Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan zajlik az iskola...

Hogyan zajlik az iskola érettségi vizsgálat a nevelési tanácsadóban?

Figyelt kérdés
Ott lehet a szülő? Milyen feladatok vannak? Mennyi idő alatt értékelik ki az eredményt? És figyelembe veszik a szülő az óvónők és főleg a szakorvosok véleményét?
2013. nov. 20. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Októberben voltunk, az 5 éves fiamat kellett vinnem, nyáron betölti a 6-ot.

Ott voltam végig vele.

Első feladat ember ábrázolás volt, egy embert kellett lerajzolni. Nézik, milyen részletes. Van-e szeme, ujjai, haja stb.

Számolásos feladatok voltak ( 5 -ig)

Vonal vezetéses feladatok, két vonal között egy harmadikat húzni. Összekötni a párokat.

Tárgy felismerés, mi micsoda, utána letakarták,és h mire emlékszik.

Tapsolásos, amennyit tapsolt a hölgy,annyi karikát rajzolni.

Kiválasztásos, volt rajzolva 5 gyümölcs,1 zöldség, melyik nem oda illő,ugyanez más rajzokkal.

Nézték melyik szemével néz a távcsőbe(domináns szem vizsgálat)

Csoportosító feladatok (kislányokat,kisfiúkat egy csoportba tenni, kék-piros korong stb.)

Korongokkal számolni, ha van 3 piros és egy kék korongom, összesen mennyi,ha elveszek egyet mennyi marad stb.

Ugrálnia kellett, egy lábon, két lábon.

Nagyjából erre emlékszem,nekem közbe egy 4 oldalas papirt kellett kitölteni.(mikor születet, hány kilóval, hogyan, mikor mászott , állt , kezdett beszélni, volt-e stressz terhesség alatt stb.)

2013. nov. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, eredményt azonnal utána mondják, de kb. 2 hét volt mire megjött postai úton a hivatalos szakvélemény. Mondják azt is milyen fejlesztés kell stb..
2013. nov. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Ment a zöld kéz. Alapjaiban a differ tesztje 100-100-95-90%-os lett. Több részből állt. Kizárólag az egészségi állapota miatt kell visszatartsuk és csak remélni tudom, hogy ezt támogatni fogja a vizsgáló bizottság.
2013. nov. 21. 21:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon értelmes,okos, ügyes gyermeked van, biztos nagyon büszke vagy rá:-)(az én mellem dagadna, sajnos a fiam nagyon rosszul teljesítette..:( )

Szerintem,ha elmondod őszintén mi a baj, segíteni fognak a nev.tanba.Ők a gyermekért vannak, h a lehető legjobb legyen nekik mint a testi,mint a lelki fejlődésük érdekében,és ha eü.oka van, azt is megértik.

Eü.ok mi ha szabad megkérdeznem?

2013. nov. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm szépen! Igazából engem is meglepett ez az eredmény de igen nagyon büszke vagyok! Főleg, hogy egy hónapban öt napot tölt oviban átlagosan.

A betegsége pedig öröklött felsőléguti asztma és allergia. Ez miatt pedig színte folyamatosan beteg. Most épp másfél hetet járt oviba és két hetet tölt itthon. Előtte két hetet járt oviba és három hétig gyógyult. És ezt sajnos az iskolában nem tehetjük meg, mert vissza buktatják és eltitulálják hülye gyereknek! A tanárok nem néznek mögé a dolgoknak, csak ez megbukott, akkor hülye és ennyi.

És amúgy is vékonyka 5,5 éve és 17 kg. Nem hiszem, hogy a nehéz táska jót tenne a gerincének.

Hát bízom benne, hogy együtt fognak működni velünk és engedik hogy vissza tartsuk. Köszönöm neked a segítséget és minden jót kívánok! És ne keseredj el, majd a te gyermeked is utóléri magát szépen mindenben. Amúgy sem kell hogy zsenik legyenek! Legyenek inkább minél tovább boldog gyermekek!

2013. nov. 22. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!