Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hányós-hasmenős vírus mennyi...

Hányós-hasmenős vírus mennyi idő alatt megy le?

Figyelt kérdés

Ma hoztam haza a nagylányt az oviból, este megyünk dokihoz. Az oviban csak hőemelkedése volt és panaszkodott a pocakjára, itthon már hányt egyet az előbb.

Vasárnap délután az egyik barátnője szülinapi bulijára vagyunk hivatalosak. Kigyógyul belőle addig vagy felejtsük el?


2013. dec. 5. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk szombattól,következőhét csütörtökig tartott. :(
2013. dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem felejtős a buli.

A lányom majdnem 1 hétig volt lázas, 3x hányt, 1,5 hétig ment a hasa...

2013. dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen vírus okozza. A rota vírus sokáig eltart, akár kórház is lehet belőle. A calicivírus általában 2-3 nap alatt keresztül megy a szervezeten. Vasárnap én tuti nem vinném közösségbe, egyrészt még ő is fertőzhet, másrészt meg a legyengült immunrendszerének nem biztos hogy jót tenne ha még összeszedne néhány vírust.
2013. dec. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Majd dokinéni megmondja este milyen fajta, de akkor úgy tűnik mondhatom le a bulit. :(
2013. dec. 5. 14:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Pontosan a Calici kb. 2-3 nap!

Két éves fiamon szombaton reggel jött ki. Hányt! Én egyből vittem az ügyeletre, mert a barátnőm gyereke úgy kiszáradt a hányás-hasmenés miatt,hogy 3 napra infúzióra kötötték.

Az ügyeleten adtak neki hányáscsillapító szurit. Hányi nem is hányt, csak a hasa ment kb. vasárnap estig! Hétfőn már nem volt baja!

2013. dec. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nálunk sok minden nem jött ki belőle, nem igazán evett ma állítólag az oviban. Szinte csak az itthon megivott víz. Remélem nem rota, nem kapott rá oltást.
2013. dec. 5. 14:55
 7/9 anonim válasza:

Az én kisfiam sajnos elkapta a bölcsiben az adeno vírust, és a rotát is.

Adeno fertőzés után 2 nappal vannak tünetei.2 nap folyamatos hasmenés.-(( Napi 15 pelenkázás.(

Rotára sajnos ő sem kapott oltást.

10!! nap kórház, abból 5 nap infúzio.2-szer szárdt ki így is.-(((

Szerintem inkább ne vidd közösségbe, csak ha 3-4 nap múlva nem lesz semmi tünete.

Doki ránézésre úgysem tudja megmondani hogy milyen vírus.Csak székletvizsgálattal lehet kimutatni.De az is 2 nap, mire eredményt kaptok.

Másik meg :te sem örülnél ha egy beteg gyereket vinnének a te gyereked bulijára, és jól elkapnátok tőle valamit.

2013. dec. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5 napig voltunk kórházban vele és még napokig bágyadt volt..
2013. dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak múlt hét hétfőn hőemelkedése volt, ezért itthon tartottam (oviba jár). Más tünete nem volt. Adtam neki lázcsillapítót, amikor 38 fölé ment a láza. Semmije nem fájt, de egész nap nem evett. Kedden szintén semmi, pici hőemelkedés, megint nem evett egész nap. Szerdán már ebédre elfogadott egy kis rizst (imádja), majd szép fokozatosan visszajött az étvágya (hétvégén már mindent evett). A héten már semmi baja sem volt. A múlt hetet itthon töltötte, de voltam az oviban, és ott mondta az óvó néni, hogy a csoport kidőlt, aki nem otthon van, az vagy hányik, vagy hasmenése van, és senki nem eszik. Valakit hazaküldtek, mert lázas lett. Szóval kiderült, hogy egy szép kis vírus van az oviban.

A héten szinte teljes volt a csoport, tehát 1 hét alatt átment mindenkin. Szerencsére, kisfiam jól megúszta!!!

2013. dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!