Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » LÜK táblát ismeritek? Használj...

LÜK táblát ismeritek? Használjátok? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
3 évesnek vettünk, LÜK Bambinot. Szerintem nagyon jó dolog, rengeteg füzetet lehet kapni hozzá. Az örökmozgó 3,5 éves fiamat simán le lehetett vele kötni fél órára. Lehet belőle egyre nehezebb feladatokat meg hozzá táblákat venni. Mi mindenképpen fogunk, ahogy nőnek a gyerekek.
2014. jan. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

3 évesen kezdtük használni a lányommal, most 5,5, a fiam meg 4. mindketten nagyon szeretik, rendszeresen elő van véve.

Én azt (is) szeretem benne, hogy elég egy első beruházás, utána apránként kisebb összegekért lehet hozzá füzeteket venni, így egyrészt nem olyan megterhelő, másfelől meg tényleg olyan módon lehet bővíteni, ami éppen szimpatikus. Együtt nő a gyerekkel, mert irányítható a nehézsége, illetve aktuális témakörök, vagy képességek fejlesztés tekintetében is célzott.

A gyereknek is sikerélmény, és ugye észrevétlen tanulás, fejlődés. Szerintem nagyon jó dolog.

2014. jan. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van LÜK és LOGICO is, mindkettőt nagyon szeretjük, felváltva használja a most 3,5 éves kisfiam.

3. születésnapjára kaptam meg a készleteket.


A LÜK Bambinoból most kb. 31 féle füzet létezik (ebből csak egy a direkt rózsaszínes kislányos, királylányos témájú, a többi abszolút uniszex). Egyszer kell megvenni a 6 db-os játéktáblát, aztán már csak a füzeteket, amik általában 520 Ft/db, 11-12 feladatsor van benne (feladatonként 6 lépés, ahány kirakó van).

A füzeteket érdemes mindig akciósan venni, mi pl. 280 és 320 Ft-ért vettünk nagyon sokat a konyvevo.hu oldalon (kifutó készlet lehetett).

A legnagyobb, teljes kínálat a DINASZTIA könyvkiadónál van (ők a forgalmazói)- Bp XV. Tóth István utca- itt pedagógusok is adnak tanácsot, de telefonon is nagyon kedvesek.

Valamint van egy pedagógus könyvesbolt a VII. Damjanich utca végén a Városliget felé. Ott mindkét játékhoz minden megvan és ott is kedvesek, készségesek az eladók.


Ami jó benne:

- azonos szintű feladatok vannak egy-egy füzetben (tehát ami 3-4 éveseknek való, abban nincs mondjuk 1-6ig számfogalom stb.)

- szerintem sokkal inkább fejleszti a térlátást, mint a Logico, bár lehet, hogy a külső design-ja nem olyan "menő"

- a hátránya viszont az, hogy le kell vele ülni kisasztalhoz, különben a műanyag keretből elcsúsznak a lapocskák- így aztán elég helyhez kötött ellentétben a logicoval, amit a kisfiam még a kocsiban ülve is ügyesen húzgál

- a Logicoban 16 feladatlap van egy csomagban, viszont ott szerintem egyre növekdő nehézségűek, de legalábbis különböző szintek keveredhetnek

- a LÜK olcsóbb valamivel, de kevesebb helyen kapható

- a Logico-t lehet a kiadója honlapjáról -15 % kedvezménnyel (remélem jól emlékszem) rendelni éps 5 eFt felett ingyenes a szállítása (www.tessloff-babilon.hu)


Mindkettőben jó:

- a finommotorikát is fejleszti, a kezet is kell hozzá használni és a megoldást át kell forgatni valamilyen színre (logico) vagy forma lapocskára (lük), tehát nem lehet gyorsan "betanulni" a jó válaszokat, hanem tényleg el kell még nekik gondolkodni rajta

- többször haszálhatóak, több gyereket is kiszolgálnak, évek múlva is jók lesznek (a tessloff logico-ba még jók az AGYTORNA-s feladatlapok is!)

- nem kell írni, rajzolni, de ugyanígy egyedül is játszható (3,5 évesem is szokott párat teljesen egyedül játszani)

- ellenőrizhetőek egyedül a megoldások (ebben azért a logico jobb- csak a színeket kell végignézni, hogy ugyanaz-e- a lükben becsukni a műanyag keretet, elforgatni, összehasonlítani az ábrát- mi ezt a 3,5 évessel még nem használjuk)

-mindkettő egy tanulócsalád része, később kb. 5-6 évtől vannak a 10 illetve 12 darabos készletek is, azokban már összeadás-kivonás, betűk, számok stb. is tanulható- de JÁTÉKOSAN, mert a gyerek már megszokja, hogy ez egy játék, abszolút nem érzik tanulásnak

- a LÜKben jó még az is, hogy a PICCOLO (nagyobbaknak való család) tartalmaz idegennyelvtanító játékos füzeteket is (angolt már 6 évtől- itt is képekkel főleg). Ha jól emlékszem német és talán spanyol is van.


Megéri megvenni, mert az ismeretátadáson túl a kicsinek jó, játékos élménye lesz a tanulásról, megtanulhat lassan egy-egy dologra koncentrálni, sikerélmény gyorsan van, színes, figyelemfelkeltő és végtelenül hasznos.


Nézz fel a honlapjukra, sok hasznos info van.

www.lük.hu

vagy

www.luek.hu


LOGICO:

www.tessloff-babilon.hu

(a lidlben is lehetett 7 eFt-ért keretet és 3 v 4 feladatcsomagot kapni 1-2 hete, az elég baráti ár)


Szép napot.

2014. jan. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Logico primot vettek a szüleim a 3,5 éves kislányunknak Karácsonyra és nagyon jó. 1 csomagot, az ébredéstől-elalvásig-ot. Nagyon hasznosnak tartom és venni fogok még.


Nem a Lidl-be, hanem az Aldiba lehetett egyébként kapni:-).

2014. jan. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nekem is nagyon tetszik, de megkaptam, hogy felesleges fejleszteni a gyereket, meg hasonlók. Holott szerintem nekik ez még játék inkább.

2014. jan. 15. 07:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is inkább játéknak hívnám, mint fejlesztésnek. Egy fejlesztő-okosító játék.
2014. jan. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én inkább logico párti vagyok kislányom azt kap szülinapjára .lük nem nyerte el a tetszésemet.
2014. jan. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!