Lehet ez ekcéma?

Figyelt kérdés
4 éves kislányomon kijött egy kb egy cm-es átmérőjű piros érdes folt.Van hogy elhalványul,mintha sárgás színű lenne de aztán megint piros lesz.Lehet,hogy ekcéma?Már úgy félek,hogy a tejtől van neki.Kiskorába allergiás volt a tejre,de fél év tejmentes diéta után már nem mutatott sem a vérvétel,sem a bőrteszt allergiát.Eddig még ilyen foltja nem volt.Mikor allergiás volt pattanásai voltak a tejtől,ez volt az egyetlen tünetünk.
2014. márc. 23. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nem ekcéma szerintem. Az ekcéma főleg a hajlatokban jön ki ha megizzad, vagy a popsin. Első sorban olyan helyen ahol nedvesség van. Viszket és inkább sok apró pötty jellemző rá nem egy nagy. Ettől még okozhatja tej allergia ezt a pöttyöt, de nem ekcéma.
2014. márc. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem minden ekcémás folt viszket!
2014. márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az én fiam ekcémája sem épp tankönyvi. Nagy piros érdes foltok még véletlenül sem hajlatokban. Hepe-hupásak és a "seb" szélénél feltüremkedő pereme van. mint egy kráter. És nagyon ritkán vakarja. De ettől még ekcéma.

Nagyon nehéz a bőrproblémákra akármit is mondani látatlanban. De esélyes hogy ekcéma.

2014. márc. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fiamnak van enyhe ekcémája - nem jöttünk rá, mitől - ami érdes, nem viszkető foltokkal jár és a össze-vissza jön elő (pl. lábszáron, felkarján, füle mögött, arcán). De csak pici korában volt piros. Sudocreme szokott rá használni.
2014. márc. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én ekcémám ugyanilyen, és csak a hasamon jön elő. Nem viszket. A fiamé teljesen másmilyen, de attól még ekcéma, pontosabban az övé már atópia, de a kiütés adott.

A fiamnak sem a hajlatokban kezdődik, ott már a nagyon tünetes időszakban jön elő.

2014. márc. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kedves utolsó,azt írtad,hogy a te ekcémád ugyanilyen.Nálad lehet tudni,hogy mitől van?
2014. márc. 24. 08:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ekcéma általában viszket. Az én lányomon időnkét előjön piros folt a szája körül, és most télen a popsiján ami nem viszket, csak piros. Meleg víztől haragos vörös lesz. Antibiotikumos krémet kapott, attól pillantok alatt múlik. Szóval lehet bakteriális fertőzés is.
2014. márc. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5. válaszoló vagyok


Ne4kem a tejfehérjétől és tejcukortól van. Nem vagyok kimondottan allergiás, de van egy kis lebontási zavarom. Amikor "beelegel" a szervezetem, jelez.

Én ilyenkor 2-3 hétig nem eszem tejterméket, savanyítottat sem, és egy kevert cérás-elocomos kenőcsöt használok rá, amit bőrgyógyász írt fel. Néhány nap alatt annyira elhalványul, hogy más számára láthatatlan lesz.

Próbáld meg elhagyni a túrót, nézd meg, változik-e. Nekem főleg a túró okozza a problémát.

2014. márc. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!