Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvoda kezdésekor mennyire...

Óvoda kezdésekor mennyire volt önálló a gyerkőcöd?

Figyelt kérdés
Öltözködés, evés, pisilés, fogmosás, rendrakás, ilyenekre gondolok elsősorban, de az is érdekelne mennyire volt szófogadó, elszaladt-e az utcán stb, minden érdekelne :)

2014. febr. 22. 07:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Az enyém nagyon kis önállótlan volt, eleve későbben érő az átlagnál. Egyáltalán nem öltözött egyedül, a pisiléshez segítség kellet neki, a fogát én mostam. A rendrakás téma épp hanyagolva volt, mert az állandó balhézás rajta teljesen tönkretette a családi életünket. Szófogadó abban volt, ami nagyon kell, tehát az úttestre nem rohant ki, forgalmas helyen fogta a kezem, de azért az engedelmes gyermek szobrát nem lehetett volna megmintázni rajta.

Ez volt szeptemberben. Egy hét alatt megtanult egyedül öltözni, bár néha kijelenti itthon, hogy neki az csak az oviban megy. :) Teljesen önállóan pisil, már be sem jelenti, fogat önállóan mos, de a szeme továbbra sem áll jól. :)

2014. febr. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Júliusba múlt 3 éves a kislányom, szeptemberbe kezdte az ovit.


Önállóan öltözött, evett-ivott, intézte a wc-t, fogat mosott (esténként azért én mosom), de ott elbambul, mert arra figyel, hogy a többi gyerek mit csinál. Rászólnak az óvónők és csinálja egyedül. Nem rohangál el és az oviban szót fogad, itthon ez nem mondható el :-). Az oviban szó nélkül elpakol, itthon azért ez nem megy ilyen egyszerűen :-).


Te gyerkőcöd mennyire önálló? Mikor kezdi az ovit?

2014. febr. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Kisfiam 3 éves szülinapja előtt 3 hónappal kezdte az ovit,most januárban.Önállónak nagyon önálló,pici baba kora óta igyekszik,hogy mindent maga csinálhasson(ezt értsd úgy,hogy pla mozgás,-beszédfejlődése is gyors volt,csak,hogy pl ne adjam oda a játékot Ő mehessen el érte stb.

Öltözni egyedül öltözik, a harisnyánál segíteni kell a lábbújtatásnál,de felhúzza,meg ugye betűrni a trikóját még nem tudja,de mindent felvesz ügyesen.Enni teljesen egyedül eszik már 16 hónapos kora óta villával,kanállal nem nagyon hagyta,hogy segítsek.Fogat ügyesen mos a kiköpés nem ment még annyira mikor kezdte.rendet rak ügyesen mindent a helyére ha van kedve,mert ha nincs akkor itthon csak nagy nehézségek árán akar,bár ha csak egy kicsit is segítek az esetek többségében kedvet kap,az oviban meg hamar belejött látta a többiektől,hogy el kell rakni a helyére ezért ott mindent elrak(vegyes csoportba jár).Nagyon makacs,és önfejű,tehát ha rájön a hiszti és nem fogom meg épp a kezét akkor akár az útra is kiszaladna persze ezt dacból csinálja,mert amúgy kézen fogva jön velem tudja,hogy a zöldön megyünk át és körbenézünk mielőtt átmegyünk a zebrán.Szófogadó és ügyes de még nem mászott ki teljesen a dackorszakból ezért vannak harcaink,de az oviban persze nincs hiszti,január végén volt a szülői akkor járt oda 3 hete és külön meg volt dicsérve mennyire ügyese,és önálló kiscsoportos létére.

2014. febr. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szeptember közepén volt 3 elején kezdte az ovit. A fogkefétől üvöltött, a fogát nem lehetett mosni mert behányt. Öltözni nem öltözött egyedül de segített benne. Megfontolt, okos gyerek nem szeleburdi, nem szalad el az utcán szót fogad. Ovi előtt lett szobatiszta 1-2 héttel. Rendetrakni ha nagyon muszáj, egyébként lusta. Szerencsére az oviban az elsők között van akik felöltöznek maguktól, a harisnyában kér segítséget. A fogát előszeretettel mossa.
2014. febr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3as vagyok,wczni egyedül wzcik persze a popsitörlésben még kell segítség,mert ugye rövid a kis karja :)
2014. febr. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A kisfiam 3 év 1 hónaposan kezdte az ovit. Egyedül evett, ivott, öltözött, nagyon szófogadó volt mindenben (sokkal jobban, mint itthon), fogmosás is szépen ment neki. Egyedül a szobatisztasággal volt lemaradva (kistesó érkezése miatt ebben kicsit visszafejlődött), szerencsére felvették így is. Pár hónap alatt szépen megoldódott ez is.

2014. febr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hát nem nagyon,enni és én segítettem neki,fogat mosott egyedül és néhány ruháját fel is vette,de alapból én segítettem neki.enni is evett egyedül csak nem nagyon tudtam kivárni igy sokszor segítettem neki.pisilni egyedül pisilt,viszont abszolút szófogadó,nem rohangált el,nem tett soha semmi olyat ami megnehezítette volna az elmenetelünket,mindenhol tudott viselkedni,nem volt hisztis sem.
2014. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Szeptemberben kezdjük az ovit és aggódom, mert nagyobb testvére ovikezdéskor már szinte mindenben teljesen önálló volt.


Jelenleg egyedül eszik, de alkalomszerűen még mindig gondok vannak, elmegy az asztaltól, egyszerűen nem tudom ott tartani.

Levetközik önállóan, pulcsit, pólót azért segíteni kell. Bugyit, nadrágot, zoknit veszi fel önállóan, a többit segíteni kell. Fizikálisan életkorának megfelelő az ügyessége, de nem akarja egyedül csinálni, többször rá kell szólni és rettentő könnyen elterelődik a figyelme, tehát ott kell állni fölötte, folyton visszaterelni arra a kis agyát, hogy most éppen cipőt kellene levenni. Ha az oviban rászólnak majd 28 gyerekre, hogy vegyék le a kabátjukat, akkor ő garantáltan nem fogja "csak úgy" levenni.


Alváskor pelusban van, egyébként bugyiban, önállóan pisil, de csak ha rászólok vagy én elviszem a vécéig, nem szól ha kell neki, hanem simán elengedi és benne is maradna. Kaki csak bugyiba megy, azt egyáltalán nem hajlandó vécén intézni.


Rendrakás is csak úgy megy, ha az ember fölötte áll és állandóan kéri rá.


Szóval szépen megcsinálna mindent nagyjából, amit így ovi eőtt 7 hónappal kellene, de szükség van arra, hogy valaki közvetlenül irányítsa, rá figyeljen.


Tesó beszoktatásakor figyeltem a többi gyereket is és azt láttam, hogy bár szokszor segítségre szorulnak, de legalább törekednek az önállóságra. Ha kisfickómra rászolnak, hogy menjen ki pisilni, akkor elindul, de hogy úgy közben eltéved az tuti :)


Nem tudom, hogy az óvónők ezt mennyire tolerálják :S


Másik nagy gond az elrohanás itthon, utcán, mindenhol. Hiába kérem, hiába könyörgök vagy veszekszem vele, ment mint az örült, ha utána kiabálok, akkor csak gyorsabban rohan. Ezzel egyszerűen nem tudunk mit kezdeni. Utcán gyakorlatilag nem tudom elengedni a kezét, még annyi időre sem, hogy mondjuk a sapkám felvegyem, mert félek, hogy elrohan az úttestre.

2014. febr. 22. 19:09
 9/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,hidd el sewgítenek neki,ha meg nem hamar rá jön h jol ráj ha ő is tesz a dolgokért.az oviban sokat segítenek de ugyanakkor rá lesznek kényszerülve hogy egyedül is tegyenek érte.és ügyesen,okosan meg is fogják oldani,én fiacskám utált összepakolni,itthon is volt vele harc,az oviban is,de mondtam is az ovőnőknek,hogy ne is hagyják,és igenis,ma már ott tart, hogy fél órát várok rá,ert magátol összepakolja a fél ovit mikor megyek érte.ne aggodj,csak légy együttmúködő az ovónőkkel,ne haragudj rájuk,ha rá szolnak,ha nem öltöztetik fel, minden alkalomra,hidd el ha ki akar menni meg dog tanulni gyorsan öltözni.stb
2014. febr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!