Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha kisgyermekemet...

Mit tegyek, ha kisgyermekemet bántják a játszótéren, vagy bárhol? Mármint, ha a szülője nem szól rá? Ha nem akarok feleslegesen konfrontálódni velük? Hogyan lehet ezt a helyzetet kezelni a lehető legjobban, úgy, hogy eredményes is legyen?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet őket felkészíteni, hogyan tudják megvédeni magukat később is?
2009. dec. 3. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Fura helyzet,mert velünk még nem fordult elő ilyen.De ha megtörténne,akkor én biztos kicsit hangosabban mondanám a kisfiamnak,hogy gyere kicsim,hagyd azt a gyereket,ha bánt téged!!!

Ha nem figyel még erre sem a szülője,akkor elvinném egy másik játékhoz.Ha oda is követné,rászállna,akkor frankón szólnék érte.Illetve otthon elmagyaráznám a fiamnak,hogyan védje meg magát.sose neveltem nyámnyilának,de kezdeményezőnek sem.Már ovis,de eddig még komolyabb dolog nem történt.szólnék az óvónőnek is,ha ilyesmi történne,hogy figyeljen jobban.

2009. dec. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez jó, tetszik, elég békésnek tetsző megoldás.De nem azt közvetíti, hogy a kötözködő marad(hat)az agyabugyált pedig "húzzon onnan" ha jót akar? vagy nincs ennek akkora jelentősége,csak túlragozom és megoldódik? nem gondolja a másik fél, hogy igen, ez sikerült, akkor így van rendjén, lehet máskor is?
2009. dec. 4. 06:28
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Nálunk is előfordúlt már ez és én megpróbáltam előszőr finoman megmagyarázni a gyermeknek hogy ezt nem szabad ha meg nem érti meg akkor az anyukájának hogy próbálja megnevelni a gyereket.Nehogymár azért kelljen az én gyerekemnek elmenni valami játéktól mert ő ott "uralkodik".Vicces lenne.Olyan is volt már, hogy még neki(k) állt feljebb ami igen begurító számomra.Az én gyerekem nagyon lelkis mindent a kis szívére vesz, mindíg hagyta magát mindenben.Megtanítottam neki, hogy Ne Bánts Senkit Soha,de ha Bántanak és többszöri kérés ellenére sem hagyják abba akkor nyugodtan add vissza.Elöbb utobb ha "emberére akad" fel fog hagyni ezzel a viselkedéssel.Mondjuk ez a szülő nagy hibája, ha mindent ráhagy a gyerekre azzal a jelszóval, hogy "majd kinövi".Tanítani kell a gyereket azért vagyunk:-)Terelgetni a helyes útra és ebbe nem fér bele ez a viselkedés.Szerintem...
2009. dec. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia,

a fiam 9 hónapos volt, homokozott a játszótéren, több gyerek volt, + egy apuka a 2 fiával, nagyon kultúráltak voltak, nem volt semmi gond, amíg a kissebbik fia(2,5 éves kb) odajött egy vödör homokkal és az egészet a kisfiam arcába öntötte. az apuka annyit mondott a gyereknek, hogy nahát kérjél bocsánatot a picitől, a fiam persze meg se mozdult, és ezzel el is volt intézve az egész. ebből aztán semmit sem tanult a gyerek, és fordított helyzetben megfogtam volna és hazaviszem, tanulja meg, hogy ez veszélyes, ilyet nem lehet csinálni. amúgy meg tök tehetetlenül ültem a síró gyerekemmel az ölembe mire kb 1 óra alatt ki tudtam mosni azt a 2 kg homokot a szeméből, szájából, orrából.

2009. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
bocsi mármint az ő fia meg se mozdult, nem kért bocsánatot semmi
2009. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Velünk is előfordult már,hogy a játszótéren a lányomat két kisfiú le akarta lökni a csúszdáról!Szóltam nekik,hogy haggyák abba és azt mondták ők nem akarták lelökni,holott hallottam amint mondják egymásnak,hogy lökjük le!Na én amúgyis olyan vagyok,hogy hamar felidegesedek.A két anyuka háttal a gyerekeknek állt,cigizgettek,beszélgettek,nevetgéltek!Jó hangosan megszólaltam,hogy egyes anyukáknak nem cigizni kéne hanem odafigyelni,hogy mit csinál a gyerek!Egyből figyeltek a gyerekekre!:)
2009. dec. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!Sajnálom, hogy Veletek is történtek hasonlók, különösen a homokkal leöntött kisfiút! szegénykém..Mégis hasznos volt feltennem ezt a kérdést, mert már azt hittem, velem van baj, túl sokat várok el..

Én is úgy tapasztalom, szólni nem nagyon lehet, ha a gyerekhez szólok, megsértődik a szülő, hogy nevelni akarom a gyerekét.akarja a fene..mondjuk valakinek azért nem ártana...Szóval, nem nagyon szeretnék veszekedni sem, mert aki így (nem) viselkedik, ugye ki lehet számítani a reakciót.nagyon kínos.De lúzernek lenni sem kellemes..

2009. dec. 4. 18:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!