Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, vagy...

Van itt olyan anyuka, vagy ismertek, aki bölcsibe adta gyermekét, de ettől még nem beszélt olyan jól? Ellenpélda létezik? Hogy nem minden bölcsis tanul meg jobban beszélni, annál, mint aki otthon marad?

Figyelt kérdés
Köszönök minden válaxzt

2013. dec. 30. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy mikor tanul meg beszélni egy gyerek, az az öröklés, genetika, saját gyerek válogatja...


Az én lányom korán kezdett el beszélni és mikor bölcsibe került, ott mégtöbbet, még szebben, jobban beszélt... szerintem a bölcsi csak rákényszeríti a gyereket, hogy megértesse magát, tanul is sokat! De például ismerősöm gyereke járt bölcsibe korán, és 3 évesen kezdett beszélni... minden gyerek más!

2013. dec. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 2 évesen ment bölcsibe, előtte szinte semmit nem beszélt, 3 hónap alatt rengeteget fejlődött, most egész mondatokban beszél (3 szavas mondatokra gondolok). Gyakran nem mondja szépen ki a szavakat, kiejtési hibái vannak. Van amit szándékosan rosszul mond, hiába javítom ki pl. Pitulás a Mikulásra. Én úgy gondolom, hogy a bölcsi nagyon jó hatással van rá. Eleve elindította a beszédben, és sok mondókát, amit ott tanulnak, itthon szajkózza, pedig én is rengeteget verselek, és mondókázok vele, azokat nem mondja. Ja, és a bölcsiben egy mukkot sem szól.
2013. dec. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
bölcsiben dolgozóként mondom, hogy a gyerekek azért tanulnak meg hamarabb beszélni ott, mert jóval több inger éri mint otthon kettesben... persze anyuka is mondhat verset, énekelhet neki... de ott hallja a többi gyereket beszélni, az egész nap arról szól, hogy velük foglalkozunk míg anyukának otthon főzni+mosni+ vasalni.. stb. kell...de természetesen gyerekfüggő is, ki mikor tanul meg beszélni... tehát alapból igen.. a bölcsiben hamarabb, gyorsabban tanulnak meg beszélni de ez nem!!! az anya "szégyene" hanem a gyerektársaság következménye és hát ez a munkánk! :) (ez is! :) )
2013. dec. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ismerős anyuka kisfia több mint 2,5 évesen lett bölcsis. 1 hónap múlva 3 éves lesz, és 1-2 szón (!!!) kívül még mindig semmit sem mond...
2013. dec. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

SZomszédom gyereke 2,5 évesen lett bölcsis. Kimondottan azért adták be fél napra, mert még nem beszélt.

3 éves kora óta ovis, és még mindig NEM MOND SEMMIT azon kívül hogy anya. Most 3,5 éves.

Szóval a beszéd beindulása nem annak függvénye hogy jár-e bölcsibe, persze a jó beszédkészségűeknek löketet adhat, de nem mindenkinek.

2013. dec. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a fiam folyékonyan beszélt két évesen,amikor bölcsis lett

a bölcsis társai közül sokat akkor még csak 1-2 szót mondtak,és egy év alatt,mire ovisok lettek tanultak meg beszélni

ez szerintem gyerek függő,bár segíthet a közösség

2013. dec. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2014. jan. 1. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!