Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti megengeditek 2 év körüli...

Ti megengeditek 2 év körüli kisgyereketeknek, hogy szaladgáljon a galambok után?

Figyelt kérdés

Kisfiammal ma átjöttünk egy sétáló utcán, ahol (végre) elenged(het)tem a kezét, mire ő kitárt karral, nevetve szaladt néhány galamb után.

Direkt nem a "kerget" szót használtam, mert nem ijesztgette, vagy toppantott a lábával, csak simán szaladt utána, mintha meg akarná fogni (előfordult már, hogy a galamb szembe fordult vele, akkor a kisfiam megijedt és elszaladt előle).

Közben folyamatosan haladtunk, tehát nem álltunk meg "galambozni", csak hagytam, hadd fusson néhány kört.

Erre egy néni odament hozzá, és elkezdte neki mondani, hogy ne kergesse a galambokat, látja, hogy nem repül el, biztosan beteg (szemmel láthatóan semmi baja nem volt! Annyi eszem nekem is van, hogy egy beteg állatot nem hagyok "zaklatni".), és ő sem örülne neki, ha beteg lenne, és valaki zavargászná őt.

Szerintem a gyerek kb. semmit nem fogott fel abból amit a néni mondott, csak elbújt a hátam mögé, én tovább tuszkoltam, én sem szóltam semmit.

Aztán nem is kérdezett róla, mintha meg sem történt volna, ment tovább a kisfiam, szóval szerintem nem igazán vette a lapot, de én elgondolkodtam, hogy tényleg ekkora bűn ez?

Amúgy szereti az állatokat, van cicánk is, tudja, hogy csak simizni szabad, a bogarakra is mindig mondja, hogy nem szabad megfogni, csak nézni, stb.

Csak most kicsit olyan furán érzem magam, nem tudom, hogy igaza volt-e. Ha pl. egy pitbullt sétáltatnak és a kutya kergeti a galambokat, akkor vajon rászólt volna a gazdájára is?

Egyébként, ha már a gyerek idősebb lenne, és direkt ijesztgetni akarná őket, akkor azt én sem engedném, de szerintem ennyi azért belefér.

Vagy mégsem?


2013. dec. 9. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Na nehogy már egy kisgyereknek ne legyen természet adta joga galambokat kergetni.... Biztos a néni is kergette őket kislány korában!
2013. dec. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen belefér, én is megengedném és meg is fogom. A néni kicsit túlreagálta a dolgot, ne foglalkozz vele.
2013. dec. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek mindenkiről egyből a legrosszabbat feltételezik, pl. ez a néni a kisfiadról azt, hogy bántani akarja a galambokat, te meg a néniről azt, hogy nem nézi ki belőled, hogy azt nem hagynád a kisfiadnak :)


Amúgy igen, én hagyom a gyerekeimnek, de csak addig, amíg tényleg csak szaladgálnak. Ha már ijesztgetik a galambokat, akkor rájuk szólok (sajnos hajlamosak egymásra rálicitálni, így hamar eljutnak az ijesztgetésig).

2013. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, engedem, 2 év körüli a lányom, imád utánuk rohangálni, ettől semmi bajuk nem lesz a galamboknak. Ijesztgetni nem szokta őket, és elkapni sem bírja, szóval miért ne....
2013. dec. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor megnyugodtam, hogy nem vagyok egy szörnyeteg, aki állatkínzásra neveli a gyerekét :).

A néni már biztosan elfelejtette a kislánykorát, mert már jóval 70 fölött járhatott (legalábbis így ránézésre).

Egyébként az egész család nagyon állatbarát, madáretetőnk is van, mindig van valamilyen állatunk, akit családtagként szeretünk.

Ezért is esett egy kicsit rosszul a dolog.

2013. dec. 9. 15:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez nem inged, úgyhogy nem kellett volna magadra venned
2013. dec. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem feleslegesen kattog rajta az agyad. Biztosra veszem, hogy nem lettek lelki sérültek a galambok... :) Vannak ilyen nénik, az élő fába is belekötnek. Valószínűleg nincs még unokája. :)

Mennyi idős a kisfiad? Nem mintha számítana ebből a szempontból, de biztos vagyok benne, hogy ha nem is minden egyes szó, de a nagy része átment neki, csak egyszerűen tovább lépett rajta. Érdemes lenne példát venni néha a gyerekekről. :)

Szóval, hogy a kérdésedre válaszoljak, igen, engedném. Ráadásul néha igen szemtelenek tudnak lenni, simán engedném, hogy szaladgáljon utánuk, rájuk fér! :)

2013. dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem is ráfér egy kis sport a dagadt városi galambokra :)
2013. dec. 9. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!