Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális a napi harc 3,5 éves...

Normális a napi harc 3,5 éves lányom, és felnőtt apja közt?

Figyelt kérdés

Lányom dacol, néha mérgében rámüt, vagy megrúg, de nem vészesen...én relatíve jól kezelem ezeket a szitukat, illtve ha mégis összekapunk, akkor x idő múlva megbeszéljük.

De férjem szerint ez a megbeszélésdi annyi, mint halottnak a csók, és ha a gyerek megüti, akkor ő visszaüt neki(persze kicsit, de akkoris), ha a lányunk belenyúl a tányérjába, akkor ő is az övébe, stb...

Sztem ez nevetséges, és elkeserítő, ugyanúgy viselkedik, mint a 3 éves gyerekünk, és az agresszió, csak agressziót szül, de a férjemet nem tudom meggyőzni, lassan napi szintű konfliktusok vannak, amik persze átnyúlnak másnapra is, mert a lányom is sértődött, és az apja is, és persze este kettőnk közt is dúl tovább, mert elmondom neki a véleményem, mire kipattan a forradalom...nem tudom mit csináljak, de annyira rossz, teljesen tehetetlen vagyok...mi lesz így később???

Meg kéne beszéljék a dolgokat, de a férjam nem tud "leereszkedni" a gyerek szintjére, őrület ezt látni...



2013. dec. 21. 16:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

Egyik megoldás sem jó, hiszen a probléma nincs megoldva: a lányod megüt titeket és gondolom másokat is. Ez ennyi idősen már nem fér bele.


Meg kell beszélni vele a dolgokat ÉS meg kell büntetni azért, amit tett. Különben - ahogy a példátok is mutatja - újra és újra meg fogja tenni.

2013. dec. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik nálatok a gyerek irányít és ez az ami nem normális. Arról meg ne is beszéljünk, hogy megüt téged. Nagyon szigorúan és következetesen meg kell büntetni ilyen esetben, abban egyet értek a férjeddel, hogy a megbeszélés, mint halottnak a csók, érezze a gyerek, hogy ez rossz, amit tett és megvannak a következményei.
2013. dec. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A büntetés sose megoldás. Éreztetni kell vele, h nem értetek egyet avval, amit tesz. Ha valaki az ideiglenes figyelemmegvonást büntetésnek tartja, az egy dolog, én nem tartom annak ,de pl azt is be lehet vetni.


Egyébként lehet, h ez nála az ödipusz/elektra komplexus bevezetője, ami természetes dolog ebben az életkorban, főleg 4 évesen.


Mióta jellemző a gyermekre?

2013. dec. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Természetes folyamat, hogy a gyerek kezet emel az anyjára? Ezt eddig nem tudtam.
2013. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

jaj, ne úgy képzeljétek el, hogy naponta megüt, meg ez is olyan, hogy inkább dühébe odalegyint...és általában már kéri is a bocsánatot.


Nálunk kimaradt az 1-2 éves kor körüli hiszti, vagyis volt, de minimális, mostanában kezdődött igazán,kb. 2 hónapja, viszont elég hirtelen, és nagy intenzitással, így a férjem meg van döbbenve, hogy mi történt az "ő kis tündérkéjével" egyik napról a másikra...


Én sem értek egyet azzal, hogy megüssön a gyerek, de az hogy úgy reagáljunk, fejvesztetten üvöltözzünk, és visszaüssünk sztem a lehető legrosszabb megoldás.

Amit szeretnék kérni, hogy ne kritizáljatok, mert azzal nem jutok előrébb, hanem azt mondjátok meg, hogy Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?


Amúgy tegnap beszélgettünk a férjemmel, elmondtam neki, hogy így elveszti a gyerek bizalmát, hát pozitívan fogadta, hát meglátjuk éles helyzetben mi lesz...

2013. dec. 23. 07:40
 6/15 A kérdező kommentje:
ja, másokat nem üt meg, egyáltalán nem agresszív amúgy, ezek mindig velünk szembe vannak, ha már nagyon nem fogad szót, és elkezdünk idegesek lenni rá..csak én leállok, és tdok nyugisabb maradni, míg a férj nem..
2013. dec. 23. 07:42
 7/15 anonim ***** válasza:

"Természetes folyamat, hogy a gyerek kezet emel az anyjára? Ezt eddig nem tudtam."


Igen, természetes folyamat, kb 3 éves korig, a dackorszakban! Most nem fogok kiselőadást tartani erről, de ha tényleg érdekel mélyebben, kedves beíró, a neten találni anyagot a dackorszakról. Persze jobb, ha szakkönyvekben búvárkodsz a témáról, mert számos bulvár írás kétes realitás értékű.


(Egyébként kisebb korban még eléggé differenciálatlan az emóciók kifejeződése.)

2013. dec. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Dec 22-én, 20:17-est is én írtam. Jómagam vetettem fel megoldási alternatívát, kedves kérdező. Javaslom kipróbálni e hozzáállást.


A lényeg, h 3-4 éves korban még lehetnek "maradványai" a dackorszaknak, ill. elkezdődhetnek a leendő, 3-5 éves kori ödipusz(avagy elektra, nemtől függően) komplexus bevezetője. Mindezek természetes jelenséges kicsi korban, azonban részben változó (pl temperamentumtól függően), h mely gyermek pontosan milyen tünetekkel produkálja, ám van némi átfedés minden ilyen korú megnyilvánulása között.

2013. dec. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

köszönöm, értem..:)

Legalábbis azt hiszem...:D

Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!

2013. dec. 25. 07:42
 10/15 anonim ***** válasza:
Viszont kívánom nektek! :)
2013. dec. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!