Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves keveset beszélő fiú...

2,5 éves keveset beszélő fiú szerintetek ezek alapján megérett a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Nagyon okos és nagyon szeret okosnak lenni, de nagyon keveset beszél, viszont pár hete szól h bekakilt. Régóta jön velem a WC-re mindig mondom h mit csinálok, érti is. Ma reggel és délelőtt megmutattam neki a bilit ráültettem mondtam neki h mire való és mindkétszer pár perc alatt belepisilt, megdícsértem és nagyon elégedett volt. (Amúgy olyan típus ha rátenném fél óráig is ott maradna, de tényleg csak pár perc volt) Szerintetek hagyjam, vagy jól csinálom?

2013. dec. 1. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Addig amíg te ülteted, addig nem érett meg rá.

Majd ha ő szól, hogy kell neki, mert érzi az ingert és időben jelezni vagy mondani tudja, akkor lesz igazán az. Meg persze, ha majd bizonyos ideig vissza is tudja tartani.

Az még nem szobatisztaság, ha tudja, hogy mire való a bili. Majd ha tudatosan bilizik. Ez még nem volt tudatos.

De ettől függetlenül természetesen csinálhatod, de így sem lesz előbb szobatiszta, mint ahogyan megérik rá. Ő még szerintem nem érett rá. De hamarosan az lesz.:)

2013. dec. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

elsővel én nagyon nem értek egyet :)

magától nem hiszem, hogy kérik a gyerekek a bilit. el kell mondani, meg kell mutatni mire való. utána meghozni a kedvét hozzá és utána jön az a rész amit te írsz.

szerintem kérdező jól csinálod. én a 2 évesemről annak idején levettem a pelust és ráültettem fél óránként a bilire. ez pár napig tartott, utána már maga ment, 2 hét után szobatiszta volt. ő egyáltalán nem beszélt, csak jelezte ha pisilnie kellett.

szerintem jól van ez így, tanítgasd, hozd meg hozzá a kedvét aztán majd ha úgy látod megy ez simán akkor vedd le róla a pelust :)

2013. dec. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Én meg veled nem értek egyet kettes!

Amit te csináltál, az nem tudatos volt.

Ha ezeket a dolgokat nem csináltad volna, akkor is akkor lett volna szobatiszta a kicsid, amikor megérik rá. És ő akkor érett meg rá.

A fiam megérett a szobatisztaságra, ugyanis rajta volt a pelenka és közölte, hogy neki pisilni kell és megállt egy helyben és láttuk rajta, hogy engedi a pisit a pelusba. Illetve közölte, hogy kakilnia kell, majd bújt is el és lett kaki is.

Ezután lekerült a pelenka és oda volt készítve a bili és ráült és elintézte a dolgát.

És ha konkrétan a bilit nem is kéri, de ameddig a gyerek nem jelzi vagy szól, hogy pisilni kell neki, mert nem érzi, addig hiába ültetgeti bárki is bilire, az nem lesz tudatos szobatisztaság.

2013. dec. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ha kérdezem például a nagy játékban hogy nem kell pisilni? akkor odaszalad ráül és bele is pisil. Hát nagyon erőltetni akkor nem fogm, naponta 3x 4x rátszem ha belepisil emgdícsérem de azért nem járok örömtáncot, aztán majd szól. Talán délután pár óra kipróbáljuk hogy leveszem a pelust és akkor meg is tapasztalja h mi történik ha bepisil, azt se bírja ki ha koszos lesz a keze (ezért nem is homokozik) akkor talán még inkább van motiváció
2013. dec. 1. 12:38
 5/7 anonim ***** válasza:

2es vagyok. szóval 2 évesen kb 1 hétig ráültettem a bilire elég gyakran. majd szobatiszta lett, rá még egy hétre már baleset sem volt, teljesen egyedül intézte a dolgát. azóta eltelt 2 év, most 4 éves a fiam, azóta sincs baleset, talán a 2 év alatt volt összesen 5.

szóval akkor még nem tudatos szobatiszta? nem értelek.


ha nem lett volna rá érett, akkor nem lett volna 2 héten belül szobatiszta. az, hogy szól, nem az érettség jele, hanem már azon túl megy és az érdeklődés is benne van. de valljuk be, sok gyereknél ez csak 3 éves kor körül jön el, mikor 2 éves kor körül megérik rá.

én nem tartom helyesnek, hogy megvárjuk míg ő maga kéri és 3 évesen még pelusozzuk a gyereket. hány ilyen kérdés van itt, hogy nem tudja vinni oviba a gyerekét mert nem akarja erőltetni a szobatisztaságot ezért pelusozza.

szerintem ez nem helyes. de ne is menjünk bele, tényleg nem vitázni szeretnék :)

2013. dec. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"ha nem lett volna rá érett, akkor nem lett volna 2 héten belül szobatiszta."

Ott a válasz a mondatodban! Ha nem lett volna érett, te hiába szóltál volna rá, vagy ültetgetted volna, akkor sem lett volna szobatiszta.

Én nem egy anyukát ismerek, akik 9 hónaposan meg 15 hónaposan elkezdték a bilire ültetgetést. Félóránként, óránként ültették, magyarázták, játszottak, rajzoltak a bilin, de attól még a gyerekük 2 és 3 éves koruk közt lettek szobatiszták!

Én csak azt mondom, ha semmi jelét nem mutatja a gyerek, hogy érett lenne a szobatisztaságra, addig a szülő hiába akarja, hogy szobatiszta legyen, nem lesz az!

Én meg erre szoktam sok példát látni, hogy több hónapja próbálkoznak a szobatisztasággal, ültetik meg minden és nem az a gyerek. Miért is lenne? Nem ezen múlik. Majd ha megérik rá, akkor pár nap alatt elhagyják a pelust. Ennyi.

2013. dec. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam kb 22 hónapos volt, a bölcsiben látta,hogy a 2,5-3 évesek a wcre és a bilire járnak pisilni,utálta a pelust amúgy is,onnantól kezdve nem pisilt a pelenkába,direkt kérte(már folyékonyan beszélt ekkor),hogy bilibe,wcbe pisilhessen,kakilhasson,2 éves korára szobatiszta lett,gy,hogy délutáni alvásnál sem kellett pelus,jelenleg 2,5 éves már éjjel sincs pelenka,sőt 1 hete cumi sem.Mind az Ő döntése volt,semmit nem erőltettem.Hagyd elől a bilit,mindig dicsérd meg ha ráül,de sose szidd le ha nem sikerül időbe odaérnie,menni fog ez.
2013. dec. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!