Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti hogyan kezelitek,...

Anyukák, ti hogyan kezelitek, hogy az 5-6 éves lányotok "szerelmes" az apukájába?

Figyelt kérdés

Kislányom hat éves, és most kezdődött nála az elektra-komplexus. Imádja, isteníti az apját, és a múltkor közölte, hogy ha nagy lesz, neki apa lesz a férje.


Erre azt válaszoltuk, hogy apa nem lehet a férje, mert apának már van felesége, anya, és senkinek sem lehet egyszerre több felesége. Viszont biztosak vagyunk benne, hogy ha majd nagyobb lesz, fog magának találni valakit, aki sok mindenben hasonlít apára, aki ugyanolyan jó ember mint apa, és aki azért sokkal fiatalabb apánál.


Jól reagáltunk, vagy pedig simán csak rá kellett volna hagynunk a dolgot?



2014. ápr. 1. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Én nem így magyaráztam volna el neki.

Tehát ez az apának már van felesége, azért nem lehet a lánya a felesége, ez nekem egy olyan, hogy akkor ha ti elválnátok, akkor már apának nem lenne felesége, ergo szabad lenne.

Én úgy magyaráztam volna neki el, hogy az apa, az apa, te meg a lánya vagy és két olyan ember szokott összeházasodni, vagy egymásba szeretni, akik nem rokonai egymásnak. Tehát valahol találkoztak, megtetszettek egymásnak, de korábban nem ismerték egymást és összeházasodnak később. De a többi az jó, hogy majd ha nagy lesz, akkor ő is meg fog ismerni valakit, aki ugyanolyan jó ember lesz, mint az apukája.

Csak nekem az első magyarázat volt olyan furcsa, a miértje ahogy elmondtátok. Tehát én nem ezzel érveltem volna.

De most már mindegy, ti így mondtátok, amúgy meg majd ha nagyobb lesz, megérti.

2014. ápr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, semmi gond ezzel. Az én négyéves kisfiam is megmondta múltkor, hogy én leszek a felesége. Szájra puszit is rendszeresen akar adni. Megbeszéltük, hogy én már apa felesége vagyok, meg egyébként is az anyukája. A számra pedig csak apa adhat puszit. Ha neki is lesz felesége, akkor majd adhat neki szájra puszit.


Azóta változott a helyzet. A minap mondta, (ne meséljem el senkinek), hogy ő XY kislányt fogja feleségül venni az oviból. És ha elköltöznek majd tőlünk a papáékhoz (nem tudom miért oda), akkor vesznek majd mosógépet is és ennivalót is. :))) Nagyon édes volt, ahogy előadta.

2014. ápr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak 3 felesége lesz :) az osztálytársa, a nevelő anyukája éss én.... részletes terve van kit mikor vesz el :D

én hagyom egyenlőre ebben a tudatban....

persze voltak féltékenykedések mikor a mostani párommal összejöttem....de mióta látja h az apukájának is másik társa van.... nem problémázik ezen

7 és fél éves

2014. dec. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!