Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen étvágynövelőt lehet...

Milyen étvágynövelőt lehet adni a gyereknek, ami hatásos is?

Figyelt kérdés
5 éves lányom szinte semmit nem eszik. A karácsonyi "nagy kajálások" közben még fogyott is. Eddig úgy voltam vele, hogy azért eszik, vékony, de formás, de most már napok óta nem akar enni. (volt olyan nap, amikor 1 vajas kiflit és 1 merőkanál húslevest evett) Béres cseppet 1 éve már próbáltuk, de nem jött be. Nyáron javult egy kicsit a helyzet, de amióta megint óvodába jár, szinte semmit nem eszik. 2 hónapja még 16 kg volt, most mértük, ruhában 15 kg. Mit tehetnék?
2013. dec. 27. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Tejtermékeket próbáltátok már elhagyni? 3 éves lányommal is ugyanez a gond, elhagytuk a tejtermékeket (főleg a tehéntejet) és látványosan javult az étvágya!
2013. dec. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

szinte semmi tejterméket nem eszik

2-3 naponta a kakaót, de azonkívül nem igazán

édességeket sem eszik, azt nem is nagyon engedem, mert akkor méginkább elvenné az étvágyát

igazán se a védőnő, se a doki nem foglalkozik vele, mert nem néz ki kórosan soványnak

2013. dec. 27. 18:38
 3/6 anonim ***** válasza:
próbáljátok ki a vitacolant
2013. dec. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én unokaöcsém alapból nem eszik meg semmilyen tejterméket, utálja. Mégis ugyanúgy keveset eszik.

Szerintem ne a kajálás legyen a központi kérdés, és akkor rendeződik a helyzet.

Mindig együtt üljetek le enni (napi 5!!! étkezés), ti is egyetek, előtte is legyen étel, és akkor is üljön ott, amíg ti esztek, ha hozzá sem nyúl. De ne eröltessétek, csak mutassatok példát neki, és mutassátok meg, hogy kajaidőben nincs játék, akár eszik, akár nem.

2013. dec. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

AMúgy szerintem az egy marhaság, hogy az édesség elveszi a gyerek étvágyát... Ha ebéd előtt 2 perccel megiszik 3 dl baracklét, az igen, elveszi. De ha 1 órával korábban eszik 2 kocka csokit, akkor pont hogy éppen evésre leesik a vércukorszintje, és éhes lesz. (A felnőttek is ezért híznak el, eszik a sok finomított szénhidrátot, isszák az üdítőket, és a vércukorszintingadozás miatt akkor is éhesnek érzik magukat, ha nem sokkal korábban ettek.)

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy tömd édességgel, mert én se engedném, de néha azért ki lehet használni.

Étvágyat csinál még a paradicsomlé, de nagyon kevés gyerek issza meg.

2013. dec. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyerek annyit eszik,amennyire szüksége van,ha éhes lenne ,enne.Ezt egy nagyon-nagyon jó doktornő mondta ezelőtt xx évvel anyukámnak.Nagyon rossz evők voltunk kiskorunkban,megkérte,írjon fel valami étvágygerjesztőt.És ez volt rá a válasz.Ezt ki is nőttük,nem maradtunk úgy...nem kell túlreagálni.
2013. dec. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!