Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermekemen megjelent a...

Gyermekemen megjelent a bárányhímlő. Kb. mennyi ideig tart? Csak akkor mehet oviba ha már nem lesz rajta egy pötty se?

Figyelt kérdés

Először kihólyagosódik ,majd leszárad.

Mivel tudnám meggyorsítani,hogy minél hamarabb átessen rajta?


2014. márc. 1. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Mentolos hintőporral kell hinteni. Kb 1 hét és viheted oviba, mert akkor már amikor kijön rajt, nem fertőz.
2014. márc. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia!Gyorsítani sajna nem lehet a folyamatot..:-( Egészen addig nem mehet közösségbe,míg van rajta pötty,mivel fertőz!Mi 2 hét szobafogság után mehettünk oviba.Mentolos hintőpor az,ami nálunk is bevált.
2014. márc. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A doki addig nem adja ki az igazolást (és anélkül nem fogják oviba engedni) amíg egyetlen hólyag is van rajta. Az enyémnek a doki 2 hét után talált egyet a lábujja között, erre közölte, hogy még nem mehet oviba és kész. Ha már elkezdenek leszáradni akkor mehet igazolással.
2014. márc. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk meg kellett várni, hogy lepotyogjanak és csak utánna mehetett oviba a kislányom. Tudom,hogy nem szokás, de nekünk írt fel a doktornő valamilyen antibiotikumot és semmivel nem volt szabad kenni vagy beszórni. A kislányomon nem lett sok pötty, de nagyon magas láza volt állandóan és a lázcsillapítók szinte nem is használtak semmit.
2014. márc. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2,5 hetet voltunk otthon, meg kellett várni míg mind lepotyog. az még fertőz ami leesik, nem jól írja az első :(


baromi hosszú. siettetni a száradást tudod, azzal, hogy szárazon tartod, tehát semmi fürdés, csak gyors zuhany, ne vakarja, ne izzadjon le (ez nagyon fontos!) ha mondjuk pelusos akkor azt is jobb lenne elhagyni mert alatta nem szárad le.

a hintőpor is segít.

nap ne érje.


enyémnek nagy dús haja van, kb a bárányhimlő után 1,5 hónappal letoltam a haját felessel és lekaptam az utolsó pöttyét, persze megmaradt a helye, de nem is gondoltam, hogy ott van. valahogy belenőtt a haja és nem tudod leesni. szóval majd a haját is nézd át ;D

2014. márc. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! A stabilizált aloe vera krém változatával kéne kenni és a spray-vel fújni.Nem viszketne és gyorsabban, heg nélkül gyógyulna.Jobbulást!
2014. márc. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lányomon hétfőn jött ki az első,de jövőhéten még tuti itthon lesz,sőt szerintem a 3.ik hétbe is belecsúszunk.A 4.ik napon tetőzött nála a himlő,rengeteg van rajta,már nagyon sok száradat,de még 1 sem esett le.Tényleg nem tudod sietettni.


Amit most írok biztos le leszek pontozva. Szerda óta 2 naponta tusoltatom csak,persze az intim területeket át törölöm neki.

2014. márc. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha az első napokon jó melegen öltözteted, azzal siettetni tudod a pöttyök kijövetelét (nyilván nem kell beizzasztani). Ami nálunk bevált a viszketés mérséklésére és a száradás segítésére, az levendulaolaj+teafaolaj kombinációja. Kis pálinkáspohárba csöppentesz 10-20 cseppet mindkettőből, összekevered az ujjaddal és minden pöttyöt bekensz vele. Természetes gyulladáscsökkentő, nyugtató és szárító hatású.

Én volt hogy naponta 2-3-szor is gyorsan lezuhanyoztam a kicsit (15 hónaposan kapta el júliusban a legnagyobb hőségben) langyos vízben, az is enyhítette neki a viszketést.


Az utolsó leszáradt pötty után már nem fertőz.

2014. márc. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!