Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyermeketek milyen...

2,5 éves gyermeketek milyen magas és hány kiló? Mennyit beszél, miket szeret játszani?

Figyelt kérdés
2014. márc. 3. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Kisfiú 93cm,14kiló,21 hónapos kora óta folyékonyan,mondatokban beszél,azóta szobatiszta 3 hónapja ágytiszta is,folyamatosan jár a szája :)kirakózik,szerepjátékozik,vagdossa a papírokat,kivágja amiket rajzolunk neki,autózik,dublozik,imád kint lenni :)
2014. márc. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3%

Az enyém (lány) extra kicsi, 87 cm, és 11,3 kg.


Már egy évesen összetett mondatokban beszélt, igazi dumaláda, be sem áll a szája. Csupa okosságokat mond, már a névmásokat is helyesen használja. Mindenre emlékszik, sokszor elég valamit egyszer elmondani neki, és onnantól tudja.

Kb. ötven különféle mondókát ismer kívülről. Néha nézi a mesekönyvet, és elmondja, hogy mit tartalmaz a mese, máskor meg kitalál magától történeteket. (egyébként a kitalált történetek tök logikusak, egymásra épített mondatok)

El tudja mondani a személyi adatait (teljes név, szülei neve, lakcíme, nagyszülők neve, életkora, közvetlen rokonok teljes neve, szomszéd neve, stb).

Ismeri az összes formát,színt, még az olyanokat is felismeri, mint pl. rombusz, vagy színből a türkiz.

Ismeri a nyomtatott ABC betűit, a rövidebb szavakat (APA-APU-APUCI, BABA, MAMA, PAPA, KUKA, ANYA, saját keresztneve, össze tudja olvasni, sosem téveszt, de gondolom mindez csak a forma felismerés miatt van.)


1-15-ig el tud számolni, a számokat a papíron megismeri,1-5-ig összead, a kezén megmutatja a számokat. Érdekli az óra működése, a számokat megismeri róla, és elmondja, hogy a kismutató éppen melyik számnál áll.


Ismeri a napok nevét,de ezeket nem tudja értelmezni, viszont a tegnap-ma-holnap fogalmát teljesen jól ismeri és használja.


Nagyon szereti a könyveit nézegetni,de egy teljes mese még nem köti le. Szeret rajzolni, babázni, labdázni, jó időben "motorozni", vagy sétálni. A csúszdát nagyon utálja, azon fél.

A babáit mostanában kezdte el öltöztetni, tavaly még csak vetkőztette, meg "ül-áll-fekszik" volt.


Szeret a tévében mesét nézni, nagy kedvenc a Mickey egér játszótere. :)

2014. márc. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%

Második vagyok. Az kimaradt, hogy a lányom még nem szobatiszta, nagyon nem érdeklődik még a bili iránt.

Nem ugrik páros lábbal. Mozgásában kicsit el volt maradva a kortársaitól.


Mostanában ő is kezdi a szerepjátékokat, meg bújócskázik. Néha gyurmázik, de a rajzolást jobban szereti.

2014. márc. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%

Még egy-két dolog: tökéletesen ismeri az össze testrészét, olyanokat is, mint a boka, a térd, könyök, köldök, nyak, stb, jobb kéz-bal kéz,stb.

És értelmezi és helyesen használja a jobb és a bal irányt. Sosem téveszti el.

2014. márc. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Kedves 2.! Nyugi, az én fiam kb. 1 hónapja tud páros lábbal ugrani, és a bilire nem nagyon akar ülni. Nyáron teljesen elveszem tőle a pelust itthon, az a tervem. A lányomnál legalábbis bevált.


Az enyém is kb. ekkora, mint a Te fiad, kedves első, és ő is nagyon érdeklődő, jól beszélő gyerek. Most odaadom neki az ollót újra, hátha menni fog. :) Ő a zenét imádja nagyon, szépen énekel, táncol, verseket mond. Szerencsére minden érdekli. Milyen ollót használtok?

2014. márc. 3. 17:36
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja igen, az ABC és a számok! Azt imádja az enyém is.
2014. márc. 3. 17:37
 7/10 anonim ***** válasza:
10%
Igen az ének,a tánc azt pici kora óta imádja,most hirtelen nem tudom a márkáját a müllerben vettem kerekített vége van,nagyon jó mozgása van,és 10ig számol, a betűk azok annyira nem érdeklik bár az A,mint apa betűt azt már tudja.Vagány kissrác,de néha felér 3mal :)
2014. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7%

Na, ez volt az utolsó alkalom, hogy válaszolok bármelyik kérdésre.


És félreértés ne essék, nem ez a közvetlen lepontozás zavar, de mégiscsak dühítő, hogy egy normális kérdésre adok egy normális és korrekt, valós választ, erre valakik szerint olyannyira nem hasznos, hogy 0 %-ra értékelődik. Vagy jelen esetben 33 %.

Megérteném én, hogyha bunkó stílust alkalmaznék, mint néhány más válaszoló, de én igyekszem mindig normálisan, a legjobb tudásom szerint válaszolni, lehetőleg udvariasan, másokat nem megbántva.


És igenis dühít, hogy januárban még 92 %-osan hasznos válaszokat adtam, most meg 85 %-on állok. Pedig semmivel sem mások a válaszaim, mint 2006-ban.


Ki pontoz le mindig mindenkit, és miért?

2014. márc. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valami idióta idetévedt nézd meg 1 hónapja 85%os voltam
2014. márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, vagy az ő gyereke ezeket nem tudja. :)

De nem egy, mert én zöldet adtam, ahhoz képest pedig nagyon lement.

Én köszönöm a válaszokat.

2014. márc. 4. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!