azt hordta, amikor nem volt latyakos, havas idő, annak sincs baja, az is unisex, jövőre az is a tesójáé lesz. Meg kell nézni, ki kell fogni jókat. Neten nem vennék, de személyesen igen.

2013. nov. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Én azt mondom, inkább egy jó minőségű használt mint egy kínai új.
2013. nov. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pont most volt a tvben hogy el sem tudjuk képzelni milyen maradandó károsulást tudunk okozni a gyermekünknek a használt lábbelivel.Mivel a csontozatuk még képlékeny növő félben van így egy rosszul kitaposott cipő ami külsőleg nem is látszik,a későbbiekben harántsüllyedést,lúdtalpat és egyéb dolgokat művelhet.Két napja voltam a gyermek cipőboltban és kinéztem egy Superfit csizmát a gyermekemnek.23-as ra lett volna szükségem de csak ez a méret volt kifogyva.16500 ft be került.Elkeseredve elmentem a CCC be ez a nagy bevásárlókba megtalálható és ott vetem egy komoly hótaposót és egy bőrcsizmát mind a kettő szőrös belül.Összesen 9900 ft volt mert most 20% lejön mindenből.Nagyon jónak tűnik.Eddig csak márkás cipője volt de úgy gondolom ez nem egy szandál amit egész nap visel,de kint jó szolgálatot fog tenni.
2013. nov. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bababörzén még nem találtam olyan csizmát, ami tetszene, de Neten rengeteget találok, pont ott, ahol én is hirdetem kislányom kinőtt ruháit és cipőit. Természetesen csak olyat nézek, amire azt írják, hogy újszerű állapotban van. Azért vacillálok ennyit, mert nővéreméknél, ahol több gyerek van, ott is az első gyereknek megveszik a drágább, új csizmát, aztán ezt öröklik meg a testvérek. Ott is benne van a pakliban, hogy az egyik már kitaposta. Tőlük is kaptam már cipőt, csizmát, de megmondom őszintén, amit már több gyerek hordott, azon tényleg látszik a használat, ki van taposva, már nem adom rá a lányomra. Az a gond, hogy magamból indulok ki. Az én gyerekem nem igazán mondanám nagyon "kalandvágyónak", amikor a természetben vagyunk (gondolom azért, mert az én természetem is ilyen), éppen ezért nem is amortizálja le a holmijait, így még eladhatók. Úgy gondolom, hogy egy 2 éves gyerek akármilyen kis rosszcsont is amikor kint van, talán nem tudja úgy szétrúgni a cipőit...persze lehet, hogy tévedek.
2013. nov. 19. 10:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Ismeretlen helyről nem szívesen vennék használtat. De pont télen volt 2 éves a nagyobbik gyerekem, az ő hótaposóját elraktam a kicsinek, mert alig volt rajta, tökéletes állapotban van. Mint ahogy most hordja a nagy bakancsát, amit 12-15 hónaposan hordott (főleg ülve akkor még, tehát nincs kitaposva).
2013. nov. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem vennék használtat,sztem Deichmannban ki lehet fogni viszonylag olcsón jó minőségeket!
2013. nov. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem a higiénia és az esztétika miatt nem szabadna se gyereknek, se felnőttnek használt cipőt venni, hanem mert a cipő felveszi a láb formáját. nincs 2 egyforma láb, így a használt cipővel az a gond, hogy egy más láb formáját vette fel már, így a láb kénytelen alkalmazkodni, tehát deformálódni.

a növésben lévő láb meg elég könnyen alkalmazkodik, így egy szezon elég is használt cipővel, hogy a kis lába deformálódjon. persze ezt nem veszed észre 2-3 hónap múlva, hanem majd pár év múlva lesz látványos :(


nyilván ki lehet fogni olyan cipőt amit tényleg annyira keveset hordtak, hogy nem vette fel a kis gazdája lába formáját, de honnan tudod? mert nem igen lehet megállapítani a cipőről.


én azt mondom, nem éri meg.

sokkal jobb egy olcsó új cipő mint egy használt márkás. annyit nem számít a minőség mint az, hogy a saját lábára törjön be a cipő, max ha nagyon olcsó akkor jól beleizzad, de ennek max olyan következménye lehet, hogy begombásodik, nem lesz tőle mondjuk lúdtalpas

2013. nov. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én csak újat veszek mind 3 gyerekemnek ,de én nem márkárkásat csak jó és olcsot veszek ,én cipöt,csizmát ,lidl,aldibol veszek vagy szezonáris leértékeléseknél ,humanic,deicman,ccc ,3000 ft vetem a 10 éves fiamnak hótaposot,szép,melleg ,és biztos kibir egy telett ,11 évesemnek tavaly leértékeléskor vetem a deicmanban egy 10000 ft csizmát 5000 ftért ami most télen lesz jó neki .nem feltétlen kell elefanten,superfit ben gondolkodni .
2013. nov. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!