Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudom eléri, hogy 3...

Hogyan tudom eléri, hogy 3 évesem ne utánozzon más kisgyerekeket? Főleg a hülyeségeket?!

Figyelt kérdés
Nagyobb kislány alapban duzzogós, finnyás, sértődős, csúnyán beszélős. Őt utánozza, még a hangszínét és a hanglejtését is. Hiába mondom, hogy ez nem szép viselkedés. Én kiskorától megtanítottam neki minden jót, hogy jó ember legyen, és az is, egy okos, ügyes kislány. De ezzel nem tudok mit kezdeni. Mert az a kislány alapban ilyen, de az enyém nem, és annyira dühítő, hogy ilyenné válik, mikor ő alapban egy jó természetű, értelmes kislány. Ha elmagyarázom neki a dolgokat, akkor megérti és szót fogad, de ez az utánzás mindig előjön nála. Amikor egyedül van itthon, hallom a beszédén, meg mindenen, tehát nem csak akkor, mikor együtt vannak, az még érthető lenne!
2014. febr. 11. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, hogy ezt csinálja, az én lányom is utánozza a nagyobb unokatesót. Amikor otthon játszik, szerepjátékban szerintem nem baj, hogy csinálja. Egyébként meg magyarázd el neki, hogy amit a nagylány csinál, az nem szép viselkedés, hanem ha nem beszél csúnyán, nem duzzog,stb., az az ügyes viselkedés.
2014. febr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 3 éves fiam is utánozza az egyik "kis barátja" összes hülyeségét...alapból tudja,hogy nem jó,nem lehet mert mindig megbeszéljük,mégis ha együtt vannak neki is még a beszéde is megváltozik!
2014. febr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a közösség "áldásos" hatása. Az én lányom is hoz haza időnként furcsa viselkedésmintákat. Megbeszéljük, elmondom neki 101x is, ha valami nem tetszik. Van amit már elhagyott, de időnként megjelennek újak. Nem igazán tudsz mit kezdeni a helyzettel, terelgesd tovább. Szerintem ez később az iskolában is így lesz.
2014. febr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, akkor továbbra is elmagyarázom majd neki, mi a helyes. Azt a kislányt azért sajnálom, mert ha neki annak idején megtanították volna, hogyan viselkedjen helyesen, akkor nem tartana itt, de ő csak verést kap, sosem magyaráznak neki semmit. Nekem meg nincs jogom beleszólni más nevelési módszereibe.
2014. febr. 11. 15:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Közösség átka. Sajnos az én fiam is azóta ismeri a hülye, buta, faszi szót. Azóta épít az építőkockából pisztolyt és "lövöldöz". Hiába nem vettem Neki szándékosan fegyver formájú játékot, mégis 3 évesen már ismeri, hogy mi az, hogy pisztoly :S. Nyilván itthon rászólok a csúnya beszéd miatt, de sajna ez ezzel jár.
2014. febr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az óvodáskori ösztönös tanulás alapvetően utánzással nyilvánul meg a picurokból, ez természetes dolog. Kiterjed hétköznapi helyzetekre, mások viselkedésének utánzására is. Alapvetően ez mind fejleszti a kisgyermekeket.


Sajnos a trágár szavakat a gyermekek manapság számos helyről "begyűjthetik". Ezt persze nem jó, ha tanulják, de nehéz mit tenni ez ellen. amikor mondja, javaslom nem reagálni rá, mert a tiltás olaj lehet a tűzre. Viszont amikor épp nem utánoz negatív viselkedést, szavakat, olyankor, javaslom, éreztesd vele, ami jót épp tesz, hogy ő attól mennyire jó kislány!


Tehát a rossz tiltása csak bizonyos esetekben lehet hasznos, addig a jó erősítése mindig az.


(Ezen felül lehet, h kislányodnak potenciális színművész vénája van. :) Az meg nem baj, önmagában véve. :) )

2014. febr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!