Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy készültök a karácsonyr...

Ti hogy készültök a karácsonyra? Mire van időtök kisgyerekkel, munka mellet?

Figyelt kérdés

Nagytakarítás? Sütés főzés?

Mi lesz a program?

Hogy osztjátok be az időtöket?



2013. dec. 13. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
szia, nalunk 2 picike van, 1,5 es 2,5 iden csak 4esben karacsonyozunk. Nekem ez a kedvenc ünnepem ugyh mar ezerre pörgök. Takaritgatok, megcsinaltam a nagytakaritast is, de szeritnem amivel a legtöbb idöt es energiat tudod magadnak sporolni hogy az ünnepeket ne egyedül a konyhaban töltsd az aaaaa fagysztas :D ezen a heten megcsinaltam sok tesztat (pite, linzer, pogacsa) es szepen lefagyasztottam, amikor kell csak elöveszem delutan kisütöm, nincs dzsuva, emg kelesztesi idö meg semmi csak friss finom sütik / pogik stb.
2013. dec. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy 3 éves fiam és egy 12 hetes pocaklakóm van. A nagytakarítás 3/4-éd megcsináltam a héten. Csak 20-ig dolgozunk, így lesz némi időm a karácsonyi készülődésre. A lakás már feldíszítve takarítás óta, a sütiket majd jövő hétvégén megcsinálom, a kaja javát is amit szeretnék. Szentestére csak a szokásos vacsi készítése marad.
2013. dec. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy kisfiam van aki ovis es en ugy szoktam megoldani, hogy ma van az utolso munkanapom. :)

Multhetvegen megpucoltam az ablakokat meg fuggony mosas amig a ferjem a kisfiammal elmentek a Tescoba nagybevasarolni (listaval :) ). Igy az ablak dekoraciokat meg fenyeket mar felraktuk ezen a heten egyik este miutan a kisfiam lefekudt. Mivel a ferjemmel mindketten szabadsagon leszunk jovohettol igy hetfon es kedden nagytakaritas. Szerdan meg csutortokon lazulunk es ajandekokat csomagolunk (mar megvettunk mindent). Nagyon erzem, hogy kell a kikapcsolodas kicsit. Kisfiam persze oviban lesz meg jovoheten es delutan mikor hazajon kozos programokat szervezunk. Aztan penteken es szombaton en nekiallok sutni egy kis sajtos pogacsat meg sutit, kalacsot. Hetfon meg utoljara viszem a kisfiam oviba ekkor elmegyunk a ferjemmel kozosen ebedelni es kikapcsolodni egy kicsit, setalni a varosba. Kedden szentese meg mar nem viszem a kisfiam akkor otthon keszulodunk.


Mivel kulfoldon elunk itt a fenyofat szokas elore feldisziteni (jopar haznal mar lattam is). Ezt is megcsinaljuk jovoheten valamelyik delutan tehat nem marad 23-24-dikere. A kisfiam is bevonjuk. Mar tavaly is imadta. A telapo szenteste hozza az ajandekot amit Karacsony napjan bontunk ki. Felet reggel felet meg a karacsonyi ebed utan. Igy egesz nap van ido jatszani es amig delelott elfoglajak a ferfiak magukat az uj jatekokkal addig en eltudom kesziteni az ebedet. :)


Karacsony napi sutes fozes: Nallunk erdei gombaval es parmezan sajtal tolotott pulykamell lesz bacon szalonnaba tekerve. Hozza ketfajta szosz, burgonyagerezdek, krumplipure, sajtos karfiol, vajban parolt repa, olivaolajjal es fekete borsal sult kelbimbo. A pulykat Karacsony reggelen beteszem a sutobe (A hust nem en keszitem hanem mar igy veszem keszen rendelesre es csak a sutobe kell tenni es szep lassan megsutni, tehat ez egyszeru). A zoldsegeket sem nehez elkesziteni nem igenyel nagy munkat (30-40 perc). A kelbimbo sul az egyik sutobe, a masikba meg a burgonyagerezd. Paroloban az egyik rekeszbe a karfiol a masikba meg a repa. A sajatszoszt meg egykettore ossze lehet dobni a karfialhoz majd rapirtitani grill alatt egy kis sajtot mikozben megfo a krumplipure.

Apro sutemeny meg ragcsalni valo mindig van kint az asztalon amibol napkozben csipegetunk (camembert sajt, olajbogyo, sajtos pogacsa, dioskalacs, zserbo, szezenmagos ropi, pici sult kolbasz darabkak, sos meg mezes mogyoro, szollo, mandarin, ananasz). Mi alltalban ugy teleesszuk magunkat delutan 3 korul a pulykabol, hogy vacsorarol tuti nem kell gondoskodni. :)) Karacsonyi sutit eszunk valamikor delutan 6 ora korul. A ferjem szokott kesziteni forraltbort rummal, konyakkal, fahejjal, naranccsal es szegfuszeggel. Isteni finom. :) Ezt iszogatjuk szenteste meg karacsony napjan.

En megszoktam tartani egy het szabadsagot Karacsony elottre, hogy tudjunk nyugodtan elkeszulni es kicsit kikapcsolodni amig a gyerek oviba van. Karacsony es ujev kozott leallas van a cegnel igy arra nem kell szabadsagot tartalekolni. :)

2013. dec. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A gyerekeknek szerencsére már mindent beszereztünk,mert már mind két fiam beteg lett:(

Így ma sütjük a mézeskalácsot.

Hétvégén mind két nap dolgozom,akkor semmit nem tudok már csinálni.

Jövő héten még nagy bevásárolunk,takarítunk.

Jövő hét vasárnap és 23-án is dolgozom,este 6-ig,így a főzés 24-e délelőttre marad,akkor sütök is.

Apa 24-25-26 is dolgozik,így elég furcsa lesz idén a karácsonyunk.De mind ketten olyan helyen dolgozunk,ahol nincs munkaszüneti nap.

Én is dolgoznék 26-án ,de arra már tavaly ilyenkor kértem szabadságot.

így nagyrészt hármasban leszünk itthon a gyerekekkel.

2013. dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Advent 1 vasárnapján a lakást feldíszítettük. "Nagy "takarítást nem nagyon csinálok, az ablak pucolást, függöny mosást novemberbe megcsináltam. Porszívózás, portörlés, feltörlés meg ugye mindég van. Így a takarítást általánosnak mondanám akár milyen nap van. A héten beteg volt a kisfiam, ma viszem vissza. Ha mehet oviba, akkor jövő szombaton még rendbe teszem a lakást (porszívó, por és feltörlés ügyben) mind munka után. Csütörtökön megsütjük a mézeskalácsot szintén munka után. Hétfőn sem dolgozunk, akkor sütöm a bejglit. Kedden meg főzök. Nem főzök/sütök sok mindent mert kari 1. napján megyünk anyumékhoz és ott is alszunk. Ha nem mehet oviba még jövőhéten, akkor nem kell ennyire beosztanom, akkor majd ahogy adja magát a sütés. Akkor már hétfőn vagy kedden sütünk mézest.
2013. dec. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3,5 és 5 évesek a gyerekeim. Kereskedelemben dolgozom, vagyis nálunk most van a nagyüzem, szinte non-stop dolgozom. A takarítást több részleteben már megcsináltam, hétvégén lesz egy fél napom itthon, akkor feldíszítjük a lakást. Az ajándékok megvannak, csak csomagolni kell majd, még nem tudom mikor fogok...

Hétfőn du mézeskalácsot sütünk, de utána zsinórban dolgozom egészen 23.-a éjjelig, gyakorlatilag csak aludni esek majd haza minden nap pár órára :(

A gyerekek itthon lesznek az apjukkal 21.-étől, 23.-án megcsinálják a majonézes salátákat meg a rizsköretet, 24.-én a férjem kisüti a húst, én meg a kölkökkel fát díszítek. 24.-én du átjön anyukám, mert egyedül él és velünk szokta tölteni a szentestét, ő hoz töltött kápit meg halászlevet. 25-26 nem dolgozom, de utána 27-28-29-30-31 és 2-3-4 zsinórban megint.

A hülye beosztásom miatt a rokonlátogatás is minimalizálva lesz, 26-án anyósomék, de apámékhoz, távolabbi rokonsághoz meg majd csak az újévben megyünk el, mert januárban és februárban úgyis 1-1 hét kötelező szabin leszek itthon.

2013. dec. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

8 óra munka, plusz ebédidő ledolgozva, napi két és fél óra utazás, otthonról este-éjjel túlóra, egy ovis gyerek, férj jóformán semmit nem segít


Nagytakarítás kész (hűtőleengedés, csempesikálás, ablak- és függönymosás, konyhaszekrény sikálás stb)

Mézeskalácsot már sütöttünk, de elfogyott :) holnap sütünk újat, előtte lezavarjuk a karácsonyi főznivaló kaják beszerzését (ma este megfőzök holnapra is), este vasalás meg ilyenek

Vasárnap mikulásgyárba viszünk adományokat, +megint csak főzés

Ajándékok MIND beszerezve, beleértve a nagyszülőktől a keresztgyerekekig mindenkit, illeve amit őt adnak az én gyerekemnek, azt is én vettem meg... csomagolásra várnak.

Fát apa intézi


Mi kell még?

2013. dec. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!