Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves kisfiadnak mit...

3,5 éves kisfiadnak mit vennél a névnapjára?

Figyelt kérdés

Sok fejlesztő játéka van már, úhogy most ezt kihagynám, pedig a camelot játékkal nagyon szemeztem. VAn biciklije, rollerje, könyvből dugig vagyunk. Lego nem köti le. Esetleg társasjétékra gondoltam, de melyik lehet az, ami tényleg élvezhető ilyen kicsi számára? Bogyó és babócás irány az oviba az már van, szereti is.

Minden ötletre kiváncsi vagyok!


2014. márc. 8. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Valami kinti dolog? Talicska, labda, stb.


Van nekünk állatetetős társas,

csigafutam, amik még talán érdekelhetik.

2014. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
lotti karotti társas, kis nyuszi figuráknak kell eljutni a répához max négyig kell tudni számolni hozzá,hugo hami(én így ismerem)vizi lovaknak kell elkapniuk a golyókat.
2014. márc. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
max édességet. ez nem akkora ünnep mint a többi: karácsony, szülinap
2014. márc. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


1.: a csigafutam társas talán jó lehet.

2: köszi, négyig már tud számolni, sőt tovább is. :-)Nem ismerem a társast amit ajánlottál, megnézem.

3: Nálunk sem nagy ünnepség a névnap, de a csokinál többet kap.


Várnék még ötleteket! :-)

2014. márc. 8. 18:59
 6/11 anonim ***** válasza:

Trópusi kert c társas örök kedvenc, még 5 évesen is játszanak vele rendszeresen (3 évesen kapta a lányom és imádta. A hugo gami is jó, csak baromi hangos, a lotti karottit viszont az enyémek hamar megunták)

lük készlet is tök jó, ha esetleg nem ismered, rá tudsz keresni, én nagyon ajánlom

esetleg ha szereti a vadállatokat vagy a dínókat ,akkor ilyen képes memóriakártya vagy fekete péter jellegű de ilyen dizájnos kártya.

esetleg élmény ajándék pl mittomén, elmentek a természettudományi múzeumba (minden hónap első vasárnapján családi kedvezmény 2 gyerek + 2 felnőtt esetén), vagy bárhová, ami őt érdekelheti...

2014. márc. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Közelítesz az elképzeléseimhez. :-) A trópusi kert jól hazngzik. Azt a hugo gumit életembe nem hallottam.


Élményre én is gondoltam, a tropikáriumra, mert ott még nem voltunk és most épp a kedvence a NÉMÓ.


Lük van, imádja. Igazából pont az a "bajom", hogy mindig hasznos játékot kap. Kifestőt, számolós játékot, ügyességit, fejlesztőt. Ami tök jó, csak épp azt akarom most, hogy szórakoztató játéka is legyen. Pl., ha nagyobb lenne a twister játékra gondoltam, de nyilván ahhoz még kicsi. Kinti játékok vannak. Bicó, kisgereblye, dömber stb. Igazából érdeklődő, mindennel le lehet kötni, de egyszerűen nincs kedvenc dolga. (vagy csak rövid ideig)

Ráadásul az az igazság, hogy tömve vagyunk játékkal, de kevés az olyan, ami igazán leköti. Kapott állaots memóriakártyát nemrég, el van vele, úgy mint a többi játékával. De én veszem elő a játékokat és nem ő kéri.


A játékok többségével úgy van, hogy időnként levesszük, közösen eljátszunk, de olyan amit ő kimondottan sokat kérne, az egyedül a kormány, és a kormányozható játékok, amiből nyilván van már. Nehéz..


Mindenesetre ez a trópusi kert társas ez dobogós ötlet!! Köszönöm!

2014. márc. 10. 08:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Szívesen :)

Nem gami, Hugó Hami (a golyófaló vízilovas társas)), csak elütöttem...

A Tropicarium is jó állítólag, mi még nem voltunk (a Term Tud M-ban van olyan szoba, aminek a padlója plexi és alatta be van rendezve a korallzátonyok élővilága. 4x mentünk vissza végigböngészni, nem nagy, de sok a kukkolnivaló. Van kis interaktív rész is hozzá, keresd meg ezt-azt, ebből-abból mennyit láttál stb. )

Az jutott eszembe, hogy ha ennyire "halas" a legényke, esetleg egy kis kezdő akvárium is nagy sikerű ajándék lehetne neki. Amúgy nálunk is nagy kedvenc a Nemo, vettem is kétoldalú kirakót nekik, többször veszik elő, mint a többit, igaz, azok hagyományos egyoldalú puzzle-k, ezt -egyenlőre- nehezebb kirakniuk.

Amúgy szerintem nem feltétlen baj, ha úgymond a te irányításoddal játszik ezzel-azzal. Egyébként én a játék-dömping dolgot azzal szedáltam le, hogy 3 kupacba osztottam a holmikat, és cserélgetem. Így pl a társasokat sem unják meg annyira, mert hetekig nincs előttük egyik-másik, aztán meg úgy megörülnek neki mikor előkerül. Mi szeretünk magunk is játékokat fabrikálni, és pont a korallzátonyos élmény kapcsán csináltunk itthon kartondobozból tengeri akváriumot, több napos projekt volt, és utána hetekig spontán is játszottak vele. Hálás téma egyébként Nemo, sokat merítettem belőle. :)

2014. márc. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ja, meg az jutott eszembe, hogy egy amúgy hagyományosan fejlesztőnek titulált játék is mehet élményszámba nekik. Pl nálunk a Jenga jelenleg a fiam Angry Birds őrülete miatt toronyépítőként funkcionál. Úgyanúgy fejleszti vele a finommotorikát, szem-kéz koordinációt, mintha a kihúzós módon játszana vele, csak épp azért építi (irtó magasra) hogy aztán ledózerolja. És ezt saját felindulásból is rendszeresen játssza, nem kellek hozzá én vagy a nővére mintha rendesen jengáznánk. Ezt csak azért írtam példának, hogy az adott érdeklődési kör lehetőséget ad, hogy egy szimpla játék spontán önálló tevékenységgé fejlődjön, ha hagyjuk.

Szerintem simán az is nyerő lehetne, ha valami Cápás vagy polipos stb dizájnú társast vennél neki. Ilyeneket láttam többfélét is. Nem biztos, hogy mind az ő életkorának megfelelő, de lehet,hogy akad közte amivel azért már tudna játszani. pl az a tipusú, amikor a polip karjaira kell pakolni mindenfélét, mielőtt lerázná, ilyen kis ügyességi cucc (de most csak spontán ötletetek, lehet, hogy már rég nem is aktuális)

2014. márc. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
még valami eszembe jutott: gumi ugrálóállat, nálunk az is örök sláger...
2014. márc. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!